Armatura SCHELL MODUS z nagrodą PLUS X Award

Termostatyczne baterie umywalkowa i prysznicowa serii SCHELL MODUS zostały nagrodzone prestiżową nagrodą PLUS X Award. Międzynarodowe jury przyznało innowacyjnym rozwiązaniom punkty w 4 z 7 możliwych kategorii. Wysokiej jakości armatura imponuje atrakcyjnym designem, a przy tym jest maksymalnie trwała i niezwykle łatwa w obsłudze, dlatego znajduje doskonałe zastosowanie w budynkach bez barier.

Tegoroczna nagroda PLUS X Award to już kolejne wyróżnienie dla produktów SCHELL. Znane na całym świecie, prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinach technologii, stylu życia i sportu. Niezależne, międzynarodowe jury złożone ze specjalistów reprezentujących ponad 30 branż doceniło baterie umywalkową oraz prysznicową serii MODUS za wysoką jakość, dobry design, łatwość obsługi oraz funkcjonalność. Obydwa nagrodzone produkty łącza w sobie skuteczną ochronę przed poparzeniami, przemyślane wzornictwo i łatwość obsługi, a także umożliwiają wygodny prysznic i mycie rąk również osobom z ograniczeniami ruchowymi. Armatura serii MODUS z termostatem idealnie sprawdzi się w budynkach bez barier architektonicznych oraz między innymi w szpitalach, zakładach opieki czy szkołach i przedszkolach.

Armatura prysznicowa SCHELL MODUS z nagrodą PLUS X Award 2023 Fot. SCHELL

Idealne rozwiązania dla architektury bez barier

Gorąca woda może powodować bardzo poważne obrażenia. Na takie ryzyko są narażeni zwłaszcza użytkownicy armatury wodnej z ograniczoną zdolnością ruchową, jak np. osoby starsze, niepełnosprawne, a także dzieci. Bateria umywalkowa MODUS EH-T gwarantuje wygodną obsługę dzięki uchwytowi z otworem. Takie rozwiązanie zapewnia większą łatwość regulacji w porównaniu z modelami z pełnym uchwytem. Niezawodną ochronę przed poparzeniem gwarantuje innowacyjna technologia ThermoProtect. Nawet w przypadku braku zimnej wody lub wahań ciśnienia w instalacji temperatura wypływającej wody nigdy nie przekracza maksymalnej granicy 43°C. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie samodzielnie regulować temperatury wody, jest ustawienie dźwigni w położeniu środkowym, w którym woda ma komfortową temperaturę 32°C. Taką samą technologię można znaleźć również w armaturze prysznicowej MODUS MD-T. W tym przypadku termostat może być ustawiony na stały poziom 38°C, który w razie potrzeby może być zwiększony do maksymalnie 43°C za jednym naciśnięciem przycisku blokady na termostacie. W rozwiązaniu zastosowano także technologię IsoBody, która eliminuje możliwość oparzeń wskutek dotknięcia gorącej obudowy baterii. Izolowany termicznie korpus utrzymuje temperaturę otoczenia, bez względu na temperaturę przepływającego przez niego medium. Termostat prysznicowy SCHELL wyróżnia się ponadczasowym wzornictwem i intuicyjnością obsługi dzięki czytelnym oznaczeniom.

Otwór w uchwycie baterii MODUS ułatwia regulację temperatury i strumienia wody Fot. SCHELL

Oszczędność i maksymalna wytrzymałość

Nagrodzone baterie termostatyczne serii MODUS wyróżniają się nie tylko dobrze przemyślanym wzornictwem, lecz także pozwalają zmniejszyć zużycie wody. Armatura umywalkowa MODUS EH-T umożliwia indywidualne zmniejszenie objętości przepływu. Taką opcję oferuje także bateria prysznicowa MODUS. W tym przypadku natężenie można obniżyć nawet do poziomu odpowiadającego wymaganiom programów certyfikacji środowiskowej budynków, takich jak BREEAM czy LEED. Obie baterie wyróżniają się ponadto bardzo wytrzymałą na akty wandalizmu, całkowicie metalową konstrukcją. Dzięki temu gwarantują długotrwałą eksploatację zarówno w łazienkach prywatnych, półprywatnych, jak i publicznych.

Bardzo cieszymy się z tego, że nasza termostatyczna armatura umywalkowa i prysznicowa serii MODUS otrzymały nagrodę PLUS X Award. To wspaniałe potwierdzenie, że nasze produkty są na czasie i w jak najlepszy sposób realizują potrzeby użytkowników – mówi Andrea Bussmann, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży, marketingu i zarządzania produktami w firmie SCHELL.

Więcej informacji na stronie: www.schell.eu

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.