Premiera Elero Centero Home oraz umowa sponsorska 
z Wilkami Krosno

W trakcie targów budowlanych EXPO DOM w Rzeszowie, firma Nice we współpracy z jednym z największych swoich dystrybutorów, firmą Verdon, zaprezentowała po raz pierwszy w Polsce zestaw do zarządzania inteligentnym domem, Elero Centero Home. Podpisano również umowę sponsorską z nowym klubem na żużlowej mapie Polski – Wilkami Krosno.

Elero Centero Home – zarządzanie automatyką osłonową smartfonem

– Doczekaliśmy się takich czasów, że smartfon jest dla większości osób przedmiotem, z którym nigdy się nie rozstają. W odpowiedzi na zmieniające się zachowania konsumenckie zaprojektowaliśmy zestaw do zarządzania inteligentnym domem z poziomu telefonu komórkowego. Dzisiaj, po raz pierwszy publicznie, mamy okazję zaprezentować nasze rozwiązanie – Elero Centero Home, które pozwala na zarządzanie automatyką osłonową z każdego miejsca na ziemi – powiedział na otwarciu konferencji Wojciech Jankowski, Business Development Manager w Nice Polska. System do integracji automatyki domowej wraz z bezpłatną aplikacją na telefon komórkowy odnotowały swoją premierę właśnie na rzeszowskich targach budowlanych! Dzięki intuicyjnej aplikacji użytkownik ma możliwość sterowania roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi, żaluzjami, markizami czy pergolami za pośrednictwem smartfona. W skład inteligentnego domu wchodzą także system oświetlenia, system alarmowy czy czujniki otwarcia i zamknięcia drzwi lub okien.

– Aby nasz dom nazwać inteligentnym, nie możemy jedynie ograniczyć się do automatyzacji poszczególnych elementem infrastruktury. W systemie Elero Centero Home kluczowa kwestia to tworzenie scen i scenariuszy – zauważa Marcin Krupnik, Chief Product Manager w Nice Polska odpowiedzialny za prace badawcze nad nowym systemem inteligentnego domu. – Nasz smart home powinien znać nasze zwyczaje. Jeśli w salonie chcemy właśnie obejrzeć kolejny odcinek naszego ulubionego serialu, to po uruchomieniu odpowiedniej sceny za pośrednictwem telefonu, jednocześnie przygasimy wszystkie światła w pomieszczeniu, rozwiniemy ekran projekcyjny oraz przymkniemy wybrane rolety, aby rozkoszować się komfortem domowego zacisza – dodaje Krupnik.

Elero Centero Home pozwala na tworzenie scenariuszy, które sprawiają, że nasz dom reaguje w określonych porach na nasze codzienne zwyczaje. Jeśli codziennie wychodzimy o podobnej porze z domu do pracy, to mamy możliwość stworzenia sekwencji zdarzeń, w której o określonej porze wyłączane w domu są wszystkie światła, zamykane są wszystkie bramy i osłony oraz uzbrojony zostaje system alarmowy. System w całości obsługiwany jest za pośrednictwem przyjaznej użytkownikowi aplikacji mobilnej dostępnej całkowicie bezpłatnie. Za użytkowanie systemu oraz korzystanie z serwera producent nie pobiera żadnych opłat.

Firma Elero z siedzibą w Schlierbach k. Stuttgartu w Niemczech jest jednym z największych światowych producentów napędów elektrycznych i sterowników do rolet, instalacji przeciwsłonecznych i bram. Od 2011 roku jest częścią Grupy Nice.

Nice Polska sponsorem Wilków Krosno

Tak jak system Elero Centero Home zadebiutował w Rzeszowie na polskim rynku, tak już w kwietniu pierwszy mecz ligowy rozegra nowy klub żużlowy na sportowej mapie Polski. W drugiej części konferencji podpisano umowę sponsorską z Wilkami Krosno. Współpraca z krośnieńskim klubem jest możliwa dzięki zaangażowaniu wieloletniego Partnera Handlowego Nice – firmy Verdon z Rzeszowa. – Od lat sponsorujemy różnego rodzaju inicjatywy sportowe na podkarpackim rynku. To bardzo ważne, aby wspierać lokalny sport. Dlatego też wspólnie zdecydowaliśmy się na pomoc krośnieńskim Wilkom – mówi Arkadiusz Staniek, właściciel firmy Verdon. – Dobrze współpracuje się w biznesie z osobami, które mają wspólną pasję. Razem z kolegami z Nice i Elero kochamy sport żużlowy i wspólnie robimy wiele, aby stał się on jeszcze popularniejszy. Sponsoring klubu z Krosna to w dużej mierze odruch serca. Wierzę, że w tym ośrodku jest spory potencjał i duże zainteresowanie kibiców – dodał Arkadiusz Staniek. To właśnie na wielkopowierzchniowym stoisku firmy Verdon odbyła się konferencja prasowa. Zaprezentowano na nim wysokiej klasy stolarkę okienną i drzwiową, bramy garażowe, osłony zewnętrzne jak i wewnętrzne oraz automatykę do tych produktów.

Wilki Krosno były reprezentowane przez wiceprezesa zarządu, Grzegorza Leśniaka, krajowego lidera drużyny, Edwarda Mazura oraz trenera drużyny, Janusza Ślączkę. Opowiedzieli oni o przygotowaniach do sezonu oraz oczekiwaniach związanych z pierwszym rokiem działalności. Na podstawie zawartej umowy Wilki otrzymały wsparcie umożliwiające przygotowanie do sezonu, a reklamy Nice oraz Verdon będą eksponowane na klubowym kewlarze oraz osłonach motocykli. Na mocy podpisanej umowy na krośnieńskim torze odbędzie się także w sezonie 2020 jedna runda cyklu Nice Cup.

Trzydniowe targi budowlane były doskonałą okazją do promocji nie tylko sportu żużlowego, ale także najnowszych rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. Na blisko 7 tys. mkw. pod dachem rzeszowskiej hali Podpromie i dodatkowo 2 tys. mkw. powierzchni na zewnątrz, swoje oferty zaprezentowali producenci 
i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, pracownie architektury krajobrazu, deweloperzy, pośrednicy 
w obrocie nieruchomościami oraz instytucje finansowe.

Relację z targów można zobaczyć tutaj:

O Nice Polska
Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice SpA – silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 23 oddziałów na całym świecie.
Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideofdomofony.
www.nice.pl

Nice Group
Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest światowym liderem w zakresie Home Automation, Home Security 
i Smart Home mającym szeroką ofertę zintegrowanych rozwiązań automatyki do bram, bram garażowych, rolet, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i home security dla domu i przemysłu. Grupa Nice realizuje strategię rozwoju i światowej ekspansji na nowe rynki i obszary działalności w celu rozszerzenia gamy konfigurowalnych, przyjaznych dla użytkownika systemów. Jednocześnie firma wzmacnia swoją markę konkurując na coraz to nowych segmentach rynku. Nice eksportuje swoje produkty, charakteryzujące się innowacyjnością technologiczną i nowoczesnym wzornictwem, do ponad 100 krajów, realizując za granicą ponad 91% skonsolidowanych dochodów Grupy, równych 368 milionom euro w 2018.
www.niceforyou.com