Soudal wspiera handbikerów

Dużym sukcesem zakończyła się pierwsza edycja Rajdu Gorących Serc – charytatywnego rajdu rowerowego łączącego aktywność i pasję kolarską z pomocą osobom z niepełnosprawnościami, którego współorganizatorem była firma Soudal. W tym roku udało się zebrać ponad 471 000  złotych na rzecz organizacji wspierających rozwój podopiecznych w obszarze sportu poprzez organizację treningów i obozów, aktywną rehabilitację oraz zapewnienie dostępu do sprzętu.

Rajd Gorących Serc jest inicjatywą powstałą z myślą o usuwaniu barier, z jakimi borykają się kolarze z niepełnosprawnościami. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 150 uczestników podzielonych na 10 grup, którzy pokonali trzy malownicze trasy rowerowe wokół Warszawy – dwie wyczynowe o dystansie 300 km i 200 km oraz trasę honorową o dystansie 50 km. W rajdzie uczestniczyło aż 24 uczestników z niepełnosprawnościami, a imprezę wspierało ponad 40 wolontariuszy. Zebrane środki zostaną przekazane na konto trzech organizacji, które w ramach swojej misji wspierają osoby z niepełnosprawnościami w uprawianiu kolarstwa i innych dyscyplin sportowych – Fundacja Sport Jest Jeden, Stowarzyszenie VeloAktiv i klub sportowego ZOMA Team. Głównym celem finansowym beneficjentów jest zakup własnego środka transportu dla podopiecznych, którym mogliby przewozić sprzęt na wyjazdy oraz zawody oraz rowerów ręcznych – handbike. Inicjatywę nadal można wesprzeć finansowo poprzez stronę internetową wydarzenia – rajdgoracychserc.pl.

Rajd Gorących Serc był współorganizowany przez firmę Soudal – jednego z czołowych producentów materiałów chemii budowlanej na świecie oraz sponsora profesjonalnej drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step. Soudal od wielu lat podejmuje i wspiera działania ukierunkowane na popularyzację zawodowego i amatorskiego

kolarstwa w Polsce, identyfikując się z promowanymi w sporcie wartościami: wytrwałością, zaangażowaniem i odważnym pokonywaniem przeszkód.  „Mimo, że Soudal od lat wspiera aktywnie kolarstwo – zarówno profesjonalnalistów, jak i amatorów, Rajd Gorących Serc był dla nas wydarzeniem wyjątkowym. Dlatego w organizację wydarzenia zaangażował się nasz zespół. Kolarstwo jest sportem, które łączy w sobie wiele wartości spójnych z wartościami naszej firmy – takich jak zaangażowanie, wytrwałość i determinacja, które w sposób niezwykły pokazali nam kolarze z niepełnosprawnościami, pomimo wielu trudności stający do aktywności i osiągający niesamowite efekty. To było niezwykłe doświadczenie, bardzo cieszymy się, że mogliśmy współorganizować pierwszą i z pewnością nie ostatnią edycję Rajdu Gorących Serc.” – mówi Małgorzata Drzewowska, dyrektor działu marketingu w firmie Soudal.


Soudal jest obecnie największym producentem pianki poliuretanowej w aerozolu na świecie, wiodącym dystrybutorem silikonów, uszczelniaczy, klejów oraz specjalistycznych rozwiązań chemii budowlanej. Koncern zatrudnia ponad 3500 pracowników, a swoje specjalistyczne materiały produkuje w 24 zakładach produkcyjnych działających na 5 kontynentach. Długofalowa strategia inwestycji w rozwój innowacyjnych produktów oraz mocy produkcyjnych z założeniem adaptacji lokalnych zakładów zapewniły marce Soudal pozycję eksperta w zakresie chemii budowlanej na świecie. Także w Polsce jest to marka najczęściej wybierana przez profesjonalistów w kategorii produktów chemii budowlanej.