ŁAZIENKA, KTÓRA LŚNI CZYSTOŚCIĄ

Urządzenie stylowej i funkcjonalnej łazienki nie należy do łatwych zadań. Niestety, przybrudzone fugi mogą szybko odebrać jej urok i zaprzepaścić nasze starania. Z pomocą preparatów Soudal przywrócimy łazience blask i świeżość.


Podczas prac remontowych w łazience lepiej nie podejmować spontanicznych decyzji. To inwestycja na długie lata, stąd każdy wybór związany z aranżacją tego pomieszczenia powinien być dokładnie przemyślany. Szczególną uwagę należy poświęcić zabezpieczeniu łazienki przed szkodliwym działaniem wilgoci, zarówno na etapie hydroizolacji, jak i wykonywania niezbędnych uszczelnień. Zastosowanie odpowiednich produktów, takich jak silikony sanitarne, pomoże nam zapobiec pojawieniu się grzybów i pleśni. Nie możemy jednak wykluczyć sytuacji, że w fugach zgromadzi się brud i utracą one swój pierwotny wygląd.


Dlatego warto mieć pod ręką płyn czyszczący do fug silikonowych marki Soudal, który bardzo skutecznie usuwa osad i plamy z pleśni. Wystarczy przetrzeć zabrudzone miejsce ściereczką nasączoną płynem, a następnie przemyć fugę ciepłą wodą z detergentem i dokładnie wysuszyć. W przypadku powierzchni z tworzyw sztucznych pamiętajmy o przeprowadzeniu uprzedniej próby.


Jeżeli fugi są bardzo zniszczone i odspajają się od podłoża, najlepszym wyjściem jest usunięcie starego silikonu. Z zdaniem tym możemy szybko się uporać, korzystając z preparatu Silicone Remover firmy Soudal. Jest to żel na bazie naturalnych rozpuszczalników, który znajduje powszechne zastosowanie przy zmiękczaniu i usuwaniu utwardzonych silikonów, a także polimerów hybrydowych oraz mas akrylowych i butylowych z podłoży odpornych na działanie chemikaliów. Cienką warstwę żelu należy nałożyć na resztki silikonu, które pozostają po usunięciu starej spoiny przy pomocy ostrego narzędzia, a następnie odczekać 10-15 minut. W zestawie znajduje się pędzelek ułatwiający precyzyjną aplikację Silicone Remover oraz specjalna szpachelka, dzięki której pozbędziemy się rozmiękczonych pozostałości silikonu bez ryzyka porysowania powierzchni parapetu lub ościeżnicy.

Nowe uszczelnienia możemy wykonać za pomocą  Fix ALL Flexi – uniwersalnego kleju-uszczelniacza firmy Soudal, który zawiera nowoczesne konserwanty ZnP i w rezultacie doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności. Tworzy on bardzo mocną spoinę i ma idealną przyczepność do praktycznie wszystkich materiałów budowlanych, w tym do drewna, cegły, betonu, ceramiki, metalu, szkła oraz licznych tworzyw sztucznych. Fix ALL Flexi dostępny jest aż w czterech kolorach (biały, brązowy, czarny, szary), a ponadto daje się malować, dzięki czemu zadbamy nie tylko o wysoki standard higieniczny w naszej łazience, ale także o jej estetykę.