STEPROCK SUPER i STEPROCK PLUS – nowe produkty do podłóg w portfolio ROCKWOOL

Firma ROCKWOOL, lider w produkcji materiałów izolacyjnych z wełny skalnej, wprowadza na rynek dwa nowe produkty do izolacji w rozwiązaniach akustycznych podłóg pływających: STEPROCK SUPER oraz STEPROCK PLUS. Dzięki unikalnym właściwościom wełny skalnej, nowe produkty pozwalają spełnić najwyższe wymogi akustyczne. Ich zastosowanie w podłogach pływających pozwala nawet na czterokrotne zmniejszenie odczuwalnego hałasu.


Płyty STEPROCK SUPER to produkty powstałe z myślą o zapewnieniu izolacji termicznej w rozwiązaniach akustycznych podłóg pływających. Charakteryzuje je najwyższa klasa reakcji na ogień A1, co oznacza, że są niepalne. Ze względu na niski współczynnik przewodzenia ciepła sprawdzą się przy ocieplaniu podłóg na gruncie na podkładach cementowych. Ich parametry wytrzymałościowe pozwalają na zastosowanie jako znakomity izolator akustyczny podłóg pływających na stropach z różnymi podkładami cementowymi czy anhydrytowymi o minimalnej masie 90 kg/m2 (np.: cementowy 40 mm) oraz z podkładami w postaci płyt OSB-3 (pióro-wpust 4-stronny). To także świetnie rozwiązanie w przypadku podłogowych płyt gipsowo-włóknowych, jak również włóknowo-cementowych.

Drugi produkt w ofercie, płyty STEPROCK PLUS przeznaczone są również do izolacji akustycznej i termicznej podłóg pływających. Sprawdzą się jako izolator akustyczny podłóg pływających na stropach z podkładami cementowymi lub anhydrytowymi o minimalnej masie 115 kg/m2 (np.: cementowy 50 mm). STEPROCK PLUS to produkt o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej, jak również parametrach wytrzymałościowych, który można stosować nawet w wymagających rozwiązaniach. Produkt ten również jest niepalny, a klasa reakcji na ogień A1 zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa pożarowego w budynku. – Produkty z serii STEPROCK to unikalne połączenie parametrów akustycznych i właściwych parametrów wytrzymałościowych, które pozwalają na przenoszenie obciążeń lokowanych na podłogach. Płyty te powstały z myślą o klientach, którzy szczególnie cenią sobie komfort akustyczny. Zauważyliśmy ogromny wzrost zainteresowania takimi rozwiązaniami zarówno wśród inwestorów indywidualnych poszukujących mieszkania, jak i deweloperów – mówi mgr inż. Daniel Drozdowicz, Manager Produktu w ROCKWOOL Polska – Zastosowanie już 20 mm STEPROCK na masywnym stropie żelbetowym o grubości 200 mm, wraz z odpowiednim podkładem, pozwala na uzyskanie parametrów akustycznych spełniających wymagania dla klas budynków AQ1. W przypadku STEPROCK SUPER można skonstruować strop z zastosowaniem grubości 50 mm, na przykład z podkładem cementowym o grubości 60 mm, co zapewnia najwyższą klasę akustyczną stropów w budynkach klasy AQ4.


STEPROCK SUPER – kluczowe parametry techniczne
• Naprężenia ściskające przy 10% deformacji CS(10) ≥ 30 kPa
• Sztywność dynamiczna dla grubości 20-50 mm
SD [MN/m3]
30
20
16
12
d [mm]
20
30
40
50

• Klasa reakcji na ogień A1 wyrób
• Współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,035 W/m·K
• Trwałość współczynnika przewodzenia ciepła w funkcji starzenia/degradacji λ = 0,035 W/m·K


STEPROCK PLUS – kluczowe parametry techniczne
• Naprężenia ściskające przy 10% deformacji CS(10) ≥ 20 kPa
• Sztywność dynamiczna
SD [MN/m3]
34
25
20
15
d [mm]
20
30
40
50

• Klasa reakcji na ogień A1 wyrób
• Współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,036 W/m·K
• Trwałość współczynnika przewodzenia ciepła w funkcji starzenia/degradacji λ = 0,036 W/m·K