Nowoczesne rozwiązanie na każdą kieszeń: Q Stalyo – ekonomiczna marka firmy Galeco

Minimalistyczna stylistyka i prostokątne kształty systemów rynnowych Q Stalyo to odpowiedź na współczesne trendy w architekturze. Uproszczenie systemu i innowacyjne rozwiązanie Qnnect nie tylko ułatwiają i przyspieszają montaż, ale też pozwalają na zmniejszenie wydatków. Galeco stworzyło nową markę, która jest rozwiązaniem przystępnym cenowo, a jednocześnie nowoczesnym i trwałym.  

Q Stalyo to najnowsza, ekonomiczna marka Galeco – czołowego dostawcy systemów odprowadzenia wody deszczowej. 25-letnie doświadczenie w branży i skoncentrowanie na zaspokajaniu potrzeb klienta skłoniły firmę Galeco do stworzenia odrębnej marki, która łączy w sobie wysoką jakość i estetykę z optymalizacją kosztów.

Im prościej, tym lepiej

Dążąc do oszczędności, maksymalnie uprościliśmy system – podkreśla Magdalena Buryło, koordynator ds. marketingu Galeco. – Składa się on zaledwie z kilkunastu elementów, które tworzą kompleksowe rozwiązanie. W jego skład wchodzą wszystkie niezbędne części, które są ze sobą kompatybilne i pozwalają w pełni zrealizować skuteczne odwodnienie dachu.

Dzięki jedynemu na rynku rozwiązaniu Qnnect wykluczono problem opadania systemu. Rezygnacja z łączników przyczyniła się do zmniejszenia liczby elementów, obniżenia kosztów systemu, a także uproszczenia i przyspieszenia procesu montażu.

Dwa w jednym  

W ofercie Q Stalyo znajdziemy dwa systemy: Q Stalyo PRO i Q Stalyo MIX-PRO. Łączy je forma, różni materiał. W pierwszym z nich wszystkie elementy są stalowe, drugi to niestandardowe połączenie stali i PVC. 

O ile poziom rynnowy w systemie MIX-PRO jest stalowy, to już do produkcji pionów spustowych zastosowaliśmy PVC, co pozwoliło na dalsze obniżenie kosztów – wyjaśnia ekspertka Galeco. – Wykorzystanie wysokiej jakości tworzywa sztucznego i procesu koekstruzji gwarantuje trwałość oraz odporność na czynniki atmosferyczne.   

Nowoczesny minimalizm

Dążenie do minimalizmu ma swoje zalety nie tylko pod względem ekonomicznym. Projektując systemy nowej marki, specjaliści Galeco zadbali o to, by design odpowiadał bieżącym trendom architektonicznym. Prosty, symetryczny, oparty na prostokącie kształt świetnie prezentuje się na współcześnie wznoszonych budynkach. Sprawdza się zarówno w przypadku tradycyjnych konstrukcji z dachem okapowym, jak też w modnych ostatnio projektach tzw. nowoczesnej stodoły pozbawionej okapów.

 

Wprowadzenie do oferty elementów, takich jak hak ukryty i odpływ ukryty sprawia, że system rynnowy wtapia się wizualnie w bryłę budynku i jest praktycznie niewidoczny. Paleta barw została ograniczona do dwóch kolorów cieszących się obecnie największą popularnością – czerni (RAL 9005) i grafitu (RAL 7016).  

Produkty oferowane przez Galeco należą do klasy premium w kategorii systemów rynnowych – wyjaśnia Magdalena Buryło. – Zauważyliśmy jednak duże zapotrzebowanie na ekonomiczne rozwiązania, które odznaczają się nowoczesną stylistyką. Postanowiliśmy więc wykorzystać wiedzę i doświadczenie naszych specjalistów, aby stworzyć nową markę, która odpowie na te oczekiwania, zapewniając jednocześnie trwałość i estetykę na odpowiednim poziomie. Okazało się, że takie połączenie jest możliwe i od początku wzbudza duże zainteresowanie inwestorów.