JAK ZAOSZCZĘDZIĆ MIEJSCE W MAŁYM MIESZKANIU

Małe mieszkanie wcale nie musi być zagracone. Wystarczy zastosować kilka przemyślanych rozwiązań, żeby wygospodarować w nim dodatkową przestrzeń i optycznie je powiększyć.

Jednym z największych wyzwań, jakim musimy sprostać podczas urządzania mieszkania o niewielkim metrażu, jest znalezienie wystarczającej ilości miejsca na przechowywanie najróżniejszych rzeczy: od porcelany stołowej, biżuterii i innych elementów garderoby, po kwiaty domowe, książki i sprzęt RTV. Aby uniknąć efektu zagracenia oraz zaaranżować wygodną i funkcjonalną przestrzeń, warto zrezygnować z wielkogabarytowych mebli i – w miarę możliwości – uwolnić od nich podłogę. Świetną propozycją dla małych pomieszczeń jest zamocowanie szafek i półek na ścianie pod sufitem, tym bardziej, że wykorzystując odpowiedni klej montażowy, będziemy mogli uniknąć wiercenia i kołkowania.


Klejem doskonale zastępującym gwoździe, śruby i wkręty jest Fix ALL High Tack, który został opracowany przez firmę Soudal z myślą o klejeniu bardzo ciężkich przedmiotów. Klej ten wyróżnia się ekstremalną wytrzymałością spojenia (do 320 kg/10 cm) i idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy mechaniczne unieruchomienie montowanego elementu do czasu utwardzenia kleju jest utrudnione. Fix ALL High Tack można stosować praktycznie na wszystkich podłożach, zarówno gładkich, jak i porowatych. Ma on perfekcyjną przyczepność między innymi do betonu, cegły, klinkieru, kamienia naturalnego, drewna, korka, szkła, ceramiki i PCV. W rezultacie Fix ALL High Tack celująco zda egzamin przy trwałym montażu najróżniejszych elementów wyposażenia wnętrza, w tym lustra, które optycznie powiększy przestrzeń, czy też uchwytu do telewizora.

Aplikacja Fix ALL High Tack jest łatwa, szybka i nie wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi (klej ten nakłada się standardowym pistoletem do uszczelniaczy). Podczas prac montażowych należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, podłoże wymaga odpowiedniego przygotowania – powinno być ono wolne od kurzu, pyłów i tłuszczu. Po drugie, w przypadku ciężkich przedmiotów klej najlepiej nakładać pionowymi paskami na jedną z klejonych powierzchni (ilość nałożonego kleju powinna być przy tym odpowiednia do wielkości i ciężaru przedmiotu, jaki chcemy zamontować). Po trzecie, klejone ze sobą elementy należy mocno docisnąć, co da nam pewność, że klej będzie właściwie rozprowadzony na powierzchni.

Nawet mieszkanie o małym metrażu może być stylowe i komfortowe. Z pomocą kleju Fix ALL High Tack firmy Soudal zaoszczędzimy w pomieszczeniu wiele cennego miejsca i zastosujemy optyczne iluzje, dzięki którym wyda się ono znacznie większe.