Nowoczesna elewacja z tynkami dekoracyjnymi ATLAS

Tynki dekoracyjne dają dziś praktycznie nieograniczone możliwości kreowania wyglądu ścian zewnętrznych, dzięki czemu, poza praktycznością, fasady zyskują również wymiar estetyczny. Wyprawy te tworzą unikatowe wzory, a uzupełnione o ciekawe kolory pozwalają uzyskać niepowtarzalne efekty. Należą do nich m.in. ATLAS CERMIT WN + ATLAS BEJCA, czyli efekt drewna oraz ATLAS CERMIT N-100 – efekt cegły. Rozwiązania te do złudzenia przypominają naturalną cegłę czy deskę, ale są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu.

Ponadczasowość i piękno drewna
Drewno należy do najpiękniejszych, ale również najdroższych surowców. Stosowane jako zewnętrzny materiał wykończeniowy wymaga okresowej, kosztownej konserwacji i odpowiedniego zabezpieczenia przed destrukcyjnym działaniem czynników zewnętrznych. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają na uzyskanie tynku starannie imitującego efekt drewna na elewacji. Jest nim ATLAS CERMIT WN. System ten pozbawiony jest bowiem wad, jak niesie zastosowanie naturalnego surowca – jest trwały, jest hydrofobowy (odporny na zabrudzenia) i nie odkształca się.

Uzyskanie efektu drewna na elewacji, bez konieczności konserwacji i pielęgnacji, możliwe jest poprzez wykorzystanie tynku dekoracyjnego o fakturze drewna ATLAS CERMIT WN, którego pełen system stanowią produkty:

• Tynk mineralny ATLAS CERMIT WN oraz ATLAS BEJCA
• Środek antyadhezyjny do form silikonowych
• Silikonowa forma imitująca drewno

ATLAS BEJCA zawiera pasty pigmentowe półtransparentne, które odpowiadają za naturalność efektu. Kompleksowość rozwiązania uzupełnia szeroka paleta kolorystyczna ATLAS BEJCY, która jako jedyny tego typu produkt na rynku, dostępna jest aż w 10 nowoczesnych i odpowiadających każdej powierzchni barwach – olcha, pinia, orzech włoski, dąb, mahoń, tek, palisander, brzoza, heban oraz akacja, które pozwalają uzyskać efektowny wygląd elewacji.

Tynk (nie)szablonowy w 400 kolorach!
Drobnoziarnisty, dyspersyjny tynk szablonowy ATLAS CERMIT N-100 to idealne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie dekoracyjnego efektu cegły nowoczesnej lub starzonej z wykorzystaniem dedykowanych, tekturowych szablonów. Różnorodne techniki aplikowania oraz praktycznie nieograniczony zakres kolorystyki spoin pozwala w swobodny sposób kreować efekt końcowy. ATLAS CERMIT N-100 tworzy wyprawę o zwartej i niskonasiąkliwej strukturze, dzięki czemu odporny jest na osadzanie się na elewacji zabrudzeń z otoczenia. Tynk ten rekomendowany jest w 8 kolorach podstawowych, ale na życzenie inwestora dostępny jest w pełnej kolorystyce SAH (aż 400 kolorów). Takie rozwiązanie pozwala spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Więcej informacji na temat tynków dekoracyjnych atlas znaleźć można na www.atlas.com.pl oraz w Vademecum Systemów Ociepleń ATLAS.