Przyjemne ciepło dzięki grzejnikowi radiacyjnemu

Czy istnieją grzejniki elektryczne emitujące łagodne i przyjemne ciepło, które jest podobne do tego z Centralnego Ogrzewania? Tak, są nimi radiatory, które wypełniono oleistym płynem grzewczym. Mogą być wyposażone w czujniki ruchu, światła i otwartych okien, system przeciwdziałający cyrkulacji kurzu czy aplikację sterującą.

50340_F1.tif

Ogrzewanie za pomocą radiacji.
Radiacja to najbardziej zaawansowana technologia wytwarzania ciepła w grzejnikach. Pozwala kontrolować inercję cieplną pomieszczenia i wykorzystywać przy tym zalety dwóch innych sposobów przekazywania ciepła:
– promieniowania cieplnego
– naturalnej konwekcji.

Radiatory emitują łagodne i otaczające ciepło w całym ogrzewanym pomieszczeniu. Komfort cieplny, który dostarczają, jest porównywalny z komfortem, jaki daje nam standardowo stosowany wodny system Centralnego Ogrzewania. Grzejniki radiacyjne wykorzystują całą powierzchnię obudowy, by reagować bardzo szybko i efektywnie na każdą zmianę temperatury we wnętrzu. Umożliwią osiągnięcie pożądanej temperatury w pomieszczeniu w ciągu kilku minut.

Oleisty płyn grzewczy.
Wnętrze radiatora Galapagos wypełnione jest oleistym płynem grzewczym tzw. fluidem. Przenosi on ciepło w zamkniętym obwodzie – celem przekazania go do obudowy zewnętrznej, która następnie oddaje je do pomieszczenia. Technologia ta uwiedzie osoby, które poszukują ciepła zbliżonego swym charakterem do ciepła z C.O.

Obudowa z aluminium.
Obudowa urządzenia wykonana jest z lekkiego i reaktywnego aluminium. Jego przewodnictwo, jak i wielkość płyty czołowej (duża powierzchnia promieniowania), umożliwiają odpowiednią wymianę ciepła z otaczającym powietrzem. Energia zmagazynowana wewnątrz elementu grzewczego oddawana jest do otoczenia w sposób szybki.

Równomierne i łagodne ciepło.
Dzięki dużej powierzchni promieniowania, niskiej temperaturze powietrza na wyjściu z urządzenia i możliwie trwałej emisji ciepła – grzejnik z oferty Atlantic Polska zapewnia:
– łagodne i delikatne ciepło (promieniowanie urządzenia odpowiada ciepłu emitowanemu przez człowieka)
– jednakową temperaturę w każdej części pomieszczenia (ciepło rozprzestrzenia się w wielu kierunkach, co gwarantuje dotarcie do każdego zakątku w pokoju)
– powietrze przyjemne do oddychania, które nie wysusza gardła (wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić między 40, a 60 procent).

Duża inercja cieplna.
Radiator wyposażono w system STI (patent firmy Atlantic), który gwarantuje dużą inercję cieplną urządzenia. Zastosowane w procesie produkcyjnym materiały i technologie pozwalają na długie generowanie ciepła przez grzejnik. Dzięki temu otrzymujemy komfort cieplny, który swym charakterem przypomina ten znany z pieców akumulacyjnych.

Inteligentne funkcje.
Galapagos wyposażono w:
– system Cozytouch, który umożliwia zdalne sterowanie za pomocą aplikacji w smartfonie czy tablecie
– system Smart, który zbiera i analizuje dane o swej pracy (umożliwia planowanie produkcji i zużycia energii)
– czujniki ruchu, światła i otwartych okien, które obniżają temperaturę, gdy nikogo nie ma w domu, jest noc lub podczas wietrzenia
– program Absence do planowania nieobecności użytkowników
– system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu, który jest zalecany dla osób z problemami dróg oddechowych (alergicy, astmatycy).

Grzejnik posiada grzałkę nurkową, którą wykonano ze stali inox. Dostępny jest w wersji 1000W, 1500W lub 2000W.