Drzwi wewnętrzne – do czego i jak je dopasować?

Przy wyborze drzwi wewnętrznych do domu bierzemy pod uwagę estetykę, trwałość i funkcjonalność. Poza tymi kluczowymi aspektami, ważne jest również ich odpowiednie dopasowanie do aranżacji pomieszczeń, a także do wyglądu drzwi zewnętrznych. Zapewnia to spójną wizualnie całość, dzięki czemu drzwi cieszą nasze oczy, a cały dom prezentuje się wyjątkowo. Podpowiadamy, jak osiągnąć taki efekt.

Początek roku to dobry moment na zmiany w stylu wykończenia domu. Ważnym elementem praktycznie każdego wnętrza są drzwi, które zapewniają nam prywatność i oddzielają poszczególne pomieszczenia. Dziś oferta tych wyrobów jest bardzo szeroka i obejmuje różnorodne modele ze zróżnicowaną fakturą oraz kolorystyką. Jest więc z czego wybierać. Żeby zapewnić sobie dobre wejście w nowy rok, dopasujmy drzwi wewnętrzne zarówno do własnych oczekiwań, jak i do wyglądu drzwi zewnętrznych.

Drzwi wewnętrzne dobrze dobrane – gotowe propozycje

Dopasowanie drzwi wcale nie musi być trudne. Żeby oszczędzić swój czas, a także ułatwić sobie wybór, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty jednego producenta, który ma w swojej kolekcji zarówno drzwi wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które występują w tym samym zestawie kolorów. Dzięki temu wnętrze domu będzie dobrze zaaranżowane i spójne. To również sposób na oszczędność pieniędzy, gdyż możemy wówczas liczyć na bardziej atrakcyjną cenę niż w przypadku dokonania dwóch oddzielnych zakupów. Przedstawiamy gotowe propozycje zestawów drzwi dopasowanych do najbardziej popularnych stylów aranżacyjnych.

Drzwi do nowoczesnych wnętrz

W domach, gdzie króluje współczesna architektura, proste geometryczne formy oraz surowe materiały jak beton, stal i naturalne drewno ciekawą opcją jest dobranie drzwi na zasadzie kontrastu. Przytulność i ciepło do pomieszczeń o nowoczesnym charakterze wprowadzą drzwi z okleiną o naturalnym wyglądzie drewna, wzbogacone o czarne akcesoria, np. model WOODEC DĄB TURNER z kolekcji drzwi zewnętrznych PORTA THERMO. Ich doskonałym uzupełnieniem będą natomiast drzwi wewnętrzne w kolorze matowego dębu lub w jasnych odcieniach forniru z czarnymi akcesoriami.

Drzwi do wnętrz w stylu vintage

Dla zwolenników aranżacji w klasycznym stylu vintage odpowiednim wyborem są drzwi wewnętrzne o tradycyjnej konstrukcji skrzydeł w kolorach bieli, delikatnych szarościach lub pastelach. W wygląd tradycyjnego wnętrza (zwłaszcza utrzymanego w stylistyce glamour) dobrze wpisują się także ozdobne, geometryczne frezowania, dostępne np. w kolekcji drzwi PORTA ART DECO. Dużą rolę odgrywają tu detale, więc skrzydło drzwiowe można wzbogacić o dodatki: stylowe klamki lub uchwyty. Tego typu drzwi wewnętrzne będą się idealnie komponować z klasycznymi drzwiami zewnętrznymi PORTA THERMO CLASSIC.

Drzwi do stylu loftowego

Jakie drzwi wybrać do domu w stylu loft? Dobre uzupełnienie wnętrza urządzonego w loftowym klimacie mogą stanowić drzwi wewnętrzne z pełną przeszkloną taflą lub też przeszkleniem ze szprosami. Zapewniają one również dopływ dużej ilości naturalnego światła, więc są odpowiednie do takich przestrzeni jak pokój do pracy czy też kuchnia. Jeśli zależy nam natomiast na drzwiach pełnych, to można postawić na design, który łączy surowość stali z chłodną barwą drewna – ciekawym rozwiązaniem jest linia O/OGIEŃ z kolekcji 4 Żywioły PORTA. Dodatkowo warto wybrać stalowe ościeżnice, które odpowiednio wpisują się w industrialny charakter pomieszczeń. Surowy klimat loftowych wnętrz dopełnią drzwi zewnętrzne o nowoczesnym wyglądzie.

