ATLAS UNI-GRUNT ULTRA jest już na rynku. Żaden grunt nie był dotąd tak wydajny i uniwersalny!

ATLAS wprowadził do swojej oferty nowy produkt. To UNI-GRUNT ULTRA, superwydajny preparat o szerokim spektrum zastosowań, wzmacniający podłoże i zapewniający przyczepność kolejnych aplikowanych warstw. W jego składzie znajduje się specjalnie dobrany pigment, dzięki któremu bez problemu możemy kontrolować postęp naszej pracy.

Rynkowa nowość ATLASA, czyli UNI-GRUNT ULTRA jest preparatem przeznaczonym do różnych typów podłoży (ścian, podłóg, sufitów). Można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Służy do gruntowania powierzchni przed wykonywaniem posadzek, mocowaniem okładzin ceramicznych, tynkowaniem, szpachlowaniem, tapetowaniem oraz malowaniem.

Oszczędność dzięki wysokiej wydajności

Co świadczy o jego wyjątkowości? Przede wszystkim niesamowicie wysoka wydajność. Jedno pięciokilogramowe opakowanie produktu pozwala na zagruntowanie aż 50 m2 podkładu podłogowego pod układanie mas samopoziomujących, 115 m2 powierzchni pod tynkowanie  pod układanie gładzi lub klejenie okładzin ceramicznych oraz 150 m2 podłoża przygotowanego pod malowanie i tapetowanie! W tym pierwszym przypadku można rozcieńczać preparat w proporcji 1:3, drugim – 1:6, trzecim – 1:8.

Pigment pomaga kontrolować postępy pracy

W składzie ATLAS UNI-GRUNT ULTRA znajduje się pigment o mlecznozielonym kolorze. Dzięki niemu nie będziemy mieli problemu z kontrolą postępu prac – zarówno, gdy grunt jest jeszcze mokry, jak i po jego wyschnięciu. Co ważne – pigment bez żadnego kłopotu pokryjemy powłokami malarskimi.

Grunt to… dobry grunt!

ATLAS UNI-GRUNT ULTRA to ponadto, zgodnie z przeprowadzonymi badaniami laboratoryjnymi, produkt posiadający największą zawartość dyspersji polimerowych spośród tych dostępnych na polskim rynku. Zagruntowane preparatem podłoża zostają wzmocnione powierzchniowo, posiadają wyrównaną chłonność oraz zmniejszoną nasiąkliwość powierzchniową. Zapewnia to doskonałą przyczepność kolejnych aplikowanych warstw.

Co bardzo istotne, produkt jest bezpieczny – zarówno dla użytkownika, jak i środowiska. Świadczy o tym bardzo niska maksymalna zawartość LZO (lotnych związków organicznych), która wynosi 1,9 g/l. Jest ona prawie 16 razy niższa niż ta dopuszczalna! ATLAS UNI-GRUNT ULTRA wyróżnia się także długim okresem przydatności do użycia. Wynosi on aż 18 miesięcy, podczas gdy w przypadku innych tego typu produktów jest to tylko rok.

ATLAS UNI-GRUNT ULTRA jest dostępny w wygodnych opakowaniach – pięciolitrowych kanistrach.

Więcej informacji na temat ATLAS UNI-GRUNT ULTRA można znaleźć na stronie internetowej www.atlas.com.pl.