Saint-Gobain Glassolutions liderem w kategorii szyb i szkła w plebiscycie „Złota 15” Stolarki VIP

W gronie „Złotej 15”, wyłonionej w niezależnym plebiscycie przez przedstawicieli rodzimej branży, znalazły się najlepsze zdaniem respondentów zagraniczne firmy, które przyczyniają się do umacniania pozycji polskiej stolarki otworowej jako lidera europejskiego eksportu. Saint-Gobain Glassolutions zwyciężyło w kategorii „Szkło i szyby” ilością ponad 60% oddanych głosów, wyprzedzając tym samym innych wielkich graczy nominowanych w tej kategorii.

Polska stolarka otworowa eksporterem nr 1 w Europie

Polska jest dziś największym eksporterem stolarki otworowej na rynkach europejskich. Niemały wkład w tak imponujące osiągnięcie mają też zagraniczni producenci komponentów okienno-drzwiowych, posiadający swoje zakłady na terenie naszego kraju. Dzięki ich patentom, technologiom oraz produktom polscy producenci okien, drzwi, bram czy rolet mogą odnosić sukcesy lokalne i międzynarodowe.
To właśnie z myślą o ich nieocenionym wkładzie Stolarka VIP zorganizowała po raz pierwszy w historii tej branży niezależny plebiscyt internetowy, w którym na mocy anonimowego głosowania grupa ponad 330 osób wybierała najlepszych z najlepszych, czyli „Złotą 15” zagranicznych dostawców maszyn, urządzeń, systemów, technologii czy komponentów stolarki otworowej. W 15 kategoriach nominowanych było aż 86 firm. Głosowanie trwało do 10 września, a wyniki ogłoszono w trakcie VIII Międzynarodowego Forum Stolarki, które miało miejsce w dniach 20-21 września 2023 r. w Ołtarzewie pod Warszawą.

Glassolutions docenione przez branżę

Zwycięstwo w kategorii „Szyby i szkło” ponad 60-cioma procentami głosów, za „Wyjątkowe zasługi poniesione na rzecz rozwoju polskiej branży solarki otworowej ostatnich dekad” powędrowało do marki Saint-Gobain Glassolutions, dla której opracowywanie i wytwarzanie najwyższej jakości energooszczędnych pakietów szybowych jest jednym z głównych filarów działalności. W trakcie uroczystej gali statuetkę z rąk dyrektora Stolarki VIP, Grzegorza Cendrowskiego, w imieniu całego zespołu odebrał Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Glassolutions Polska.
– To ogromna radość wiedzieć, że jesteśmy postrzegani jako kluczowi zawodnicy na rynku krajowych przetwórców szkła i co najważniejsze – eksperci z dziedziny przeszkleń okiennych, o czym świadczy już sama nominacja. Cieszymy się, że nasze rozwiązania powstające dzięki ogromnemu zaangażowaniu i doświadczeniu naszych zespołów handlu, obsługi klienta, jakości, produkcji, logistyki oraz ich profesjonalizmowi, zostały docenione przez tak duże grono specjalistów. Ta nagroda jest dla nas szczególnie cenna, ponieważ daje świadectwo, że świadomy i odpowiedzialny przemysł jest przyszłością i pozwala polskiej stolarce mierzyć coraz wyżej i podbijać kolejne rynki zagraniczne, by stać się liderem nie tylko europejskiego, ale i światowego eksportu – mówi Maciej Mańko.

Na zdjęciu: Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Glassolutions Polska.

PDF
DOCX