Hydroizolacja Bostik BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K – Raz, dwa i gotowe!

Właściwie przygotowana hydroizolacja to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i długowieczności budynku. Dziś przyjrzymy się jednemu z najnowszych produktów w katalogu Bostik – BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K, który jest następcą Bostik Turbotec 2K+.

BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K to nowoczesna, bardzo wydajna, elastyczna i reaktywna masa hydroizolacyjna o SZEROKICH MOŻLIWOŚCIACH ZASTOSOWANIA. Znakomicie sprawdza się wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, na ściany i podłogi, a także w podziemnych częściach budynku. Po utwardzeniu, BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K staje się wodoszczelną, elastyczną powłoką, która może mostkować rysy. Co więcej, zapobiega karbonatyzacji betonu, co jest bardzo istotne w kontekście ochrony konstrukcji przed degradacją. Jest wytrzymała i elastyczna, a jednym ze znaków rozpoznawczych tej masy jest doskonała przyczepność do wielu materiałów, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do renowacji starych powłok hydroizolacyjnych.

Produkt nie zawiera bitumów ani rozpuszczalników, dzięki czemu jest bezpieczny dla użytkowników oraz środowiska. Masa jest bardzo łatwa w aplikacji, można ją nakładać szpachlą, pędzlem a także natryskowo. Co więcej BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K spełnia klasę E w zakresie reakcji na ogień zgodnie z DIN EN 13501, co jest kolejnym atutem tego produktu z punktu widzenia bezpieczeństwa.

BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K bardzo dobrze zabezpiecza ściany, podłogi oraz obszary budynków mające bezpośredni styk z gruntem. Nasza masa hydroizolacyjna może być stosowana do uszczelniania podłoża pod płytkami, jest idealnym rozwiązaniem do łazienek, kuchni i innych pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Produkt świetnie uszczelnia elementy betonowe, zbiorniki, cokoły oraz piwnice.

BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K można malować, powlekać, szpachlować i natryskiwać, co czyni go niezwykle uniwersalnym produktem. Po 2 godzinach od nałożenia jest odporny na deszcz, a po 16 godzinach można na niego wejść. Produkt jest odporny na starzenie i promieniowanie UV, co oznacza, że nie traci swoich właściwości wodoodpornych na skutek długotrwałego działania czynników atmosferycznych. BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K jest także mrozoodporny, co jest bardzo ważne w kontekście zastosowania na zewnątrz, szczególnie w naszym klimacie.

BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K ma wiele możliwości zastosowania. Może służyć jako hydroizolacja kompozytowa pod okładzinami ceramicznymi na balkonach, w pomieszczeniach mokrych, w basenach. Jest idealny jako szlam hydroizolacyjny hybrydowo-mineralny w roli uszczelniacza części budowli mających styk z gruntem, chroniąc przed wilgocią podziemną, wodą przesiąkającą niestojącą, przed wodą przesiąkającą stojącą, a także wodą napierającą, wodą rozpryskową i wilgocią z gleby na cokół ściany, oraz wodą kapilarną w ścianach i pod nimi. Jeżeli szukacie wydajnego i wielofunkcyjnego produktu do hydroizolacji to koniecznie sprawdźcie BLOCK X911 TERRA TURBO LIGHT 2K. Na pewno spełni Wasze oczekiwania!

https://www.bostik.com/poland/pl/

https://diy.bostik.com/pl-PL

www.facebook.com/bostikpolska

Bostik jest wiodącym, globalnym producentem chemii budowlanej, specjalizującym się w opracowywaniu i wytwarzaniu innowacyjnych rozwiązań do klejenia i uszczelniania. Firma zatrudnia obecnie ponad 6000 osób w 49 krajach na 5 kontynentach. Dostarcza zróżnicowane produkty zarówno dla klientów indywidualnych, jak i odbiorców biznesowych z branż m.in. budowlanej i przemysłowej. Od momentu powstania w 1889 roku, firma opatentowała ponad 9000 technologii. Obecnie kontynuuje rozwój jako część Grupy Arkema – światowego lidera w dziedzinie chemii specjalistycznej i materiałów o wysokiej wydajności.