Uniwersalne drzwi do każdego wnętrza

Jeśli poszukujemy rozwiązań pasujących praktycznie do każdego stylu wykończenia pomieszczeń, to najlepiej postawić na uniwersalną, klasyczną biel. Nie ma jednak przy tym miejsca na nudę – drzwi wewnętrzne w kolorze białym z oferty PORTA mogą być wzbogacone m.in. o różnego rodzaju frezowania, dekoracyjną matową lub czarną szybę, a także ozdobne intarsje. Dobrym uzupełnieniem takiej uniwersalnej stylistyki będą drzwi zewnętrzne PORTA THERMO LINE utrzymane w minimalistycznym designie.

Drzwi zewnętrzne – nie tylko ładne, ale i oszczędne

Drzwi zewnętrzne, poza tym, że są dopasowane do wyglądu wnętrza, powinny być także ciepłe. Na równi z atrakcyjnym wyglądem liczy się więc ich solidna, energooszczędna konstrukcja. Dzięki bardzo dobrym parametrom termoizolacyjności drzwi możemy oszczędzać pieniądze. Im niższy współczynnik przenikania ciepła Ud, tym lepiej i tym większe oszczędności na kosztach ogrzewania zyskamy. W przypadku drzwi zewnętrznych PORTA THERMO możemy wybierać spośród 4 różnych pakietów energooszczędnych, z których najlepszy zapewnia wartość Ud = 0,57 W/m2K. Uzyskanie takiego współczynnika było możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej kompozytowej konstrukcji, która jest bardzo trwała i szczelna.

Dobrze dopasowane drzwi wewnętrzne i zewnętrzne tworzą zgrany zestaw i znakomicie się uzupełniają, stanowiąc ważny element aranżacji domu. Przy wyborze drzwi pamiętajmy również o ich prawidłowym montażu, który wpływa na trwałość i estetykę produktu, a także nasz codzienny komfort z użytkowania wyrobów.

***

Partnerzy kampanii „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”: CERESIT, FAKRO, GLASSOLUTIONS, HÖRMANN, KLIMAS WKRĘT-MET, KRISHOME, PORTA, LAHTI PRO, PROLINE, POLSKIE STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW STYROPIANU, SOUDAL, STALPRODUKT-ZAMOŚĆ, WIŚNIOWSKI.

Patroni honorowi: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patroni merytoryczni: APPLiA Polska, EPPA Polska, Instytut Techniki Budowlanej, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR”.

Patroni medialni: budnet.pl, budowa.org, budowlanematerialy.eu, budownictwob2b.pl, budownictwo.org, budownictwo.co, Budujemy Dom, Buduj Energooszczędnie, bramy21.pl, Dom Idealny, domszytynamiare.pl, drzwi21.pl, e-izolacje.pl, ekobudowanie.pl, Ekspert Budowlany, e-okna.pl, Forum Branżowe, Globenergia, gramwzielone.pl, green-news.pl, inwestycje.plus, Izolacje, kupdom.com.pl, ladnydom.pl, Ładny Dom, Materiały Budowlane, Monter Stolarki, muratorplus.pl, Murator, Nasz Dekarz, obud.pl, okna21.pl, OKNO Kwartalnik, oknonet.pl, Przegląd Budowlany, RBT Magazyn, receptynadom.pl, regiodom.pl, stolarkabudowlana.eu, stolarstwo.org, Świat Aluminium, Świat Szkła, teraz-srodowisko.pl, termomodernizacja.pl, wybudujemy.com.pl

Zapraszamy do śledzenia działań kampanii „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ” na stronie: dobrymontaz.com oraz na Facebooku: facebook.com/dobrymontaz