Odsłonili mock-up na Centreville. Budowa coraz bardziej zaawansowana

Cegła elewacyjna z Łotwy, aluminium, stal i drewno – z tych szlachetnych materiałów będzie wykonana elewacja Centreville, której próbkę już widać na narożniku budynku od strony ul. Drobnera i Śrutowej. Z kolei od strony dziedzińca pojawią się balkony, których początkowo nie planowano.

Na fasadzie apartamentowca Centreville przy ul. Drobnera zaprezentowano mock-up, czyli reprezentatywny fragment elewacji. Do jego wykonania użyto wszystkich szlachetnych materiałów, które stworzą finalny obraz fasady obiektu. Mieszkańcy Wrocławia mogą przyjrzeć się, jak budynek zaprezentuje się z zewnątrz, a inwestor sprawdzi, czy jakość wykonania jest należycie wysoka. – To dla nas niezwykle istotne ze względu na lokalizację i znaczenie dla Wrocławia. Centreville to wyjątkowa inwestycja położona na granicy wrocławskiego Nadodrza i Starego Miasta – zauważa Marek Kotowski, project manager Centreville.

Szymon Smółkowski, manager techniczny w Bouygues Immobilier dodaje: – Wszystko musi być zrealizowane z najwyższą starannością i dopięte na ostatni guzik.

To właśnie lokalizacja na granicy Nadodrza, w bliskiej odległości od Rynku i Ostrowa Tumskiego, jest jedną z głównych zalet Centreville.

Marek Kotowski podkreśla, że mock-up prezentuje wszystkie najważniejsze elementy, które będą widoczne od strony ul. Drobnera: aluminiowe opaski wokół okien, drewniane okna i pełną cegłę elewacyjną: – Cegła tego typu jest materiałem szlachetnym, rzadko spotykanym w inwestycjach mieszkaniowych. W przypadku inwestycji Centreville staraliśmy się wpisać ją w urbanistyczno-architektoniczny kontekst miejsca poprzez nawiązanie do sąsiednich budynków, gdzie na elewacjach dominującym materiałem jest właśnie cegła.

Inwestor szukał odpowiedniej cegły w całej Europie. Udało się ją znaleźć m.in. na Łotwie. Przede wszystkim chodziło o uzyskanie właściwego zestawienia kolorów. Wybrano trzy odcienie ciemnoszaro-brązowej cegły o różnym poziomie połysku. – Patrząc na elewację z daleka, zobaczymy spójką kompozycję kolorystyczną. Gdy podejdziemy bliżej, dostrzeżemy trzy odcienie tworzące mozaikę – tłumaczy Marek Kotowski.

Elewacja Centreville powinna być gotowa pod koniec października. Intensywne prace trwają również w środku. Gotowa jest już podziemna hala garażowa. Kończy się natomiast stawianie ścian wewnętrznych. Nowoczesny apartamentowiec Centreville ma być oddany do użytku w drugim kwartale 2020 roku.

Nowością balkony

 

Centreville wyróżni się nie tylko szlachetnymi materiałami na elewacji. Uznana pracownia architektoniczna Zbigniewa Maćkowa zaprojektowała 7-piętrowy budynek z otwartym, kameralnym dziedzińcem. – Dynamiczna, nowoczesna forma, elegancki detal oraz klinkier stanowią unikalne połączenie tradycji i nowych trendów w tej historycznej części miasta – mówi Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier. Początkowo projekt nie zakładał balkonów, ale ostatnio udało się to zmienić. Pojawią się one od strony podwórka.

W budynku znajdzie się 69 apartamentów o wielkości od 31 do 140 mkw. oraz 10 lokali użytkowych. Do grupy najbardziej prestiżowych należy zaliczyć 8 dwupoziomowych apartamentów z podwójnymi tarasami, z których roztacza się widok na panoramę miasta. Perełką wśród nich jest narożny penthouse o wielkości 140 mkw. Na dole zaprojektowano otwartą przestrzeń z salonem z kuchnią, dużą sypialnię z oddzielną łazienką, łazienkę dla gości i taras. Kolejny taras, a w zasadzie dwa, są również na górze. Dzięki temu z apartamentu ma się widok na cztery strony świata. Na górnym poziomie zaprojektowano także dwie sypialnie, łazienkę oraz oddzielną garderobę.

Bouygues Immobilier niedawno rozpoczął na Nadodrzu realizację drugiej inwestycji, zgoła innej niż Centreville. Przy ul. Krętej postawi Zajezdnię Wrocław wzorowaną na okolicznych kamienicach. W budynku znajdzie się prawie 200 mieszkań (w większości z balkonami lub ogródkami), wśród których dominują jednopokojowe lokale typu studio, przygotowywane przede wszystkim z myślą o inwestorach. – Cieszymy się, że możemy być częścią procesu rewitalizacji tej pięknej części Wrocławia – nadmienia Łukasz Paryś.

Centreville i Zajezdnia Wrocław to piąta i szósta inwestycja Bouygues Immobilier w stolicy Dolnego Śląska. Poprzednie są przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11, przy ul. Pięknej, przy parku Grabiszyńskim oraz na Kępie Mieszczańskiej (Jagiełły 6). Deweloper inwestuje także w Warszawie i Poznaniu. W trzech miastach Polski od 2001 roku zrealizował już 32 inwestycje, w których oddał do użytku ok. 5 tysięcy mieszkań.