Bloczki z betonu komórkowego – szybsza i tańsza budowa

Wybierając materiał na ściany, inwestorzy najczęściej kierują się parametrami technicznymi i ceną bloczków. Nie można jednak zapominać, że ważna jest również łatwość murowania z tych elementów. Ma to znacznie nie tylko dla osób, które będą pracowały na budowie. Wpływa to bowiem również na tempo robót, czyli datę zakończenia inwestycji oraz globalne koszt budowy. Dlaczego warto zdecydować się na beton komórkowy – wyjaśnia Robert Janiak, Product Manager firmy H+H Polska.

Równe i gładkie powierzchnie bloczków znacznie ułatwiają prowadzenie prac budowlanych Fot. H+H Polska

Lekkie, równe, gładkie
Beton komórkowy to jeden z nielicznych materiałów murowych na rynku, z którego można budować ściany jednowarstwowe. Pozwala to uniknąć konieczności wykonywania warstwy ociepleniowej, oszczędzając czas i pieniądze. Porowata struktura betonu komórkowego sprawia również, że jest on wyjątkowo lekki. Można zatem bez trudu przenosić go z miejsca na miejsce i murować nawet 
z dużych elementów. Do wzniesienia 1 m2 muru z betonu komórkowego wystarczy zaledwie 6,4 sztuk bloczków. Ustawianie bloczków we właściwym miejscu ułatwiają wygodne uchwyty montażowe. Istotne jest też specjalne wyprofilowanie boków, które umożliwia łączenie elementów na tzw. pióro-wpust. Dzięki temu nie trzeba wypełniać zaprawą spoin pionowych. H+H kładzie duży nacisk na dokładność wytwarzania produktów, co pozwala uzyskać wyroby w najbardziej zaawansowanej kategorii wymiarowej TLMB. Charakteryzują się one tolerancją wymiaru wysokości +/- 1 mm – wyjaśnia Product Manager firmy H+H Polska. Bloczki H+H Gold i H+H Gold+ mogą być murowane na tzw. zaprawę cienkowarstwową. To rozwiązanie pozwala uniknąć mostków termicznych i znacznie ograniczyć zużycie zaprawy. Równe i gładkie elementy murowe są bardziej „odporne” na błędy wykonawcze oraz sprawiają mniej problemów na etapie wykańczania ścian. Zarówno ekipy murarskie, jak też instalatorzy i specjaliści od wykończeniówki docenią także to, że beton komórkowy jest bardzo łatwy w obróbce. W razie konieczności docięcia, wykonania bruzd czy otworów, można to z łatwością zrobić nawet bez użycia narzędzi mechanicznych.

Proste rozwiązania dla każdego projektu

Równe i gładkie elementy są bardziej podatne na błędy wykonawcze Fot. H+ H Polska

Więcej informacji na www.HplusH.pl