SOUDAL DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW

Podczas Gali Builder for the Future 2021-2022 wyłoniono laureatów najnowszej odsłony Konkursu dla Młodych Architektów. Uroczystość zwieńczyła organizowany cyklicznie przez miesięcznik „Builder” program edukacyjny, którego partnerem strategicznym jest firma Soudal.

IX edycja Konkursu dla Młodych Architektów (KDMA) wzorem ubiegłych lat przyciągnęła utalentowanych przedstawicieli młodego pokolenia architektów z całej Polski. Mierząc się z przygotowanymi zadaniami, uczestnicy musieli wykazać się nie tylko nowatorstwem i kreatywnością, ale również umiejętnym wykorzystaniem materiałów lub technologii oferowanych przez marki, które wspierają miesięcznik „Builder” w realizacji prestiżowego programu edukacyjnego Builder For The Future. Firma Soudal – światowy lider branży chemii budowlanej oraz autor technologii przeznaczonych dla energooszczędnego budownictwa, w tym systemu ciepłego montażu okien Soudal Window System (SWS) – zaangażowała się w tę inicjatywę w charakterze partnera strategicznego już w 2013 roku, w którym program został zainaugurowany. 

Spośród prac zgłoszonych w bieżącej odsłonie Konkursu dla Młodych Architektów najlepszy okazał się projekt „BIKE STOP” Centrum Ruchu Rowerowego i Nowych Idei w Parku Śląskim w Chorzowie autorstwa Michała Szymaszka z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Konkurs KDMA organizowany przez magazyn „Builder” jest dla młodych architektów ogromną szansą na wymarzony początek kariery, a dla firmy Soudal – okazją do ich wspierania na ścieżce rozwoju zawodowego. Już od 9 lat uczestnicy Konkursu zaskakują nas oryginalnymi pomysłami. Cieszymy się, że w pracach przyszłych projektantów duży nacisk położony jest nie tylko na estetykę i walory użytkowe, ale też na stosowanie energooszczędnych rozwiązań, co dla firmy Soudal jest jednym z najważniejszych celów strategicznych. Tegoroczny zwycięski projekt „BIKE STOP” zachwycił nas wielowymiarowością oraz ekologicznym 

wydźwiękiem. Autor proponuje przyjazny dla środowiska obiekt i jednocześnie promuje ideę, zgodnie z którą warto wybrać rower jako środek transportu. Ten projekt doskonale wpisuje się w filozofię naszej firmy: od lat prowadzimy działania mające na celu aktywizowanie miłośników „dwóch kółek”, a nasza sportowa pasja to kolarstwo. Soudal jest sponsorem profesjonalnej drużyny Lotto Soudal, wspieramy najwyższej rangi wyścigi, w tym Giro d’Italia i Vuelta a España, jesteśmy także partnerem najważniejszego wydarzenia kolarskiego w Polsce, czyli Tour de Pologne – mówi Małgorzata Drzewowska, kierownik marketingu Soudal.

Źródło zdjęć: Fot. Adam Rotter.