Nowość od firmy Armacell!

Armaflex Duct Plus AL – łatwa w montażu, estetyczna i trwała izolacja do kanałów wentylacyjnych spełniająca wymóg NRO

Wybierając izolację kanałów wentylacyjnych zwykle skupiamy się na parametrach technicznych określających grubość, efektywność energetyczną czy poziom ochrony przed kondensacją. Tymczasem wysokiej jakości produkt może nie tylko spełnić wszystkie te wymogi, ale dodatkowo zapewnić ochronę przed hałasem czy rozprzestrzenianiem ognia w przypadku pożaru. A jeśli jeszcze jest estetyczny i łatwy w montażu, to śmiało możemy mówić o otulinie doskonałej. Przykładem takiego produktu jest najnowsze rozwiązanie od firmy Armacell – dedykowana kanałom wentylacyjnym izolacja Armaflex Duct Plus AL.

Ochrona przed kondensacją i łatwy montaż

Izolacja Armaflex Duct Plus AL od firmy Armacell redukuje straty ciepła oraz zapobiega dyfuzji pary wodnej i penetracji wilgoci wewnątrz izolacji, zmniejszając ryzyko korozji kanału, która może doprowadzić do uszkodzenia instalacji.

Fot. Armacell

Izolacja Armaflex Duct Plus AL od firmy Armacell redukuje straty ciepła oraz zapobiega dyfuzji pary wodnej i penetracji wilgoci wewnątrz izolacji, zmniejszając ryzyko korozji kanału, która może doprowadzić do uszkodzenia instalacji.

Fot. Armacell

Kontrola hałasu i bezpieczeństwo w razie pożaru

Izolacja Armaflex Duct Plus AL od firmy Armacell nie tylko zapewnia ochronę przed kondensacją oraz jest łatwa w montażu, ale też umożliwia kontrolę hałasu strukturalnego, czyli dźwięku przekazywanego przez konstrukcję budynku, który może przenosić się poprzez elementy mocujące rury lub poprzez połączenia rury ze szkieletem budynku. Jej zastosowanie istotnie podnosi też poziom bezpieczeństwa pożarowego budynków i ich użytkowników – otulina jest samogasnąca, nie kapiąca a dodatkowo nie rozprzestrzenia ognia, co potwierdza europejska klasa reakcji na ogień B-s3,d0. Warto też podkreślić, że arkusze Armaflex Duct Plus AL od firmy Armacell są wolne od włókien. Płaszcz zewnętrzny wykonany jest z laminatu aluminiowego o grubości 12 μm, podwójnie powlekanego włókna szklanego o wymiarach 5 x 5 mm oraz powłoki z LDPE o gęstości 22 g/m². Ta dodatkowa osłona nadaje izolacji estetyczny wygląd i pozwala uzyskać aluminiową, łatwą do czyszczenia powierzchnię kanałów.

www.armacell.pl

Armacell, jako wynalazca elastomerycznych materiałów izolacyjnych oraz wiodący producent pianek technicznych wykorzystywanych do izolacji instalacji i urządzeń, bazuje na swoim bogatym doświadczeniu, opracowując coraz to skuteczniejsze i technicznie doskonalsze rozwiązania z dziedziny izolacji termicznych i akustycznych. Wyroby firmy Armacell od lat stanowią trwałą wartość dla klientów i każdego dnia znacząco przyczyniają się do poprawy wydajności energetycznej systemów instalacyjnych na całym świecie, zgodnie z dewizą Making a difference around the world. Zatrudniając 3000 pracowników w 27 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w 17 krajach, Armacell funkcjonuje w dwóch obszarach: Zaawansowanych Izolacji Technicznych oraz Pianek Technicznych. Skupiamy się na materiałach izolacyjnych stosowanych jako izolacja termiczna instalacji mechanicznych w budynkach i przemyśle, specjalistycznych piankach technicznych dla przemysłu, produkcji zaawansowanych pianek niskiej gęstości oraz aerożelu nowej generacji.

Izolacja jest skutecznym i niskonakładowym sposobem poprawy efektywności energetycznej  infrastruktury przemysłowej, usługowej i mieszkalnej. Materiały izolacyjne oferowane przez Armacell zostały zaprojektowane z myślą o nowych oraz istniejących już instalacjach. Dział Pianek Technicznych oferuje lekkie pianki stosowane w wielu branżach, takich jak: samochodowej i kolejowej, energii odnawialnej, sportu i rekreacji oraz ogólnobudowlanej.

Armacell utrzymuje pozycję lidera rynku w każdym regionie, w którym działa (Europa, Bliski Wschód, Ameryka Północna i Południowa, Azja oraz Indie). Od ponad 25 lat żaden konkurent nie zdołał zmienić tej sytuacji.

Kompletny proces produkcyjny, zdolność do uczenia się, właściwa receptura produkcyjna i szczegółowa kontrola jakości chroni wiodącą pozycję rynkową Armacella. W 2017 roku Armacell zrealizował sprzedaż netto na poziomie 603 milionów Euro.