Rozwiń pełną prędkość! Posadzka szybka nie tylko z nazwy

Sprawnie przeprowadzony remont to marzenie każdego inwestora. Także samym wykonawcom nierzadko zależy na czasie i możliwości rychłego przystąpienia do realizacji kolejnego zlecenia. W przypadku prac podłogowych niezwykle pomocne są szybkowiążące i szybkoschnące podkłady podłogowe. Okazuje się jednak, że produkty określane jako „błyskawiczne” lub „ekspresowe” w praktyce nie zawsze takie są. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, by się nie rozczarować!

Piękny i trwały taras to zasługa m.in. wykonania wysokiej jakości podkładu podłogowego, Fot. Baumit

Prace budowlano-remontowe to zazwyczaj złożone procesy, będące sumą wielu powiązanych ze sobą zdarzeń. Ukończenie jednego etapu często warunkuje rozpoczęcie kolejnego itd. Opóźnienia mogą się zatem łatwo kumulować i zagrozić realizacji pierwotnych założeń czasowych, a co za tym idzie oddalić w czasie ukończenie inwestycji. Prace podłogowe znakomicie ukazują te zależności.

Ułożony podkład podłogowy

Szybka posadzka – czy na pewno?

Szukając najlepszych rozwiązań pomagających zoptymalizować prace, wykonawcy lub inwestorzy sięgają po podkłady podłogowe określane mianem „szybkich”, „błyskawicznych” czy „ekspresowych”. Niekiedy jednak tego rodzaju sformułowania mogą nas wprowadzić w błąd. Bywa bowiem, że odnoszą się wyłącznie do czasu wiązania, który pozwala chodzić po nowym podkładzie podłogowym, a jak wiadomo wpływ na tempo prac ma również czas, po upływie którego możemy przystąpić do układania kolejnych warstw wykończenia (np. hydroizolacji czy docelowej okładziny). W efekcie może okazać się, że na prace związane z montażem wykładzin, paneli czy desek podłogowych trzeba poczekać niewiele krócej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Szybka posadzka Baumit Rapido 4

Szybkość w pełnym zakresie

Gdy naszym celem jest wykonanie podłogi w przyspieszonym tempie, śmiało możemy sięgnąć po szybką posadzkę Baumit Rapido 4 w postaci fabrycznie przygotowanej mieszkanki do zarobienia z wodą. Dzięki właściwościom szybkowiążącym i szybkoschnącym ruch pieszy jest możliwy już po 5 godzinach, a już po upływie doby można rozpocząć montaż płytek ceramicznych. Okładziny wrażliwe na wodę, jak pokrycia drewniane (np. parkiety, panele podłogowe) czy wykładziny dywanowe lub PVC, można układać już po 4 dniach od wykonania jastrychu.

Stawiając na ten produkt, oprócz skróconego czasu realizacji prac, zyskamy podkład podłogowy (lub posadzkę) o bardzo wysokiej wytrzymałości, określonej klasą CT-C30-F5-A12. Dodatkowo zaprawa ma doskonałe właściwości robocze a wykonana powierzchnia wyróżnia się wyjątkową trwałością.

Baumit Rapido 4 – przykład zastosowania jako warstwa dociskowa na balkonach i tarasach Fot. Baumit

Szybka posadzka Baumit Rapido 4 może być układana we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach – również wilgotnych i mokrych jak np. łazienki czy natryski, a także w garażach, piwnicach, kotłowniach itd. Doskonale sprawdza się również na zewnątrz – jako mrozoodporny podkład na tarasach i balkonach (konsystencja zaprawy pozwala na łatwe formowanie spadków o dowolnym kącie nachylenia względem podłoża). Charakteryzuje się dobrym przewodzeniem ciepła, dlatego z powodzeniem stosowana jest na ogrzewaniu podłogowym. Może być też układana jako posadzka zespolona z podłożem, podkład na warstwach oddzielających lub podkład pływający na izolacji akustycznej lub termicznej.

Gdy w grę wchodzą duże powierzchnie, a zależy nam na jeszcze większej efektywności prac, z pewnością istotny będzie fakt, że materiał przystosowany jest zarówno do aplikację ręcznej jak i maszynowej z użyciem agregatów typu mixokret lub mieszarek przepływowych.

Wybierając odpowiednie rozwiązania, możemy znacznie przyspieszyć proces realizacji prac podłogowych. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego produktu, upewnijmy się, że nie mamy do czynienia wyłącznie z chwytem marketingowym i uważnie czytajmy informacje znajdujące się na opakowaniu. Tylko produkty o właściwościach szybkowiążących i zarazem szybkoschnących jak Baumit Rapido 4 pozwolą nam istotnie przybliżyć termin ukończenia remontu lub wykonania prac w nowo budowanym domu.

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.