ERKADO: od rodzinnego zakładu stolarskiego do topowych producentów drzwi w Polsce

Polski producent drzwi ERKADO, rodzinna firma z 45-letnim doświadczeniem rośnie w siłę. W ciągu ostatnich dwóch, pandemicznych lat odnotowano 35% wzrost przychodów ze sprzedaży. W tym czasie zwiększono także o 68% poziom zatrudnienia. Z linii produkcyjnych rodzimego producenta drzwi i akcesoriów drzwiowych zjeżdża miesięcznie nawet 80 tys. skrzydeł drzwiowych. Systematyczny rozwój i wzrost skali działalności idą w parze z ekspansją zagraniczną firmy, której produkty są dostępne w 28 krajach na całym świecie.

Rozwój stałym elementem strategii

Historia tej rodzinnej firmy z 45-letnią tradycją jest przykładem tego, jak konsekwencja w dążeniu do celu i realizowania przyjętej strategii potrafi zmienić rodzinny zakład stolarski w prężnie działającą firmę, której produkty dostępne są na wielu rynkach na świecie. Przychody firmy ze sprzedaży systematycznie wzrastają i pomimo ostatnich lat upływających pod znakiem pandemii firma w latach 2019-2021 odnotowała 35% wzrost. W samym 2021 roku przychody ze sprzedaży powiększono o 12,5% w stosunku do poprzedniego roku.

Od 2019 roku znacząco, bo o 68% wzrósł także poziom zatrudnienia związany m.in. z wdrożonymi inwestycjami w Gościeradowie – uruchomienie produkcji drzwi stalowych oraz w Radomiu – otwarcie hal produkcyjno-magazynowych i linii do produkcji drzwi ramiakowych. Obecnie w firmie pracuje 850 osób, a w samym 2021 roku do zespołu ERKADO dołączyło 250 pracowników. Co istotne, rodzimy producent drzwi i akcesoriów drzwiowych wspiera krajowych dostawców i aż w 89% korzysta z polskich surowców i podzespołów w produkcji lub sprzedaży, wytwarzając nawet 80 tys. skrzydeł drzwiowych miesięcznie.

Przez 45 lat działalności ERKADO systematycznie realizuje obraną strategię rozwoju. Od rodzinnej firmy działającej w jednym regionie Polski zmieniliśmy się w przedsiębiorstwo działające na 28 rynkach na całym świecie. Rozwój to jednak nie tylko ekspansja zagraniczna i rozszerzanie skali działalności firmy, ale także wykorzystywanie w procesach produkcyjnych nowych technologii, poszukiwanie i inwestowanie w nowe rozwiązania oraz stawanie się lepszym pracodawcą. Od lat systematycznie rozwijamy się w tych obszarach i umacniamy pozycję w gronie topowych producentów drzwi na polskim rynku, cały czas poszukując nowych ścieżek rozwoju – mówi Mateusz Kozłowski, Dyrektor Zarządzający ERKADO.

Rzemieślnicze początki

Firma rozpoczęła działalność pod szyldem ERKADO w 2010 roku. Jednak początków jej działalności można doszukiwać się w latach 70-tych XX wieku wraz z powstaniem zakładu stolarskiego Zbigniewa Kozłowskiego w Chwałowicach w województwie podkarpackim. Na początku firma zajmowała się produkcją m.in. drzwi i okien drewnianych, później jej działalność została sprofilowana i skupiono się na produkcji drzwi oraz akcesoriów drzwiowych. Wieloletnie doświadczenie i rzemieślnicze tradycje w rodzinie założyciela oraz stolarska pasja jego następców budują jej przewagę w kwestii jakości produktów i troski o zrównoważony proces produkcji na każdym jej etapie. Rzetelność i dbałość o detale sprawiają, że opuszczające codziennie zakłady produkcyjne drzwi są dopracowane pod każdym względem.

W rozwój ERKADO wpisują się także rozwiązania mające zapewnić ograniczenie wpływu środowiskowego. Produkcja odbywa się w ramach ogólnoświatowych norm FSC, gwarantujących, że drewno zostało pozyskane bez naruszenia bogactwa biologicznego i struktury lasów. Ograniczana jest ilość odpadów, a te powstające w procesie produkcji, jak szkło, aluminium czy stal są segregowane i poddawane recyklingowi.

ERKADO to obecnie jeden z największych producentów drzwi w Polsce. Działalność firmy jest doceniana w branży i nie tylko. W trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021, gdzie zaprezentowano najlepsze przedsiębiorstwa polskiej branży stolarki, firma znalazła się w ścisłym gronie liderów w kategorii „Drzwi drewniane”. Ponadto w tegorocznej, XIX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP trafiła do trójki nominowanych w kategorii Firma Rodzinna.

***

ERKADO od 45 lat oferuje bogatą ofertę drzwi wewnętrznych, zewnętrznych oraz akcesoriów drzwiowych. W produktach marki widoczne jest połączenie tradycji rzemieślniczych z nowymi technologiami oraz najnowszymi rozwiązaniami zapewniającymi zrównoważony proces produkcji. Jako jeden z wiodących producentów drzwi na krajowym rynku, ERKADO posiada swoje hale produkcyjne i magazynowe w 3 lokalizacjach: Gościeradów, Chwałowice oraz Radom, w których zatrudnia ponad 800 pracowników. Firma stale się rozwija, corocznie zwiększając liczbę produkowanych drzwi, ościeżnic oraz innych produktów uzupełniających – w zeszłym roku hale produkcyjne opuściło niespełna 620 tys. skrzydeł drzwiowych. Marka z powodzeniem realizuje swoją strategię ekspansji na zagraniczne rynki. Stały rozwój, dywersyfikacja oferty i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań sprawia, że produkty ERKADO, poza polskim rynkiem, dostępne są już w 28 krajach na całym świecie. W zakresie ochrony środowiska ERKADO dba o to aby produkcja odbywała się w ramach ogólnoświatowych norm FSC, a infrastruktura spełniała wszelkie normy emisyjności oraz termoizolacji ustalone przez właściwe instytucje krajowe i unijne. Produkty ERKADO dostępne są na terenie całego kraju w salonach firmowych, salonach Premium oraz autoryzowanych punktach sprzedaży.

Więcej informacji:

https://erkado.pl/ 

https://www.facebook.com/Erkado  

https://www.linkedin.com/company/erkado/  

https://www.instagram.com/erkadodrzwi/