Jak zoptymalizować wydatki na ogrzewanie budynku?

Wiele osób stara się oszczędzać, minimalizując koszty związane z utrzymaniem domu. Jednym z większych wydatków w tym obszarze często jest odpowiednie ogrzanie budynku. Kluczem do zmniejszenia opłat związanych z ogrzewaniem jest odpowiedni wybór formy ogrzewania, dostosowany do indywidualnych możliwości oraz zasobów. Jednym z najbardziej ekonomicznych sposobów ogrzewania domu są kotły kondensacyjne. Sprawdź, dlaczego warto je wybrać i jak wziąć udział w konkursie, w którym można zyskać m.in. 5 000 zł w formie karty przedpłacone.

Jednym z najbardziej ekonomicznych sposobów ogrzewania domu są kotły kondensacyjne. Nowoczesne kotły gazowe mogą uzyskać ciepło podczas spalania gazu lub ze spalin, co powoduje, że wykorzystują one niemal 100% gazu ziemnego lub płynnego. Ponadto są w stanie osiągnąć sprawność sięgającą nawet do ok. 108%.

Kotły kondensacyjne gwarantują również bezpieczną eksploatację, ze względu na wyposażenie w zamkniętą komorę spalania, co sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia nie mają możliwości przedostania się do pomieszczeń. Dzięki temu niwelują ryzyko zaczadzenia, czego właściciele korzystający z ogrzewania gazem, bardzo często się obawiają.

Dodatkowo kotły można zamontować np. w kuchni, spiżarni czy korytarzu. Nie wymagają one dodatkowego pomieszczenia, dlatego ich użytkowanie jest bardzo komfortowe, nie zajmują dużo miejsca i przede wszystkim są bezobsługowe. Wybór kotła kondensacyjnego to korzystna zmiana dla domowego budżetu, bezpieczeństwa domowników i wygody użytkowania.

Kotły kondensacyjne – rodzaje i sposób działania

Kotły kondensacyjne produkują ciepło z pozyskanego gazu oraz pary wodnej, generowanej podczas przetwarzania paliwa. Urządzenia schładzają spaliny do bardzo niskiej temperatury, powodując skraplanie pary i wykorzystują maksymalną ilość energii zawartej w spalinach. W zależności od potrzeb do wyboru jest kocioł jedno i dwufunkcyjny.

Kocioł jednofunkcyjny, aby mieć możliwość podgrzania wody użytkowej, potrzebuje dodatkowo podgrzewacza, czyli zbiornika na wodę z wbudowanym wymiennikiem ciepła. Natomiast kocioł dwufunkcyjny, dzięki wbudowanemu wymiennikowi ciepła, ma możliwość podgrzewania wody użytkowej. Dlatego taki rodzaj kotła rekomendowany jest do mniejszych domów lub mieszkań, w których nie ma miejsca na dodatkowy zasobnik, który należy zastosować przy kotłach jednofunkcyjnych.

Aby w pełni wykorzystać potencjał urządzenia, należy dobrać go do indywidualnych potrzeb, dlatego w ofercie marki Vaillant znajduje się m.in. kocioł wiszący jedno i dwu funkcyjny ecoTEC exclusive, który jest nowoczesny, posiada dotykowy interfejs oraz dostęp do aplikacji mobilnej myVAILLANT. Dostępny jest również kocioł gazowy kondensacyjny stojący ecoVIT VKK, który ma aż 100 l pojemności kotła, jego montaż jest prosty, a sama konserwacja łatwa. Idealnie sprawdzi się do obiektów o powierzchni od 100 do 700 m². Dzięki szerokiej gamie urządzeń Vaillant klienci mają możliwość dostosowania sprzętów do swoich potrzeb czy powierzchni nieruchomości. Aby dobrać idealnie dopasowane urządzenie, warto skorzystać z usług autoryzowanego instalatora, który pomoże w wyborze odpowiedniego modelu, korzystając z wyszukiwarki autoryzowanych partnerów marki Vaillant.

Dodatkowa oszczędność – weź udział w konkursie Vaillant

Zakup urządzenia grzewczego może łączyć się z dodatkowymi korzyściami. Marka Vaillant przygotowała konkurs dla przyszłych klientów, w ramach którego każda osoba, która zakupi kocioł kondensacyjny Vaillant w dniach od 01.08.2023 do 30.09.2023, ma szansę na wygraną!

Po dokonaniu zakupu kotła kondensacyjnego wystarczy, że wypełni się formularz konkursowy, poda datę zakupu, numer seryjny kotła i udzieli się odpowiedzi na pytanie: Na co przeznaczysz swoją wygraną w konkursie? Są aż dwie szanse na wygraną, ponieważ konkurs jest podzielony na 2 etapy – co miesiąc do wygrania jest karta przedpłacona o wartości 5 000 zł brutto oraz przedłużona gwarancja ecoCOMFORT, oraz 3x przedłużonej gwarancji ecoCOMFORT.

Więcej informacji o konkursie i formularz zgłoszeń znajdziesz na stronie Vaillant: www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/aktualnosci/konkurs-kotly