CRH zaprasza start-upy z Polski do programu Drogi Przyszłości

Akcelerator Roads of the Future, czyli “Drogi Przyszłości” daje startupom unikalną szansę na testowanie i rozwijanie produktów oraz usług we współpracy z wiodącą firmą o globalnym zasięgu. Dzięki temu polscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z transferu know-how i doświadczeń z innych rynków, aby wdrożyć i skomercjalizować swoje innowacyjne rozwiązania. W konkursie wpłynęło już kilkadziesiąt zgłoszeń z całego świata, w tym z Polski.

W Polsce Grupa CRH działa w segmencie infrastruktury pod wieloma znanymi markami: Cement Ożarów, Bosta-Beton, Trzuskawica, Masfalt, Polbruk, Leviat, Cubis. Świadczy również usługi w zakresie wykonawstwa infrastruktury drogowej poprzez dwie spółki: Drogomex oraz Mabau.

CRH Ventures to fundusz inwestycyjny o łącznej wartości 250 mln dolarów należący do CRH, lidera rynku materiałów budowlanych. W 2023 r. Grupa CRH, zatrudniająca ponad 2,5 tys. pracowników w Polsce i 78,5 tys. w 29 krajach na całym świecie, osiągnęła przychody na poziomie 34,9 mld dolarów. CRH jest liderem w zrównoważonych rozwiązaniach dla budownictwa drogowego w Ameryce Północnej i Europie.

Akcelerator „Drogi przyszłości” CRH Ventures obejmuje trzy główne obszary, w których startupy mogą składać aplikacje do 28 marca 2024 roku:

  • Bezpieczne oraz inteligentne drogi m.in. technologie umożliwiające zbieranie i analizowanie danych, zapewniające ciągły monitoring kondycji dróg oraz tworzące rozwiązania pozwalające na podniesienie bezpieczeństwa ich użytkowania.
  • Przyjazne środowisku oraz wytrzymałe drogi rozwiązania usprawniające projektowanie
    i
    produkcję trwałych, przyjaznych środowisku i użytkownikom dróg.
  • Wydajność w budowie dróg usprawnienia w całym łańcuchu dostaw oraz cyklu życia dróg, zapewniające szybszy i bezpieczniejszy proces inwestycji drogowych o lepszych parametrach.

Pozostałe kryteria wyboru startupów to m.in. innowacyjność (nowy produkt w początkowej fazie rozwoju), skalowalność oraz możliwość przeprowadzenia pilotażu we współpracy ze spółką z Grupy CRH.

Do tej pory do programu „Drogi przyszłości” wpłynęło już kilkadziesiąt aplikacji z Ameryki Północnej i Europy. Szczegółowe obszary rozwiązań to m.in: zbieranie i analiza danych, wychwytywanie i wykorzystanie CO2, materiały z recyklingu, inteligentne utrzymanie, oprogramowanie i platformy budowlane, zwiększenie trwałości, bezpieczeństwo, kontrola jakości, infrastruktura dla pojazdów autonomicznych, optymalizacja produkcji, autonomiczne technologie i robotyka, rozwiązania dla pojazdów elektrycznych oraz alternatywne spoiwa. Szczególną kategorię stanowią „connected roads”, czyli koncepcja “myślącej infrastruktury drogowej” wykorzystującej technologie cyfrowe. Większość ze zgłoszeń ma wysoki poziom gotowości technologicznej.

Wierzymy, że innowacyjne i zrównoważone rozwiązania zapewnią nam długookresowy rozwój, dlatego stale poszukujemy nowych partnerów i propozycji. Akcelerator to szansa dla polskich start-upów na dynamiczny rozwój w oparciu o silną pozycję rynkową CRH. Liczymy na polskich innowatorów, polskie spółki CRH gotowe do przeprowadzenia pilotaży nowych technologii. Dodatkowo zapewne skorzystamy z rozwiązań wypracowanych na innych rynkach mówi Janusz Miłuch, Dyrektor Zarządzający CRH w Polsce.

Janusz Miłuch Dyrektor Zarządzający CRH

Wybrane w konkursie startupy w drugiej połowie 2024 roku wezmą udział w kilkumiesięcznym programie. Najbardziej obiecujące rozwiązania zostaną wsparte zasobami CRH, w tym wiedzą biznesową, techniczną oraz po pozytywnym zakończeniu pilotażu finansowaniem za pośrednictwem funduszu CRH Ventures, do kwoty nawet 5 mln dolarów. Termin składania tegorocznych aplikacji do akceleratora CRH Ventures upływa 28 marca 2024. Złożenie wstępnej aplikacji w programie jest proste i zajmuje jedynie kilka minut. Następnie wybrane firmy zapraszane do zaprezentowania swojego rozwiązania.

Link do aplikacji: https://www.crhventures.com/accelerator/roads-of-the-future

Motywem przewodnim ubiegłorocznej edycji naboru akceleratora było zarządzanie zasobami wody w 2023 r. w konkursie zostało wybranych do pilotażu 6 start-upów. Szczegóły tego projektu można znaleźć na stronie https://www.crhventures.com/accelerator/water-solutions

Więcej informacji o funduszu CRH Ventures: https://www.crhventures.com/

Spółki CRH stale poszukują innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą lepiej odpowiedzieć na potrzeby zmieniającego się świata, a także zapewnić zrównoważony rozwój. CRH planuje zredukować własne emisje gazów cieplarnianych o 30% do 2030 roku, dążąc do pozycji lidera w obszarze zrównoważonego rozwoju.


Informacje o Grupie CRH

Grupa CRH jest liderem swojej branży i wiodącym producentem oraz dostawcą szerokiego asortymentu materiałów budowanych, produktów oraz innowacyjnych rozwiązań, które są wykorzystywane do realizacji wielu projektów inwestycyjnych. Zaczynając od tych największych związanych z infrastrukturą publiczną i drogową, po nieruchomości komercyjne i różnego rodzaju budynki mieszkalne.

Produkuje i sprzedaje materiały i surowce, takie jak: cement, beton towarowy, kruszywa, mieszanki mineralno-asfaltowe, kostka brukowa, płyty betonowe, elementy małej architektury, kotwy, różnego rodzaju zbrojenia i mocowania, studnie i kanały kablowe z tworzyw do uszczelnienia przepustów i inne.

W Polsce działa pod wieloma znanymi markami: Cement Ożarów, Bosta-Beton, Trzuskawica, Masfalt, Polbruk, Leviat, Cubis. Świadczy również usługi w zakresie wykonawstwa infrastruktury drogowej poprzez dwie spółki: Drogomex oraz Mabau.

Grupa CRH sprawnie i jakościowo realizuje największe budowy i kontakty na terenie całego kraju, dzięki ponad 60 lokalizacjom produkcyjnym oraz doświadczonym kadrom techniczno-technologicznym. Ponadto, firma ma własne laboratoria i centra badawcze. Oferuje doradztwo techniczne na każdym etapie projektu inwestycyjnego i wypracowuje z klientami rozwiązania szyte na miarę ich potrzeb.

W sumie Grupa CRH zatrudnia ponad 2,5 tysiąca pracowników w całej Polsce. Na świecie zatrudnienie sięga blisko 78,5 tys. pracowników w 3390 lokalizacjach w 29 krajach. CRH jest rynkowym liderem
w Ameryce Północnej oraz Europie. Jest notowane na nowojorskiej giełdzie i należy do 500 największych spółek według miesięcznika Fortune.