SIMPLA – uwodzi designem, zachwyca trwałością

Subtelny i elegancki, nowoczesny, minimalistyczny, a może… geometryczny? Dach podkreśla, a czasem też wyznacza styl budynku. Dlatego wybór pokrycia dachowego powinien uwzględniać zarówno rodzaj i kształt dachówki, jak i jej walory funkcjonalne. Dopracowana w każdym detalu, wielkoformatowa płaska dachówka ceramiczna SIMPLA marki CREATON powróciła w wielkim stylu, odpowiadając na potrzeby osób budujących domy, w których króluje niepowtarzalny design, jakość i powściągliwość form.


Design ma znaczenie nie tylko w aranżacji wnętrz, lecz również w budownictwie. Dowodem na to są projekty domów, w których wykorzystano najlepsze materiały uwydatniające fasadę, ramy okienne oraz dach. W maju 2018 roku na rynku pojawiła się dachówka ceramiczna SIMPLA marki CREATON, łącząca w sobie piękno i najlepsze parametry techniczne.

Dachówkę SIMPLA charakteryzuje minimalistyczna forma i duże rozmiary (30×50 cm), co przekłada się na jej szybki montaż oraz uzyskanie imponującego efektu końcowego. Dopełnieniem jest wysokiej jakości angobowana powierzchnia, która sprawia, że po ułożeniu pokrycie dachowe tworzy jednolitą płaszczyznę. Dachówka dostępna jest w czarnym kolorze NUANCE oraz matowym wykończeniu, dzięki czemu podkreśla charakter nowoczesnych projektów. – Ostatnie trendy w budownictwie i wnętrzarstwie zdominował minimalizm. Nie sposób się temu dziwić, bo taki styl pozostawia ogromne pole do manewru dla zmiennych upodobań i aranżacji zgodnie z panującą modą. Prosta forma dachówki SIMPLA wydobędzie z dachów to, co najpiękniejsze – mówi Michał Kacprzak, Kierownik Akademii Szkoleniowej CREATON. SIMPLA świetnie komponuje się z dachami dwuspadowymi, stanowiącymi zwieńczenie prostych brył, zwłaszcza tych zachowujących naturalną elewację – betonową, ceglaną oraz drewnianą.

Wieloletnie doświadczenie marki CREATON sprawiło, że SIMPLA jako produkt nowej generacji, posiada bardzo dobre parametry użytkowe. – Wykorzystywana do jej produkcji glina odznacza się najwyższą jakością, a to, w połączeniu z zaawansowaną technologią bezdotykowego wypału na poziomych kasetach, oznacza, że dach wykonany z tej dachówki jest wysoce wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne, w tym duże wahania temperatury, gradobicie, ulewne deszcze i silne wichury. Udowadniają to restrykcyjne testy, którym SIMPLA została poddana – dodaje Michał Kacprzak.

Dachówka została wyposażona w podwójny zamek boczny, zapewniający optymalny przepływ powietrza pod przykryciem, bezpieczne odprowadzanie wody w dwóch korytach i szczelność. Górne zamki z dużą tolerancją około 28 mm przesuwu, umożliwiają zaś ułożenie produktu na wielu rodzajach dachów. Szeroka gama oryginalnych akcesoriów dostępnych dla dachówki SIMPLA, takich jak gąsiory ceramiczne, elementy z metalu i aluminium, klamry burzowe, dachówki funkcyjne oraz membrany dachowe zapewnia estetyczne wykończenie i funkcjonalność na lata.

SIMPLA wyróżnia się nie tylko wysoką jakością i trwałością, lecz też nieprzemijającym, klasycznym pięknem. Ponadczasowy minimalizm dachówki sprawia, że bardzo dobrze sprawdza się ona w nowoczesnych projektach architektonicznych.