DRUTEX ze światową premierą

DRUTEX w dniach 19-22 marca br. wziął udział w targach Fensterbau Frontale w Norymberdze. Jako jeden z pierwszych na świecie producentów stolarki okienno-drzwiowej zaprezentował ukryty napęd w ramie systemu tarasowego IGLO-HS.

Fensterbau Frontale, największe w Europie targi poświęcone stolarce okienno-drzwiowej, dla DRUTEXu były niezwykle udane, nie tylko z powodu bardzo wysokiej frekwencji na stoisku o powierzchni 240 m2, ale również za sprawą premierowych nowości.

DRUTEX jako jeden z pierwszych na świecie producentów zaprezentował system tarasowy IGLO-HS z ukrytym w ramie silnikiem firmy SIEGENIA Drive axxent LS.

„Po raz pierwszy, zarówno napęd przesuwający jak i podnoszący są całkowicie zintegrowane w profilu, a brak dodatkowych widocznych elementów lub osłon daje mu status prawdziwej gwiazdy designu. Dyskretny przycisk sterujący jest jedynym elementem wskazującym na to, że mamy do czynienia z elementem automatycznym. Największą zaletą napędu DRIVE axxent LS jest wygoda obsługi: począwszy od diody w przycisku sterującym, przez cichą pracę, po skrócenie czasu podnoszenia skrzydła do zaledwie 3 sekund”- mówi Maciej Galas, Kierownik Regionu Polska Zachodnia w firmie SIEGENIA GROUP.

Drugą przygotowaną przez DRUTEX premierą były wielkogabarytowe, nowoczesne drzwi wahadłowo-obrotowe. Spółka oferuje je w wersji z otwieraniem manualnym jak i z elektromotoryczną zasuwnicą, sterowaną za pomocą kontroli. Drzwi w tym systemie mogą osiągnąć wysokość nawet 3,4 metra, a szerokość 1,8 metra.

„Fensterbau Frontale, największe w Europie targi, były dla nas doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań technologicznych w stolarce okienno-drzwiowej DRUTEX. W Norymberdze nawiązaliśmy szereg nowych kontakty biznesowych, które z optymizmem pozwalają nam patrzeć na rozwój naszej sieci sprzedaży w Niemczech – mówi Paweł Jereczek, dyrektor ds. handlowych w firmie DRUTEX.

Poza nowościami na stoisku nie mogło zabraknąć znanej i cenionej energooszczędnej stolarki PVC – okien Iglo Energy Classic, okien aluminiowych z serii MB oraz hybrydy PVC z aluminium – Iglo Energy Alucover. Ekspozycję uzupełniły systemy tarasowe oraz drzwi z PVC i aluminium, systemy rolet zewnętrznych, żaluzji fasadowych i pergola.

Wśród odwiedzjących ogromne wrażenie, poza ofertą produktową, wywarł czas realizacji zamówień wraz z dostawą, który w DRUTEXie wynosi 7 dni na terenie całej Europy.

DRUTEX, który eksportuje ponad 80% swojej produkcji, na kolejne targi wybiera się do Sztokholmu, gdzie w dniach 23-26 kwietnia odbędzie się event wystawienniczy Nordbygg.

***

DRUTEX to marka o znaczeniu i zasięgu globalnym. Eksportuje swoje wyroby do ponad 40 krajów na całym świecie, a sprzedaż zagraniczna to 80 procent łącznych obrotów. DRUTEX blisko cztery dekady temu założył Leszek Gierszewski i wciąż kieruje firmą, konsekwentnie ją rozwijając. Sprzedaż dynamicznie rośnie w Europie i poza nią, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii. Codziennie w halach o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów powstaje do siedmiu tysięcy okien. Produkowane są na miejscu od A do Z. Każde okno czy drzwi powstają na indywidualne zamówienie, dla konkretnego Klienta. Nic nie jest produkowane do magazynu, na zapas. Czas realizacji indywidualnego zamówienia na stolarkę PVC na terenie Europy wynosi do 7 dni, a aluminiową do 14. DRUTEX dysponuje własną flotą kilkuset nowoczesnych pojazdów.