EKOLOGICZNE KLEJE DO DREWNIANYCH PODŁÓG

Trwałość drewnianej podłogi w dużej mierze zależy od kleju, jaki zastosujemy do jej montażu. Tym bardziej, jeśli układana jest na ogrzewaniu podłogowym, cieszącym się z roku na rok coraz większą popularnością. Profesjonalne kleje hybrydowe Soudal pozwolą nam uniknąć kosztownych poprawek.

System ogrzewania podłogowego to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia wysoki komfort cieplny w domu przy pomocy odnawialnych źródeł energii. Działa na niskich temperaturach wody, przez co idealnie współpracuje z pompami ciepła. System ten przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do środowiska, pozwala ponadto znacznie zmniejszyć domowe wydatki na energię. W przypadku ogrzewania podłogowego posadzka może być wykonana z różnych materiałów, przy czym najlepiej sprawdzą się te, które nie hamują rozprzestrzeniania się ciepła. Jeśli zdecydujemy się na wykończenie podłogi drewnem, pamiętajmy o zastosowaniu odpowiedniego kleju do parkietu lub desek. W ofercie firmy Soudal znajdziemy profesjonale kleje hybrydowe MS-30 PLUS i MS-20 PLUS, które doskonale sprawdzą się przy układaniu posadzki z drewna na ogrzewaniu podłogowym.

MS-30 PLUS jest wodoodpornym, trwale elastycznym klejem hybrydowym, opracowanym z myślą o klejeniu każdego rodzaju podłogi drewnianej. Charakteryzuje się bardzo wysoką siłą spajania i ma doskonałą przyczepność do praktycznie wszystkich podłoży budowlanych. Nie zawiera wody, rozpuszczalników, silikonów ani izocyjanianów, dzięki czemu ryzyko deformacji parkietu jest minimalne. Klej ten szybko wiąże, nie cieknie i nie rozlewa się po podłożu.
Z kolei klej hybrydowy MS-20 PLUS idealnie sprawdzi się przy klejeniu desek warstwowych, podłóg typu finish, mozaiki, parkietu tradycyjnego i lamelowego.

Może być z powodzeniem stosowany m.in. na posadzkach betonowych, anhydrycie, cegle i kamieniu naturalnym. Podczas utwardzania nie wykazuje skurczów, co przeciwdziała odkształcaniu drewna.
Oba kleje są praktycznie bezwonne i całkowicie nieszkodliwe dla środowiska. Odznaczają się najniższym poziomem emisji substancji lotnych, co potwierdza certyfikat EMICODE® EC1PLUS.