DRUTEX z Gwiazdą Buildera

DRUTEX, jeden z liderów europejskiego rynku stolarki okienno -drzwiowej, po raz kolejny został Gwiazdą Rankingu Buildera w kategorii producentów materiałów budowlanych z największymi przychodami na Pomorzu.

Ranking Buildera to element projektu „Build the Future” prowadzonego od 2019 roku przez miesięcznik „Builder”, PwC Polska oraz Dun & Bradstreet, którego celem jest analiza kondycji polskiego budownictwa, perspektyw rozwoju oraz promocja najlepszych firm budowlanych. W tym roku doceniono 62 firmy. W gronie najlepszych z najlepszych po raz kolejny znalazł się DRUTEX.

 

– To wyróżnienie cieszy, bo pokazuje, że DRUTEX podąża właściwą drogą i jest to zauważane oraz doceniane. Dzięki międzynarodowej ekspansji firmy oraz dynamicznemu rozwojowi sieci sprzedaży, corocznie zwiększamy swoje przychody ze sprzedaży i osiągane wyniki finansowe. Nie zatrzymujemy się przy tym z inwestycjami, w tym także w marketing. Jesteśmy firmą z blisko 40-letnią historią, marką o zasięgu globalnym, wizytówką polskiej przedsiębiorczości – mówi Paweł Jereczek, dyrektor ds. handlowych w DRUTEX SA.

Zatrudniając blisko cztery tysiące pracowników DRUTEX jest jednym z największych i najbardziej cenionych pracodawców w Polsce. Codziennie z hal produkcyjnych o powierzchni ponad 11 hektarów wyjeżdża do siedmiu tysięcy okien. 80 procent trafia na eksport – do ponad 40 krajach świata na wszystkich kontynentach. DRUTEX to zawsze zaawansowane technologicznie produkty, najwyższej jakości. Tym, a także sprawną i szybką realizacją zamówień – do 7 dni w Europie – płynących z całego świata, firma zdobywa serca klientów, którym z roku na rok jest coraz więcej.

By sprostać wymaganiom rynku co roku DRUTEX inwestuje w rozwój firmy setki milionów złotych.

– Zgodnie z zasadą, że ten kto się nie rozwija, ten się cofa, my chcemy cały czas iść do przodu i dostarczać Klientom na całym świecie najwyższej jakości produkty – dodaje Paweł Jereczek.

DRUTEX posiada m.in. własne laboratoria badawcze, które 24 godziny na dobę czuwają nad jakością wszystkich produktów. Park maszynowy należy do najnowocześniejszych na świecie w branży stolarki okienno-drzwiowej. Powstają nowe hale. Kolejne inwestycje to także nowe, atrakcyjne miejsca pracy dla pracowników produkcyjnych i specjalistów z różnych dziedzin.

***

DRUTEX to polska firma z blisko 40-letnią historią, stworzona od podstaw przez Leszka Gierszewskiego. Obecnie to już marka o zasięgu globalnym, DRUTEX w swojej – stale rozbudowywanej – ofercie ma okna PVC, aluminiowe i drewniane, drzwi PVC i aluminiowe oraz żaluzje i rolety fasadowe, a także fasady czy ogrody zimowe. Ponad 80 procent trafia na eksport. Są zamontowane w wielu prestiżowych lokalizacjach, takich jak hotele Hyatt, Holiday Inn, Sheraton, Marriott w Nowym Jorku czy fabryka Lego w Meksyku. DRUTEX jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Do najważniejszych należą m.in.: Złoty Laur Klienta, Plus X Award, Ambasador Polskiej Gospodarki, Filar Polskiej Gospodarki, Lider Polskiego Biznesu, Solidna Firma, Top Builder, Diament Forbesa, Medal Europejski, Gazela Biznesu, EU Standard, Kryształowy Profil, Dobra Firma, Zielona Marka, Złoty Champion Roku czy tytuł Business Superbrand.