Atlas Bonder+. Lepsze właściwości i nowe zastosowania

Doskonale znany w branży budowlanej Atlas Bonder, dzięki wzbogaceniu siatką włókien zyskał kolejne funkcje. Od teraz może dodatkowo kleić bloczki gipsowe i wypełniać ubytki w podłożach mineralnych. Ulepszony produkt nosi nazwę Bonder+. Jak się z nim pracuje?

Branża budowlana ewoluuje, coraz mocniej stawiając na tempo prowadzonych prac. Co za tym idzie, wykonawcy poszukując na rynku odpowiednich produktów do swoich zleceń, kierują się nie tylko jakością, ale także uniwersalnością, łatwością w zastosowaniu oraz szybkością w aplikacji. Grupa Atlas nieustannie wsłuchuje się w głos Fachowców i widząc nowe oczekiwania, reaguje, wprowadzając produkty bądź ulepszając już dostępne na rynku. Właśnie w odpowiedzi na ich oczekiwania powstał odświeżony Bonder+. Klej do płyt gipsowo-kartonowych z lepszymi właściwościami i zupełnie nowymi zastosowaniami.

Nowa formuła – lepsze możliwości

Skład Atlas Bonder+ wzbogacono dodatkiem włókien polipropylenowych. Nowa formuła produktu wpływa nie tylko na stabilność masy podczas aplikacji, ale także na stabilność w trakcie wiązania. To znacząco skraca czas pracy Fachowca – kolejną płytę może kleić już po 30 min od przyklejenia pierwszej. Co bardzo ważne, uległy poprawie także inne istotne cechy produktu – czas gotowości do pracy (z ok. 45 min na 90 min), czas otwarty (z 15 min na 30 min), oraz maksymalna grubość nanoszonej warstwy (z 20 do 30 mm).

– To wszystko powoduje, że klej stał się produktem niezwykle uniwersalnym. Można zastosować go niemal do wszystkich prac wykonywanych podczas wykańczania i remontu pomieszczeń. Atlas Bonder+ dzięki swoim właściwościom może zastąpić aż pięć innych produktów, co wpływa na efektywność, ale także nie jest obojętne dla portfela – tłumaczy Magdalena Mróz, kierownik grupy produktowej Atlas.

Szersze zastosowania

Ulepszony skład ma niemały wpływ na obszary zastosowania kleju. Od teraz Bonder+ z powodzeniem może być wykorzystywany przy murowaniu bloczków gipsowych na cienkowarstwową spoinę czy wypełnianiu ubytków o głębokości do 30 mm w podłożach mineralnych. Szersze możliwości są związane także z klejeniem płyt gipsowo-kartonowych do ścian.

Bonder+ tak jak poprzednik, w dalszym ciągu pozwala na klejenie sztukaterii, mineralnych płyt do izolacji cieplnej, keramzyto-betonowych imitujących beton architektoniczny oraz płyt dźwiękochłonnych. Sprawdza się także przy osadzaniu listew prowadzących i narożników do mokrych tynków oraz puszek elektrycznych w ścianach murowanych.

Najważniejsze właściwości Atlas Bonder+

  • Idealna przyczepność do podłoża i powierzchni płyt g-k
  • Wysoka wytrzymałość połączenia płyt g-k z podłożem
  • Nowe zastosowania – murowanie bloczków gipsowych i wypełnianie ubytków w podłożach mineralnych
  • Zbrojenie włóknami – wysoka stabilność podczas aplikacji i w trakcie wiązania
  • Zwiększony czas gotowości do pracy oraz czas otwarty
  • Zwiększona maksymalna grubość nanoszonej warstwy
  • Wysoka plastyczność ułatwiająca aplikację
  • Odporność na obciążenia mechaniczne
  • Wytrzymałość na zginanie

Atlas Bonder+ jest dostępny w 25 kg workach.

Szczegółowe informacje na temat produktu Atlas Bonder+ znajdują się w karcie technicznej na stronie www.atlas.com.pl