System okien skandynawskich w ofercie Awilux

Okna do domu w typie skandynawskim oferują wyjątkowo wysoki poziom szczelności, jednocześnie zacierając granicę między wnętrzem a otoczeniem. Dla rozwiązań w stylu nordyckim został przeznaczony innowacyjny system okienny Schüco PVC Alu Inside Nordic dostępny w ofercie Awilux, umożliwiający połączenie nieograniczonej możliwości projektowania przesyconej światłem architektury z wysoką izolacyjnością cieplną na poziomie pasywnym.

PVC Alu Inside Nordic z oferty Awilux to nie tylko system okien otwieranych na zewnątrz dedykowanych na rynek skandynawski, ale też interesująca alternatywa dla tradycyjnej stolarki stosowanej w Europie Zachodniej. System wyróżniają doskonałe parametry izolacyjności termicznej i znaczący komfort użytkowania, jak i możliwość kształtowania odpowiednio doświetlonych wnętrz o wysokim standardzie estetycznym. Zastosowany w Alu Inside Nordic mechanizm otwierania na zewnątrz gwarantuje bardzo dobre wskaźniki szczelności, przy okazji wpuszczając do pomieszczeń jak najwięcej światła i sprawdzając się w tradycyjnych projektach domów.

Pełny obraz izolacyjności

Schüco PVC Alu Inside Nordic z oferty Awilux charakteryzuje się 11-komorową ościeżnicą i 7 komorowym skrzydłem o głębokości 82 mm, chroniącymi przed nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi, jednocześnie pozwalając na czerpanie przyjemności z widoków o każdej porze roku. Innowacyjne okna w typie skandynawskim z oferty Awilux osiągają znaczący współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uf=0,87 W/m²K, dzięki czemu są efektywne w kwestii termoizolacji i energooszczędności – do pomieszczeń zimą nie dostaje się chłodne powietrze z zewnątrz, a podczas upałów wnętrze dodatkowo się nie nagrzewa.

W konstrukcji PVC Alu Inside Nordic zatwierdzonej przez Technologisk Institut Aarhus w Danii zastosowano sprawdzoną, opatentowaną przez firmę Schüco technologię łączenia PVC z ciągłymi, aluminiowymi wzmocnieniami. Pozwala ona na jednoczesne wyeliminowanie mostków termicznych i zapewnienie optymalnej stabilności okna. Rozwiązanie umożliwia także zmniejszenie szerokości czołowej ramy okna – ościeżnicy wraz ze skrzydłem – do zaledwie 94,5 mm, co przekłada się na zwiększenie udziału szyby i jeszcze lepsze doświetlenie pomieszczeń naturalnym światłem. Oprócz tego, rozwiązanie z lekkim, aluminiowym wzmocnieniem sprawia, że skrzydło jest znacznie lżejsze niż analogiczna konstrukcja ze stalowym kształtownikiem. W PVC Alu Inside Nordic zastosowano także oryginalny system okuć, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo antywłamaniowe.

Rozwiązanie nie tylko dla Skandynawów

W dostępnych w ofercie Awilux oknach Alu Inside Nordic zwiększono również funkcjonalność typowego okna skandynawskiego. Oprócz mechanizmów okuć rozwiernych, wychylnych, boczno-rozwiernych i górno-rozwieranych, dostępna jest również opcja skrzydeł obrotowych typu Top-Swing. Umożliwia ona swobodne obrócenie zewnętrznej powierzchni skrzydła do wewnątrz pomieszczenia, co umożliwia jego bezpieczne i komfortowe mycie. Dodatkową zaletą systemu jest ochrona okuć przed zabrudzeniem i działającą korozyjnie wilgocią. W pozycji zamkniętej mechanizm jest ukryty w dobrze uszczelnionym zagłębieniu w profilu. Trzy niezależne płaszczyzny uszczelnienia gwarantują dodatkową ochronę przed warunkami pogodowymi, a także hałasem.

Skandynawski design w stolarce okiennej to przede wszystkim gwarancja odpowiedniego doświetlenia, funkcjonalności i wysokiej termoizolacyjności każdego pomieszczenia. Aby osiągnąć takie efekty, warto zdecydować się na przeszklenia w typie skandynawskim firmy Awilux. Dostępny w ofercie firmy innowacyjny system PVC Alu Inside Nordic wyróżnia komfort użytkowania, energooszczędność oraz maksymalne bezpieczeństwo, przez co może być on stosowany w budownictwie pasywnym. Oknom można nadawać indywidualny i atrakcyjny design, dzięki czemu doskonale połączą się one z elewacjami budynków o tradycyjnym, jak i nowoczesnym charakterze.

Dodatkowe informacje o firmie Awilux:

Awilux Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy Schüco. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Awilux Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów Schüco  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu Awilux dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.