BEZPIECZNE USZCZELNIANIE KAMIENIA NATURALNEGO

Kamień naturalny to wyjątkowo wytrzymały materiał wykończeniowy, który odznacza się wysokimi walorami dekoracyjnymi. Użycie nieodpowiedniego preparatu do klejenia i uszczelniania kamiennych elementów może jednak skutkować pojawieniem się przebarwień na ich powierzchni. Silirub MA marki Soudal uchroni nas przed niepotrzebnymi problemami.

 

 

Kamienie naturalne cenione są przede wszystkim za elegancki wygląd, trwałość, a także łatwość w utrzymaniu ich w czystości. Marmur, granit, trawertyn czy piaskowiec znajdują bardzo szerokie zastosowanie w branży wnętrzarskiej, dużą popularnością cieszą się również kamienie elewacyjne. Materiał ten współgra z różnymi stylami aranżacji, wprowadzając do pomieszczenia nutę surowego piękna. Kamienna posadzka, umywalka lub blat kuchenny doskonale odnajdują się w roli wyszukanej ozdoby. Aby elementy z kamienia naturalnego dobrze pełniły swoją funkcję dekoracyjną, należy pamiętać o zastosowaniu specjalistycznego kleju-uszczelniacza do ich montażu i spoinowania – niewłaściwy preparat może spowodować pojawienie się na surowcu nieestetycznych trwałych plam. Bezpiecznym rozwiązaniem jest Silirub MA firmy Soudal o utwardzaniu neutralnym, który nie odbarwia kamieni naturalnych.

 Silirub MA to trwale elastyczny klej-uszczelniacz silikonowy, który ma perfekcyjną przyczepność do typowych podłoży budowlanych, zarówno gładkich, jak i porowatych. Wykazuje wysoką odporność na działanie wszelkich warunków atmosferycznych i promieniowania UV, a dzięki zawartości substancji grzybobójczych idealnie sprawdzi się w kuchni, łazience i innych pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności. Silibur MA powszechnie stosowany jest do spoinowania i klejenia ze sobą kamieni naturalnych, a także do montażu kamiennych elementów na różnych powierzchniach. Nie powoduje korozji metali i gwarantuje wysoce estetyczny efekt prac kamieniarskich, ponieważ dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej.

Ważną zaletę preparatu Silirub MA marki Soudal stanowi również łatwa aplikacja. Preparat ten jest gotowy do natychmiastowego użycia, a nakłada się go przy 

pomocy standardowego pistoletu do uszczelniaczy na suche i dokładnie oczyszczone podłoże (powierzchnie bardzo porowate należy dodatkowo zagruntować).