Akademia BMI już otwarta!

Akademia BMI to pierwsze w Polsce centrum szkoleniowe, które oferuje szkolenia dla dekarzy z technologii układania dachów płaskich i skośnych. Jest to również miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń dla wszystkich specjalistów branży budowlanej. Oficjalne otwarcie Akademii w Zduńskiej Woli odbyło się na początku października 2022 r. Już teraz rozpoczęły się przygotowania do pierwszych szkoleń.

default

Za powstaniem Akademii BMI stała wizja połączenia pod jednym dachem najmocniejszych elementów BMI w Polsce. Nowe centrum integruje kompleksową wiedzę o systemowym podejściu do pokryć dachowych, doświadczony i zaangażowany zespół ekspertów, oraz światowy poziom rozwiązań w branży dekarskiej.


Dzielenie się doświadczeniem i wiedzą 
Akademia BMI jest również odpowiedzią na ogromną dynamikę zmian w całej branży budowlanej. BMI w Polsce należy do międzynarodowej grupy z ponad 150-letnim doświadczeniem. Ważną misją Grupy BMI na świecie jest dbałość o najwyższą jakość branży dekarskiej oraz dzielenie się szeroką wiedzą jej ekspertów, dzięki edukacji wszystkich uczestników branży budowlanej. Do tej pory, szkolenia odbywały się w kilku miastach w Polsce, również we współpracy ze szkołami i uczelniami. Teraz powstało jedno, kompleksowe centrum szkoleniowe: Akademia BMI w Zduńskiej Woli. Firma BMI wspiera wiedzą dekarzy z wieloletnią praktyką na dachu, a także uczniów kształcących się w tym zawodzie. Planowane są również zajęcia dla handlowców, kierowników budowy, projektantów i architektów.

Pod jednym dachem w Zduńskiej Woli

Obiekt znajduje się w Zduńskiej Woli, co było naturalnym posunięciem — to właśnie tu znajduje się całe centrum dowodzenia firmy oraz budynki techniczne i dotychczasowa siedziba Centrum Szkoleniowego Icopal. Akademia BMI to pierwsze miejsce w Polsce, w którym uczestnicy szkoleni są przez wykwalifikowanych ekspertów w technologii wykonywania pokryć dachowych zarówno na dachach płaskich, jak i skośnych.

„Budujemy nowe horyzonty — to hasło, które przyświeca działaniom Grupy BMI na całym świecie. Jej naturalnym rozwojem jest Akademia BMI – wspólnie stworzyliśmy miejsce, gdzie pod jednym dachem możemy wykorzystywać synergię możliwości zespołu BMI w Polsce. Zbudowaliśmy je na potencjale, który drzemał w dotychczasowym Centrum Treningowym Icopal w Zduńskiej Woli. To dla nas znaczący krok w historii BMI w Polsce, bo chcemy rozwijać się wspólnie z naszym zespołem oraz klientami i partnerami biznesowymi. Co ważne — patrzymy w przyszłość i już dziś planujemy kolejne szkolenia oraz działania” — mówił podczas otwarcia Konrad Machula, Prezes Zarządu BMI w Polsce.

BMI Polska to Braas i Icopal, czyli kompleksowe rozwiązania dla dachów skośnych i płaskich. Agnieszka Zakrzewska, Dyrektor Marketingu oraz Dyrektor Serwisu Technicznego BMI Polska dodała: „Z dumą możemy już powiedzieć, że zbudowaliśmy platformę, gdzie spotyka się nasza największa siła: zespół ekspertów BMI Braas i BMI Icopal. To łącznie kilkadziesiąt lat doświadczeń, niezliczona liczba zbudowanych dachów i ogromna pasja. Akademia BMI odzwierciedla naszą misję w Polsce: chcemy być opiekuńczym ekspertem dla dekarzy, partnerów biznesowych oraz naszego zespołu BMI”.

Połączenie potencjału BMI Icopal i BMI Braas

Sławomir Ledwoń, Koordynator Akademii BMI, podkreśla: „Centrum Treningowe Icopal powstało w 2006 roku i przeznaczone było przede wszystkim dla dekarzy, a więc osób bezpośrednio zajmujących się wykonaniem pokryć hydroizolacyjnych dachów płaskich. Po połączeniu sił ekspertów z zakresu dachów skośnych i płaskich naszą wiedzę chcemy w praktycznej, warsztatowej formie przekazać wszystkim uczestnikom procesu budowlanego. Przy tak rozwiniętej ofercie szkoleń dla dekarzy, wprowadzenie szkoleń dla architektów, handlowców i kierowników budowy, było dla nas naturalnym krokiem. Jestem pewny, że Akademia BMI stanie się praktyczną platformą wymiany doświadczeń”.

Marek Podeszwa, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego BMI Braas, mówi o długoletnich doświadczeniach w zakresie szkoleń dachów skośnych: „Od prawie dekady prowadzimy szkolenia certyfikacyjne dla dekarzy. Dzięki nim, specjaliści zasilają elitarne grono Certyfikowanych Dekarzy Braas, a co za tym idzie, są uprawnieni do wykonania dachu z Gwarancją Systemową. W naszej ofercie mamy najwyższej jakości pokrycia i akcesoria dachowe, ale ostatnim elementem dla wykonania bezpiecznego i trwałego dachu zawsze jest wyspecjalizowany rzemieślnik, który zajmuje się jego wykonaniem”.

Ruszyły już przygotowania do szkoleń w Zduńskiej Woli

Akademia BMI to sala wykładowa i świetnie wyposażone sale do zajęć praktycznych. Pierwsze szkolenia rozpoczną się w połowie listopada 2022 r. Dwudniowe zajęcia o nowoczesnych rozwiązaniach syntetycznych i bitumicznych dla dachów płaskich zaplanowano już na pierwszą połowę listopada (14-15  oraz 17-18  2022 r.). Z kolei 23 i 24 listopada 2022 r. odbędą się szkolenia teoretyczne i praktyczne dla dekarzy specjalizujących się w dachach skośnych. Harmonogram szkoleń Akademii BMI przygotowany został na kilka miesięcy do przodu i  jest stale uzupełniany.

Akademia BMI w Zduńskiej Woli zaprasza firmy dekarskie, kierowników budów, architektów i projektantów na eksperckie szkolenia stacjonarne z zakresu aplikacji systemów dachów płaskich i skośnych. Warto też skorzystać z możliwości szkoleń w terenie lub porad w formule online. Zgłoszenia przyjmują Doradcy Techniczno-Handlowi BMI przez formularz kontaktowy na stronie: www.bmigroup.com/pl/kontakt.


***

BMI Polska to wiodący producent kompleksowych, innowacyjnych systemów dachowych i systemów hydroizolacji. W Polsce, firma łączy jedne z największych i najbardziej zaufanych marek w branży: BMI Braas (dachy skośne) i BMI Icopal (dachy płaskie). BMI Polska należy do międzynarodowej Grupy BMI, która aktywnie działa w Europie, Azji i Afryce. W Polsce, BMI ma swoje biura i zakłady m.in. w Zduńskiej Woli i Opolu. BMI Polska dostarcza innowacyjne systemy hydroizolacji oraz wiele rodzajów pokryć dachowych, m.in.: ceramiczne, betonowe, bitumiczne, syntetyczne, stalowe wraz z wyposażeniem ppoż. i akcesoriami, by zapewnić ochronę i spokój ducha właścicielom domów, jak również architektom, wykonawcom, dekarzom. Eksperci BMI wspierają procesy projektowe oraz służą doradztwem technicznym  budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i obiektach inżynierskich.