H+H belki nadprożowe zbrojone są idealnym uzupełnieniem konstrukcji murowej wykonanej z bloczków z betonu komórkowego. Rozwiązanie to pozwala na wyeliminowanie mostków termicznych, minimalizuje ryzyko błędów wykonawczych oraz znacznie przyspiesza roboty budowlane.
W skład kompleksowego Systemu Budowy H+H wchodzą nie tylko różnego rodzaju bloczki do murowania ścian, ale także szereg produktów uzupełniających, które w istotny sposób ułatwiają realizację nowoczesnego, spełniającego wysokie normy budynku. W ofercie znajdziemy m.in. gotowe belki nadprożowe wykonane ze zbrojonego betonu komórkowego.
Bez obaw o mostki cieplne
Korzystanie z gotowych nadproży pozwala na wyeliminowanie błędów budowlanych oraz mostków termicznych
Fot H+H Polska
Gotowe elementy znacząco przyspieszają proces budowlany.
Fot. H+H Polska
Szybko i bez błędów
Prefabrykowane nadproża H+H znacznie ograniczają ilość prac prowadzonych bezpośrednio na budowie. W przeciwieństwie do nadproży wylewanych, a także żelbetowych belek typu L, mamy tu do czynienia z gotowym produktem, który należy jedynie zamocować w określonym miejscu. Do dalszych prac murarskich można przystąpić bezpośrednio po ułożeniu belek nadprożowych, co zdecydowanie skraca czas realizacji przegrody. Warto pamiętać, że minimalizacja robót na placu budowy oznacza też ograniczenie liczby potencjalnych błędów wykonawczych. Ponieważ beton komórkowy, z którego wykonane są belki nadprożowe H+H, jest materiałem lekkim, ich montaż nie przysparza problemów i nie wymaga zastosowania dźwigu. Belki dostępne są w różnych długościach w przedziale od 1,25 m do 3 m, co pozwala przykryć otwór o rozpiętości do 2,5 m. Występują one
w dwóch szerokościach: 11,5 cm i 17,5 cm. Szerokość nadproża można dopasować do grubości ściany, układając dwie lub więcej belek obok siebie. Użycie nadproża z betonu komórkowego na murze z
Zastosowanie prefabrykowanych, systemowych nadproży zbrojonych z betonu komórkowego H+H to najprostszy sposób na realizację tego elementu ściany. Gwarantuje doskonałe parametry wytrzymałościowe i termiczne, a jednocześnie przyspiesza prace i zmniejsza koszt robocizny. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to coraz częściej wypiera stosowane wcześniej nadproża żelbetowe.