Lider rynku izolacji z nowym magazynem w Żarowie

Thermaflex – lider w dostarczaniu bezpiecznych, ekologicznych i trwałych systemów do izolacji termicznej – w ostatnim czasie uruchomił w dolnośląskim Żarowie nowy magazyn. Na 1500 m² powierzchni magazynowej przechowywane będą głównie wyroby gotowe.

Centrala firmy Thermaflex, odpowiedzialna za optymalizację pracy i rozwój produktów, uruchomiła nowy magazyn wyrobów gotowych. Jest to trzeci magazyn firmy Thermaflex w Polsce, który znajduje się w Żarówie, 50 km od Wrocławia. Obiekt o powierzchni 1 500 m² ma stanowić kolejny krok w rozwoju i optymalizacji procesów logistycznych firmy.

Z Polski do każdego zakątka świata

Żarowskie magazyny firmy Thermaflex obsługują logistycznie przede wszystkim kraje znajdujące się na terenie całej Europy, zaopatrując je w wysokojakościowe, innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania izolacyjne dla instalacji grzewczych, sanitarnych, chłodniczych oraz wentylacyjnych (HVAC-R). Część wysyłek z Żarowa jest transportowana również do obu Ameryk, gdzie ich największa ilość trafia do Meksyku. Rozwiązania Thermaflex z żarowskich magazynów są również sporadycznie przesyłane także w inne miejsca, takie jak kraje afrykańskie czy Nowa Zelandia.

– Podobny magazyn wyrobów gotowych funkcjonował wcześniej w Saksonii-Anhalt w Niemczech. W tym momencie został on przeniesiony do Żarowa i będzie obsługiwał logistycznie głównie odbiorców z niemieckiego rynku. – mówi Janusz Tichoniuk, Dyrektor Zarządzający Thermaflex i dodaje – W najbliższym okresie planujemy skonsolidowanie przestrzeni magazynowej. Ma to na celu uproszczenie procesów logistycznych oraz usprawnienie obsługi rynków europejskich i pozaeuropejskich.

Thermaflex, jako międzynarodowy producent rozwiązań dedykowanych branży instalacyjnej, znany jest z nowoczesnych produktów wysokiej jakości, stałego rozwoju innowacji, wysokiej kultury organizacji oraz bliskiej współpracy z partnerami biznesowymi. Nowy magazyn, mający na celu usprawnienie procesów logistycznych, wzbogaca powierzchnię o dodatkowe 1 500 m², co rozbudowuje tereny magazynowe międzynarodowego lidera do 6.500 m². Wraz z uruchomieniem nowej inwestycji, ilość pracowników również ulega zwiększeniu.

 

_______________________________________

 

Thermaflex działa jako światowa organizacja, z silną obecnością na rynkach. Zapewnia inteligentne i trwałe rozwiązania dla dystrybucji ogrzewania, chłodnictwa oraz wody pitnej. W Polsce firma obecna jest od 1992 roku, gwarantując rozwiązania na bazie poliolefin dla branży instalacyjnej.  Organizacja przyczynia się do zrównoważonego rozwoju i redukowania strat energii, poprzez tworzenie, rozwój i integrację systemów skoncentrowanych na skutecznym zabezpieczeniu instalacji przesyłowych. Współtworzy innowacyjne rozwiązania, dostosowane do nowych wyzwań i potrzeb rynku.