Minimalistyczna wylewka MODUS E – modny wybór do łazienki

Trendy w wyposażeniu łazienek podlegają sezonowym zmianom, a wybór baterii łazienkowych jest tak szeroki, że niekiedy trudno wytypować idealne rozwiązanie. Istnieją jednak takie cechy armatury, które zawsze będą uważane za pożądane i sprawdzą się w każdej łazience. Należą do nich wysokiej jakości materiały, ponadczasowe, trwałe formy oraz przyszłościowe funkcje oszczędzania wody.

Armatura jest centralnym elementem wyposażenia łazienki. Pomimo tego, że często określa się ją mianem „łazienkowej biżuterii”, tak naprawdę pełni podstawową  dla tej strefy funkcję, jaką jest dostarczanie wody potrzebnej do mycia. Dlatego podczas wyboru baterii coraz częściej sugerujemy się nie tylko designem, lecz również parametrami technicznymi. Trwałość obudowy, sposób uruchamiania czy natężenie przepływu mają kluczowe znaczenie już nie tylko w obiektach komercyjnych, lecz także w domach prywatnych, ze względu na wzrost cen i rosnącą świadomość konieczności dbania o naturalne środowisko. Kolejną pożądaną cechą jest komfort użytkowania, a najlepiej zupełna bezobsługowość, która z kolei przekłada się na bezpieczeństwo i higienę użytkowania. Przykładem rozwiązania, które odpowiada wszystkim nowoczesnym standardom, jest bateria natynkowa w formie prostej elektronicznej wylewki MODUS E HD-K. Pomimo swojej minimalistycznej formy, oferuje ona maksymalny komfort obsługi, trwałość, nieskazitelną higienę oraz inteligentne programy.

Wylewka elektroniczna MODUS E HD-K Fot. SCHELL

 

Minimum formy, maksimum jakości

Na rynku można spotkać wiele rodzajów baterii umywalkowych, które dzielą się m.in. na sztorcowe i naścienne. Mogą one przyjmować różne formy i kolory, od industrialnych modeli w czarnej kolorystyce poprzez złote, awangardowe korpusy aż po zupełnie minimalistyczne, lśniące wylewki. Te ostatnie znajdą uniwersalne zastosowanie we wszystkich aranżacjach, ze względu na swoją ponadczasową formę. Właśnie taka jest elegancka naścienna bateria MODUS E HD-K na podczerwień. Zgodna z nowoczesnymi trendami armatura została wykonana w całości z wysokiej jakości, chromowanego mosiądzu, bez żadnych dodatków z plastiku. Wysokogatunkowy stop jest nie tylko odporny na korozję i bardzo wytrzymały mechanicznie, lecz także zgodny z surowymi normami dotyczącymi jakości wody pitnej. Prosta i minimalistyczna forma wylewki jest nie tylko modna, lecz także idealna pod względem utrzymania w czystości. Gładka, opływowa powierzchnia umożliwia dokładne mycie bez zacieków. W zależności od rozmiaru umywalki dostępne są wersje armatury z wylewką o długości 187 lub 230 mm. Na końcu korpusu znajduje się dyskretny sensor podczerwieni, który nie tylko nie zaburza subtelnego designu armatury, lecz także podkreśla obecność inteligentnych technologii.

Wylewka elektroniczna MODUS E HD-K Fot. SCHELL

Funkcjonalny element aranżacji

Atrakcyjny design wylewki modus E HD-K idzie w parze z nowoczesnymi technologiami zapewniającymi najwyższy komfort użytkowania. Rozwiązanie jest uruchamiane zupełnie bezdotykowo, po umieszczeniu dłoni w zasięgu sensora podczerwieni. Armatura MODUS E HD-K to rozwiązanie na wodę zimną i wstępnie zmieszaną, co wraz z minimalnym przepływem na poziomie 3 l/min zapewnia wysoką oszczędność kosztów zużycia wody i energii. Maksymalną dbałość o jakość wody pitnej gwarantuje program antystagnacyjny, który przepłukuje instalację po upływie 24 godzin od ostatniego użycia, co zapobiega namnażaniu się bakterii. Armaturę MODUS E HD-K można zamontować w każdym budynku w dowolnym momencie, gdyż jest zasilana na cztery baterie alkaliczne, więc nie trzeba prowadzić dodatkowego okablowania. W rozwiązaniu zadbano o każdy szczegół, włącznie z funkcją niekontrolowanego wypływu wody w wyniku np. zaklejenia fotokomórki. Dzięki temu MODUS E HD-K pod każdym względem wpisuje się w najnowsze trendy w wyposażeniu łazienek.

Informacje o firmie:

SCHELL Polska Sp. z o.o., będącą polskim oddziałem SCHELL GmbH & Co.KG jest obecna na polskim rynku od 2001 roku. Należy do wiodących przedsiębiorstw produkcyjnych w branży armatury sanitarnej. Bogate portfolio obejmuje takie grupy produktów jak: armatura sanitarna, przyłączeniowa, grzewcza i gazowa, systemy spłukiwania do WC i pisuarów oraz zawory kątowe. Dzięki swojej kompleksowej ofercie, powstałej w oparciu o siedemdziesięcioletnie doświadczenie i europejskie standardy jakościowe, firma wychodzi naprzeciw wymagającym potrzebom architektów i planistów przestrzeni publicznych. Wyznacznikiem jej działań jest hasło SCHELL inside, dające wszystkim inwestorom i użytkownikom gwarancję wysokiej jakości, długowieczności i bezawaryjności rozwiązań sygnowanych marką SCHELL. Funkcjonalność i wzornictwo asortymentu sygnowanego marką SCHELL doceniło już wielu projektantów w całej Europie.