Skuteczna izolacja pod deski tarasowe z Aqua Blocker Liquid

Letni wypoczynek na pięknie zaaranżowanym drewnianym tarasie to prawdziwa przyjemność. Aby taras wykończony drewnem służył nam przez wiele lat i niezmiennie cieszył swoją urodą, należy nie tylko wybrać odpowiednie deski i właściwie je zabezpieczyć, ale też zadbać o to, co dzieje się pod nimi. Doskonałym rozwiązaniem do zaizolowania płyty betonowej, na której zamocowane zostaną legary, jest Aqua Blocker Liquid marki Bostik.

Deski na tarasie to wyraźny trend, który dominuje w architekturze mieszkaniowej już od kilku lat. I nic dziwnego, bo szlachetny wygląd naturalnego materiału może stanowić ozdobę każdej elewacji. Co więcej, jego walory użytkowe również są nie do podważenia. Miła w dotyku powierzchnia sprawia, że z przyjemnością staniemy na niej nawet bosą stopą, nie nagrzewa się tak bardzo jak płytki ceramiczne, a dzięki ryflowaniu zyskuje właściwości antypoślizgowe. Z tych względów nawierzchnię tarasów na płycie betonowej, które wcześniej wykończone były ceramiką, dziś chętnie pokrywa się deskami 
z naturalnego drewna lub kompozytu.
Dlaczego trzeba zaizolować podłoże pod deski tarasowe?

Aqua Blocker Liquid marki Bostik – środek do dobrej podstawy tarasu
Fot. Bostik

Izoluje i mostukuje rysy
Aqua Blocker Liquid marki Bostik to hybrydowa, jednokomponentowa masa uszczelniająca, która 
z powodzeniem może być stosowana do zabezpieczenia płyty betonowej pod deski tarasowe z drewna naturalnego lub kompozytu. Produkt jest przeznaczony do trwałej ochrony konstrukcji stykającej się z ziemią, jak również powierzchni poziomych narażonych na opady. Jest odpowiedni do stosowania na różnych podłożach, w tym betonie. Jego istotną zaletą jest mostkowanie rys do 5 mm, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko do nowych konstrukcji, ale także istniejących płyt o niewielkich uszkodzeniach. Nie zawiera wody, a także rozpuszczalników organicznych ani bitumów. Sprzedawany jest w formie gotowej do użycia gęstej masy. Zaleca się jej nakładanie w dwóch prostopadłych do siebie warstwach przy pomocy welurowego wałka z krótkim włosem. Pomiędzy aplikacjami należy zachować 8 godzin przerwy. Pełne utwardzenie hydroizolacja uzyskuje po upływie doby. Wtedy można przystąpić do montowania legarów, na których zostaną ułożone deski tarasowe.
www.bostik.pl

Bostik Sp. z o.o. to polski oddział międzynarodowej korporacji Bostik, stanowiącej część francuskiego koncernu Grupy ARKEMA, jednej z największych chemicznych firm w Europie. Wraz z początkiem 2018 roku nastąpiło formalno-prawne połączenie spółki Den Braven East oraz Bostik, które od marca występują pod wspólną nazwą Bostik oraz szyldem zielonego gekona. Nowa oferta obejmuje zarówno produkty marki Den Braven, jak i Bostik.
Den Braven to producent wysokogatunkowej chemii budowlanej, a zwłaszcza wyróżniających się pod względem unikatowych właściwości uszczelniaczy. Już od kilkunastu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości produkty chemii budowlanej, oferując nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Den Braven to marka uzna zarówno wśród profesjonalistów, jak i majsterkowiczów, a wysoka jakość i wyjątkowe właściwości sprawiają, że produkty te znajdują zastosowanie w wielu pracach remontowo-budowlanych, naprawczych, czy hobbystycznych.
Bostik, to z kolei światowy lider w dziedzinie klejów przemysłowych, budowlanych i konsumenckich. Już od ponad wieku dostarcza na rynek nietuzinkowe produkty w zakresie technologii klejenia, a jego kleje można znaleźć niemal w każdym obszarze od przemysłu, poprzez budowę i dom, a na szkołach i biurach kończąc. Od 1889 roku opatentowaliśmy ponad 9 000 technologii obejmujących wszystko, od lotniczych klejów do wnętrz, pionierskich wodoodpornych butów po wypuszczenie pierwszej pieluszki dziecięcej z elastycznym klejem, a na Blu-Tack kończąc.