Fasada Roku 2022: półmetek zgłoszeń

Ponad 130 elewacji zgłoszono już do konkursu Fasada Roku 2022. Z pewnością będzie ich na liście startowej znacznie więcej, bo minęliśmy dopiero półmetek, a listy uczestników pozostaną otwarte do końca września. Wciąż zatem jest czas, by dołączyć do stawki i wejść do gry o prestiżowy tytuł, 10 000 złotych oraz przepustkę do międzynarodowej sławy.

Konkurs jest skierowany do architektów, inwestorów oraz wykonawców, którzy po 01.01.2021   wykańczali elewację kompletną technologią Baumit (system ocieplenia, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych) bądź zrobią to w okresie do 30.09.2022. Ta jednak musi być ukończona w 100%. By zgłosić obiekt do konkursu, wystarczy wypełnić formularz elektroniczny dostępny na stronie www.baumit.com/fasadaroku. Do tej pory w tegorocznej edycji zrobiono to ponad 130 razy. Tyle bowiem realizacji znalazło się już w prestiżowym gronie kandydatów do tytułu Fasada Roku 2022.

Przybywa kandydatów

Na aktualnej liście uczestników są już reprezentanci prawie wszystkich województw. W listopadzie wszystkich kandydatów oceni profesjonalne jury, wyłaniając najlepsze realizacje w 5 kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny oraz budynek zabytkowy po renowacji. Zwycięskie  realizacje zostaną uhonorowane tytułem Fasada Roku 2022, a osoby/podmioty zgłaszające  otrzymają nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł. To jednak nie wszystkie benefity. Triumfatorzy polskiej edycji zapewnią sobie pewne miejsce w obsadzie Baumit Life Challenge, będącej międzynarodową odsłoną rywalizacji, której stawką jest tytuł Europejskiej Fasady Roku.

Internauci głosują

Już teraz na stronie internetowej konkursu trwa głosowanie publiczności, w którym każdy może wyrazić swoją opinię, wcielając się w rolę jurora konkursu. Ocenić można każdego kandydata, przyznając mu od 1 do 5 gwiazdek. Tylko od was zależy czy skorzystacie z tego prawa czy zagłosujecie tylko na wybrane projekty. Do tej pory na kandydatów oddano już ponad 4000 głosów. A to jeszcze nie koniec, bo głosowanie trwa do 31 października br. Podczas ubiegłorocznej edycji plebiscytu zarejestrowano łącznie aż 250 000 głosów. Czy w tym roku padnie rekordowy wynik? Wszystko w waszych rękach. Tutaj znajdziecie link do głosowania: https://baumit.pl/fasadaroku/projects.

Realizacje, które zdobędą największą przychylność polskiej społeczności otrzymają tytuł: “Wyróżnienie internautów”.

Konkurs z ideą

Konkurs Fasada Roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu branży architektonicznej, który każdego roku wyłania najlepsze elewacje, przypominając o ważnej roli, jaką pełnią one w naszym otoczeniu. Ideę od 16 lat wspierają uznane organizacje i media branżowe. W tym roku patronat honorowy na wydarzeniem objęły Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP), Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) o/Warszawa oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) o/Poznań. Ideę wspierają także redakcje takich periodyków jak: „Budujemy Dom”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Renowacje i Zabytki”, „TerazDom”, „Zawód:Architekt” oraz portali internetowych: 4budowlani.pl, architekturadzisiaj.pl, architekturaibiznes.pl, bryla.pl, budnet.pl, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, murator.pl, obud.pl, sztuka-architektury.pl, terazdom.pl.

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska