Ciche i wytrzymałe ściany działowe z silikatów

Pożądane właściwości ścian działowych to przede wszystkim wysoka izolacyjność akustyczna, duża wytrzymałość i gładka, łatwa do wykończenia powierzchnia. Wszystkie te wymagania (i to przy niewielkiej grubości elementów) doskonale spełniają bloczki silikatowe wchodzące w skład Systemu Budowy H+H.

Inwestorzy dużą wagę przykładają zwykle do wyboru elementów murowych na ściany zewnętrzne, wychodząc często z założenia, że parametry przegród wewnętrznych nie mają większego znaczenia. Tymczasem ściany działowe również wpływają na komfort i funkcjonalność wnętrz. Warto więc do ich budowy wykorzystać materiały, które nie tylko wydzielą poszczególne pomieszczenia, ale też zapewnią w nich ciszę oraz pozwolą na estetyczne i praktyczne wykończenie.

Cisza jak makiem zasiał

W Systemie Budowy H+H znaleźć można wapienno-piaskowe elementy murowe o wysokiej klasie gęstości od 1,8 do 2,2. Wszystkie produkty silikatowe przeznaczone do wznoszenia ścian działowych z powodzeniem spełniają wymagania normowe dotyczące wymaganej ochrony przed hałasem. Fot. H+H

Solidne ściany pod każdą szafkę
Duża gęstość bloczków silikatowych przekłada się nie tylko na bardzo dobrą izolacyjność akustyczną, ale także dużą wytrzymałość. Co prawda ściany działowe nie odgrywają znaczącej roli w statyce budynku, jednak dzięki temu parametrowi mamy pewność, że przegroda przeniesie obciążenia użytkowe, będzie trwała i solidna nawet przy niewielkiej grubości. Podstawowa grubość ścian działowych z wyrobów wapienno-piaskowych to 8 i 12 cm. A cieńsze ściany działowe to większe pomieszczenia. Przegrody z tego materiału pozwalają na łatwy i stabilny montaż różnego rodzaju ciężkich przedmiotów. Bloczki wapienno-piaskowe tworzą najlepsze podłoże do wykonania prostych i pewnych zakotwień. Bez problemu powiesimy na nich półki w spiżarni, szafki kuchenne, biblioteczkę czy duży telewizor.

Łatwa budowa i wykończenie
Elementy murowe z silikatów dostępne w Systemie Budowy H+H produkowane są w wysokiej klasie dokładności wymiarowej T2. Dzięki temu mogą być murowane nie tylko na tradycyjną zaprawę, ale także na tzw. cienką spoinę przy użyciu zaprawy cienkowarstwowej (klejowej). Równe bloczki o gładkiej powierzchni to gwarancja szybkiej i bezproblemowej budowy. To również spore ułatwienie na etapie wykańczania wnętrz. Można je pokryć dowolnym tynkiem albo nawet nałożyć bezpośrednio gładź gipsową, uzyskując świetny efekt estetyczny.
Wybór elementów silikatowych z Systemu Budowy H+H do budowy ścian działowych daje możliwość stworzenia cichych, przestronniejszych pomieszczeń, które bez trudu wykończymy i dowolnie zaaranżujemy.

Więcej informacji na www.HplusH.pl