Grupa Selena z godłem „Teraz Polska”

Światowa innowacja – pianoklej Professional 60 SEKUND doceniony przez kapitułę i Prezydenta RP

fot. Kamil Broszko / Teraz Polska

Pianokleje to nowa kategoria produktów, w których Selena jest prekursorem i światowym liderem. Ich zaletami jest oszczędność czasu pracy sięgająca 30% w porównaniu do tradycyjnych technologii oraz mniejsze koszty dla środowiska. Pianokleje Tytan służą do klejenia ścianek działowych, płyt styropianowych czy płyt G-K. Puszka pianokleju zastępuje od 25-40kg tradycyjnego kleju sypkiego, co znacząco zmienia koszty przechowywania, noszenia oraz zużycia materiałów budowalnych. W przypadku pianoklejów mamy do czynienia z czystą technologią, po której wykonawca nie musi wiele sprzątać. Na budowie nie trzeba również używać wody czy prądu, co wpływa pozytywnie na środowisko i koszty inwestycji oraz komfort pracy wykonawcy.

„Uznanie kapituły znaku Teraz Polska oraz Pana Prezydenta RP jest dla nas bardzo ważne – zwłaszcza, jeśli dotyczy tak rewolucyjnego produktu opracowanego przez polskich chemików w naszym laboratorium R&D Selena Labs. Pianoklej Tytan Professional 60 SEKUND zmienia podejście do budowania i wpisuje się w najnowsze trendy na światowych placach budowy. To koncept polskiej myśli technologicznej, który jest dostępny na ponad 100 rynkach, na których działa Selena. Cieszy nas szczególnie, że jesteśmy pionierami tego autorskiego rozwiązania, a pracownicy budowlani zaufali naszym innowacjom. Jesteśmy dumni, że nasi koledzy z laboratorium potrafili wymyślić zupełnie nowe produkty i zapełnić segmenty rynku dotychczas zupełnie nieodkryte przez największe międzynarodowe koncerny. Szybki pianoklej uniwersalny Tytan 60 SEKUND  jest produktem o bardzo szerokim polu zastosowań. Wyrób ten na stałe powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego budowlańca, zajmującego się pracami wykończeniowymi. Za jego pomocą zamontujemy płyty G-K i OSB, styropian EPS i XPS, wełnę mineralną, przykleimy kasetony, listwy, progi parapety, schody. Doskonale nadaje się też do murowania ścianek działowych. Jeżeli zależy nam na błyskawicznym chwycie początkowym, bardzo przydatnym np. przy montażu warstw izolacyjnych na sufitach, powinniśmy wybrać pianoklej TYTAN 60 SEKUND, który chwyta po minucie, a po trzech w pełni stabilizuje klejony element” – mówi Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Grupy Selena.

„Konkurs „Teraz Polska” istnieje od 30 lat. Powołany został u progu transformacji ustrojowej 1989 roku, aby wspierać polską przedsiębiorczość oraz zachęcać konsumentów do zakupu polskich produktów w dobie zalewu rynku zagranicznymi towarami. Przez lata biało-czerwone Godło „Teraz’  Polska” stało się synonimem najwyższej polskiej jakości i wzbudza zaufanie zarówno klientów, jak i przedsiębiorców” – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

FILM z komentarzem Krzysztofa Domareckiego: http://enewsroom.pl/linkwww.php?v=7546eec928e2905c4fa2376d513359d6

Grupa Selena od kilku lat wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania chemii budowlanej, które zmniejszają emisję CO2, zapewniają wyższą izolację ciepła i spełniają wymagania polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Wykorzystanie tych produktów redukuje poziom hałasu oraz wpływa na ochronę przed wysoką lub niską temperaturą w budynku, co podwyższa komfort mieszkających lub pracujących w nim osób. Zarówno producenci materiałów budowlanych, jak i budowlańcy – dla których materiały te są przeznaczone – powinni podczas wybierania rozwiązań uwzględniać trzy aspekty:

