JAK ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS SAMODZIELNYCH REMONTÓW?

Podczas prac remontowych i budowlanych, które prowadzone są na wysokości, kwestią priorytetową jest bezpieczeństwo. Wielofunkcyjny klej Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun może być dozowany nawet jedną ręką, co zapewni nam odpowiedni poziom asekuracji.

Samodzielne remonty i prace na placu budowy, jeśli mają przynieść spodziewane efekty, wymagają użycia odpowiednich materiałów, a także wzmożonej ostrożności, szczególnie wtedy, gdy wykonywane są z wykorzystaniem drabiny lub innych podwyższeń. Dlatego warto wybrać rozwiązania opracowane z myślą o maksymalnym zwiększeniu naszego bezpieczeństwa, takie jak klej Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun firmy Soudal, który znajduje zastosowanie w wielu pracach budowlanych, montażowych i uszczelniających, a dodatkowo jest przystosowany do komfortowej aplikacji nawet jedną ręką, co pozwoli nam uniknąć wielu ryzykownych sytuacji. 

Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun to wysokowydajny i szybkoschnący klej poliuretanowy, który nie wymaga specjalnego gruntowania podłoża i jest gotowy do użycia (zawartość puszki wystarczy wymieszać, energicznie nią potrząsając). Ma 

doskonałą przyczepność do niemal wszystkich materiałów budowlanych, nie spływa z powierzchni pionowych i nie wypacza klejonych elementów. Szerokie spektrum możliwości wykorzystania tego kleju obejmuje m.in.: wznoszenie ścianek działowych i obiektów małej architektury, wykonywanie obudów wanien, klejenie płyt i paneli izolacyjnych (w tym styropianowych), mocowanie parapetów, paneli, stopni schodów i różnego rodzaju elementów dekoracyjnych, a także klejenie płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych w technologii suchej zabudowy. Dzięki opatentowanemu uchwytowi Genius Gun użytkownik może precyzyjnie kontrolować ilość kleju wypuszczanego z puszki i ograniczać jego zbędne naddatki, nie musi również obawiać się, że zawór ulegnie zablokowaniu, kiedy prace zostaną przerwane nawet na dłuższy okres czasu. Dodatkowo Genius Gun pozwala na wygodną aplikację kleju jedną ręką, co pozwoli nam zachować stabilna pozycję np. podczas pracy na drabinie lub rusztowaniu.

Prace budowlane i remontowe z zastosowaniem kleju Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun przebiegają sprawnie i szybko, pełne utwardzenie preparatu następuje po około 60 minutach od aplikacji. W ofercie firmy Soudal dostępny jest również wariant tego kleju z bardzo szybkim chwytem początkowym, a mianowicie pistoletowy Soudabond Turbo, który umożliwia dalszą obróbkę klejonych elementów po zaledwie 15 minutach od momentu ich zamocowania, skracając w efekcie czas realizacji prac związanych z montażem materiałów izolacyjnych i dekoracyjnych o około 30%.