Klimas Wkręt-met rozszerza ofertę kotew mechanicznych

Klimas Wkręt-met, lider produkcji technik zamocowań w Europie środkowej i wschodniej, rozszerza ofertę o nowe specjalistyczne kotwy mechaniczne. Te profesjonalne rozwiązania do najbardziej odpowiedzialnych połączeń konstrukcyjnych, dostępne są w czterech wariantach i 96 rozmiarach (odM8 do M16).

Kotwa mechaniczna – jak to działa?
Kotwy do betonu to rozwiązanie idealne, jeśli chcemy wykonać mocowanie szybko i bez korzystania z zaawansowanych narzędzi. Kotwa ekspresowa marki Klimas Wkręt-met posiada specjalny klips rozporowy (pierścień), który w czasie wbijania elementu klinuje się w otworze montażowym. Otwór musi  posiadać odpowiednią średnicę oraz głębokość umożliwiającą prawidłowe zamocowanie. Na kotwach producent  umieścił  linie oznaczające głębokość zakotwienia standardową oraz zredukowaną  kotwy aby ułatwić sposób montażu na wymaganej głębokości. Po wbiciu kotwy należy ją dokręcić, co skutkuje wysuwaniem się korpusu, a trzpień na końcu rozpiera pierścień. Kotwa wkręcana do betonu potrzebuje tylko kilku obrotów po jej wbiciu – uzyskujemy wówczas optymalny moment dokręcający. Należy do tego użyć klucza dynamometrycznego. Zapewnia to wymaganą precyzję. Klips kotwy stalowej do betonu idealnie przylega do ścianek otworu. To skuteczne i trwałe rozwiązanie. Stosowanie kotew tego rodzaju uchodzi za bardzo wydajne. Szacuje się, że siła potrzebna do osadzenia kotew w materiale jest o 25 procent niższa w stosunku do alternatywnych metod. Poza tym moment skręcania niezbędny do uzyskania optymalnej wytrzymałości jest relatywnie niski. Wszystko odbywa się sprawnie i szybko. Sprawdzi się zatem doskonale w kontekście połączeń seryjnych.

Nowe kotwy mechaniczne z najwyższymi parametrami technicznymi
Oferta Klimas Wkręt met została wzbogacona o cztery nowe grupy produktowe, o różnym przeznaczeniu. W ofercie znajdziemy zarówno kotwy do mocowania w podłożach gładkich i twardych tj. beton, żelbet itp., wykonane odpowiednio ze stali zabezpieczonej korozyjnie oraz stali nierdzewnej. W katalogu znajduje się szeroka oferta wymiarów, dzięki czemu zwiększa się możliwość zastosowania kotew.

1.    Kotwa LE-ZN – kotwa mechaniczna ocynkowana

2.    Kotwa LE-ZNA4 – kotwa mechaniczna ocynkowana + klips ze stali nierdzewnej A4

3.    Kotwa LE-DA4 – kotwa mechaniczna w powłoce SQ Ceramic + klips ze stali nierdzewnej A4

4.    Kotwy LE-A4 – Kotwa mechaniczna ze stali nierdzewnej A4

Program Wkręt-met DesignFiX do projektowania zamocowań
Kotwy mechaniczne są produktami specjalistycznymi, dlatego ich zastosowanie wymaga projektu opartego na dokładnych wyliczeniach obciążeń. Klimas Wkręt-met oferuje pełne wsparcie techniczne, ale też dedykowane narzędzie do obliczeń zamocowań. Jest to darmowa aplikacja Wkręt-met DesignFiX, której zadaniem jest maksymalne wsparcie dla projektantów, inżynierów i wykonawców, w projektowaniu konstrukcji zgodnie z wymaganiami inwestycji. Program zaprojektowany jest z europejską metodą projektowania kotew TR 029 (ETAG 0001). Intuicyjny interfejs pozwala na bezproblemowe wprowadzenie wszystkich danych bezpośrednio na rysunku 3D. Program wyświetla na bieżąco, w czasie rzeczywistym kotwy spełniające wprowadzone kryteria i podaje ich procent wytężenia. Dobiera optymalną głębokość zakotwienia oszczędzając pieniądze inwestora i czas montażysty. Zapewnia możliwość wyboru różnych żywic, różnych rodzajów i średnic prętów, różnych gatunków stali oraz powłok antykorozyjnych. Przejrzyste i wyczerpujące strony wyników mogą zostać wydrukowane lub dołączone do dokumentacji w formie dokumentu pdf.
Kotwy mechaniczne Klimas Wkręt-met wytwarzane są w polskich zakładach producenta.  Wszystkie są zgodne z Europejską Aprobata Techniczną (ETA),  która oprócz określenia parametrów technicznych produktów zawiera ich ocenę, potwierdzającą najwyższa jakość.

 

KLIMAS WKRĘT-MET to wiodący, polski producent najwyższej jakości technik zamocowań. Firma posiada cztery zakłady produkcyjne – w Kuźnicy Kiedrzyńskiej i Wanatach k. Częstochowy, wyposażone w najbardziej innowacyjną w Europie halę wtryskarek, magazyn centralny oraz zaawansowane laboratorium.
Producent systematycznie rozwija się na rynku krajowym i eksportowym; obecnie jego wyroby docierają do ponad 60 państw na świecie. Dzięki doświadczeniu wysokiej klasy specjalistów, współpracy z producentami różnych branż, nowym inwestycjom oraz dialogowi z klientami, marka Klimas Wkręt-met od 30 lat jest synonimem najwyższej jakości zamocowań, stosowanych w branży budowlanej.

https://www.wkret-met.com