Prawdy i mity dotyczące granitu naturalnego

– Co powinieneś wiedzieć zanim zaaranżujesz otoczenie wokół domu!

Przy wyborze materiałów budowlanych często zastanawiamy się, czy będą one trwałe i posłużą na lata. Czy marka sprosta naszym oczekiwaniom, a gwarancja producenta jest wiarygodna? A przede wszystkim – czy materiał, który wybieramy z natury jest odporny i nadaje się do wykończenia przestrzeni wokół domu, ale i wnętrza. Dlatego eksperci marki Granit Naturalny postanowili wyjść naprzeciw najczęściej pojawiającym się faktom i mitom dotyczącym surowca, jakim jest granit naturalny.

Granit jest odporny na czynniki zewnętrzne — PRAWDA
Niewątpliwie, to duża zaleta tego materiału — mówi ekspert z marki Granit Naturalny Marcin Głydziak. Kamień cieszy się dużą wytrzymałością na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Nawet przy wysokich temperaturach jest odporny na promienie UV, dlatego ryzyko nie istnieje odbarwienia. W trakcie spadku temperatur granit nie pęka. A dzięki małej nasiąkliwości granitu, nie straszne mu deszcze. Czasem produkty z granitu posiadają właściwości samoodladzające.


Granit naturalny łatwo ulega kruszeniu — MIT
Zarówno w przypadku warunków atmosferycznych, tak i pod wpływem dużego nacisku – granit nie ulega zniszczeniu. Dlatego w miejscach, gdzie ruch jest wyjątkowo nasilony, granit jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż materiał jest bardzo wytrzymały i nie ulegnie pokruszeniu lub pęknięciu. Warto jedna pamiętać, że aby nie doszło do uszkodzenia produktu granitowego, należy dobrać odpowiednią grubość i musi on być odpowiednio ułożony.


Granit trzeba impregnować — MIT
Zdecydowanie nie trzeba. Materiał nie potrzebuje środków chemicznych. Granit charakteryzuje się małą nasiąkliwością, dzięki czemu plamy nie wchłaniają się bądź znikają po krótkim czasie. Do czyszczenia można używać myjki ciśnieniowej, bez ryzyka powstania zarysowań i uszkodzeń.

Granit nadaje się do aranżacji tarasu — PRAWDA
Granit naturalny doskonale nadaje się na taras, podjazd i schody, ale to nie jedyne jego zastosowanie. Może być wykorzystany także wewnątrz pomieszczenia jako kamień dekoracyjny.


Płyty granitowe nie zawierają właściwości antypoślizgowych — MIT
Granit naturalny jest materiałem, który może ulegać obróbce i wykończeniu. W zależności od miejsca przeznaczenia i potrzeb, jakie ma spełniać, można poddawać go płomieniowaniu, które zapewnia właściwości antypoślizgowe. W ten sposób bezpieczeństwo domowników jest zagwarantowane, ponieważ nawierzchnia po zabiegu płomieniowania staje się chropowata i matowa.


Granit jest nie tylko w 100% naturalnym materiałem, jest materiałem o bardzo długiej żywotności. Cechuje się prostotą i praktycznością, a przy tym jest bardzo elegancki i unikatowy. Produkt może służyć przez długi czas, gdyż starzeje się bardzo powoli. Jeżeli nie lubisz zmian, ten materiał pozostanie z Tobą na lata.

_____________
GRANIT NATURALNY to polska marka, będąca producentem wyrobów z granitu – płyty tarasowe, chodnikowe, płyty wielkoformatowe, kostka granitowa, stopnie, krawężniki, oporniki oraz obrzeża. GRANIT NATURALNY to sklep z bogatą ofertą liczącą kilkaset wyrobów granitowych. Eksperckość i doświadczenie marki, jest wynikiem wieloletniej działalności w branży produkcji granitu – spółki matki  https://impekstir.pl/” \o “Kliknij, aby otworzyć w nowym oknie lub zakładce
https://impekstir.pl/” IMPEKSTIR Operations. Każdego roku magazyn firmy opuszcza ponad 100 tysięcy ton produktu.  http://www.granitnaturalny.pl/” \o “Kliknij, aby otworzyć w nowym oknie lub zakładce
www.granitnaturalny.pl” www.granitnaturalny.pl