 • bezpieczeństwo dla ludzi, którzy będą mieszkać lub pracować w danych budynkach
 • środowisko naturalne – w zakresie bezpośredniego kontaktu pracowników i mieszkańców, ale również szerzej – w kontekście wpływu na środowisku, np. procesu produkcyjnego materiałów lub procesu budowy
 • efektywność budowy – rozumiana jako szybkość procesu powstawania

ZASTOSOWANIE PIANOKLEJU TYTAN 60 SEKUND

 • Murowanie ścianek działowych i obudów z bloczków silikatowych, gazobetonowych i pustaków ceramicznych
 • Klejenie płyt gipsowo-kartonowych i płyt OSB
 • Montaż parapetów okiennych i schodów
 • Klejenie płyt styropianowych EPS i XPS
 • Łączenie elementów dekoracyjnych, kasetonów i listew podłogowych

WŁAŚCIWOŚCI PIANOKLEJU TYTAN 60 SEKUND

 • Chwyt początkowy – 60 sekund dla lekkich elementów
 • Temperatura aplikacji: od 0°C do +30°C
 • Temperatura puszki: od +5°C do +30°C
 • Czas korekty: ≤ 2 min
 • Czas pełnego utwardzenia: ≤ 3 min
 • Wydajność: ok. 40 mb
 • Pojemność: 750 ml

KORZYŚCI PIANOKLEJU TYTAN 60 SEKUND

 • Łatwość montażu – wygodny w nakładaniu
 • Szybkość łączenia – chwyt początkowy już po 60 sekundach
 • Niski przyrost zapewniający stabilność klejonych elementów
 • Możliwość stosowania w szerokim zakresie temperatur

Innowacyjne rozwiązania opracowywane są przez zespół ekspertów R&D – Selenę Labs, która mieści się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Selena Labs jest pierwszą polską firmą będącą liderem projektu prowadzonego w ramach międzynarodowego konsorcjum w programie Horyzont 2020. Centrum R&D Grupy Selena otrzymało grant na opracowanie i wdrożenie systemu pian oraz pianoklejów poliuretanowych o wysokich właściwościach izolacyjnych – w ramach projektu EENSULATE. Jest to część największego w historii Unii Europejskiej programu finansowania badań naukowych i innowacji – Horyzont 2020 – jego budżet to blisko 80 mld euro. Oprócz projektu EENSULATE, Selena Labs uczestniczy  także w projekcie BioMotive (również w Programie Horyzont 2020), który ma na celu przygotowanie gruntu pod produkcję oraz sprzedaż komponentów opartych na surowcach bioodtwarzalnych, pochodzących z roślin.

Więcej informacji na stronie: selena.com

Grupa Selena

Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzi 35 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Międzynarodowe doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać – jest to firma innowacyjna, kreująca nowe rozwiązania, dostosowane do rosnących potrzeb użytkowników.

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona m.in.:

 • Godłem Teraz Polska za pianoklej TYTAN 60 SEKUND
 • Tytułem Hidden Champion 2020 w raporcie opracowanym na zlecenie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR)
 • Tytułem „Diament Forbesa 2020”
 • Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii „Trwały Sukces”
 • Tytułem Teraz Polska w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”
 • „Jedynką Gazety Wyborczej” dla „Firm 30-lecia wg Gazety Wyborczej” za znaczący wpływ na rozwój regionu

Założyciel Grupy Krzysztof Domarecki otrzymał m.in.

 • Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości w uznaniu za zasługi dla polskiej gospodarki
 • Wektora 2017 przyznawanego przez Pracodawców Rzeczpospolitej
 • Wyróżnienie „Osobowość Dolnego Śląska” w konkursie „Gwiazdy Biznesu” w ramach Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego

Grupa jest także nagradzana za innowacyjność produktów m.in.

 • W 2018 i w 2020 roku po raz 7. i 8.  uhonorowana tytułem: „Budowlana Firma Roku”
 • Złote godło Konsumencki Lider Jakości 2018 dla marki Tytan Professional w kategorii „Silikony i piany”

Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów w 100 krajach. Portfolio marek Grupy otwierają takie topowe brandy, jak: Tytan Professional, Quilosa, Artelit, COOL-R. Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.