System przeciwwilgociowy Bostik – skuteczne zabezpieczenie podłogi

Przygotowanie podłoża oraz pokrycie go preparatami tworzącymi barierę odcinającą podłogę przed wilgocią to bardzo ważny etap każdego projektu. Firma Bostik, specjalista w dostarczaniu rozwiązań ochrony do podłóg, stworzyła system przeciwwilgociowy, który składa się z trzech produktów: HYTEC E336 XTREM, GRIP A936 XPRESS i SL C330 TRAFIC.

System HYTEC+GRIP głównie przeznaczony jest do zastosowania na płytach betonowych bezpośrednio stykających się z podłożem naturalnym i narażonych na podciąganie wilgoci z gruntu. Sprawdzi się również w nowych budynkach ze świeżym jastrychem, który jeszcze całkowicie nie wysechł. Rozwiązanie Bostik może być z sukcesem stosowane we wszystkich pomieszczeniach.

Bezpieczne podłoże

Bostik HYTEC E336 XTREM Fot. Bostik

Bostik GRIP A936 XPRESS Fot. Bostik

GRIP A936 XPRESS to specjalny grunt do powierzchni niechłonnych. Jest gotowym do użycia rozwiązaniem, które poprawia przyczepność do podłoża. Przeznaczony jest do gruntowania wszystkich rodzajów powierzchni wewnątrz pomieszczeń. Zalecany jest  do powierzchni gładkich i niechłonnych takich jak np. lastryko czy spójna i gładka powierzchnia HYTEC E336 XTREM. Jego zastosowanie poprawia przyczepność nakładanych w kolejnych etapach instalatorskich mas samopoziomujących, zapraw uszczelniających oraz cementowych zapraw klejowych. Może być stosowany na powierzchniach betonowych, płytkach ceramicznych czy starych wykładzinach użytkowych. Ze względu na unikalną recepturę GRIP A936 XPRESS sprawdza się na powierzchniach, które przejściowo narażone są na działanie wilgoci, np. w pomieszczeniach sanitarnych, łazienkach i kuchniach. Nasze rozwiązanie może być stosowane zarówno na podłogach, ścianach  i wyróżnia się krótkim czasem schnięcia

Perfekcyjne wyrównanie

Bostik SL C330 TRAFIC Fot. Bostik

Proste zastosowanie

System przeciwwilgociowy Bostik może być stosowany na uprzednio wilgotnych podłożach do instalacji wykładzin podłogowych. W tym celu należy usunąć resztki wody, używając do tego specjalnej ściągaczki. Na tak przygotowane podłoże za pomocą odpowiedniej kielni zębatej należy ułożyć HYTEC E336 XTREM. Czas aplikacji produktu w zależności od warunków może wynieść od 15 do 120 min. Kolejnym etapem prac jest zastosowanie gruntu GRIP A936 XPRESS w celu wytworzenia mostka sczepnego, który należy nałożyć na podłogę wałkiem o krótkim włosie. Czas schnięcia to około dwie godziny. Ostatnim elementem działań jest zastosowanie masy samopoziomującej SL C330 TRAFIC, która idealnie wyrówna powierzchnię. Zaprawę należy wylać na przygotowane wcześniej podłoże, rozprowadzić jednocześnie przy pomocy kielni lub rakli. Jednorazowo zaleca się wylewać produkt maksymalnie na grubość do 10 mm. Czas schnięcia zależy od grubości warstwy użytego produktu i może trwać od 24 do 48 godzin.

Właściwe przygotowanie podłoża oraz stworzenie skutecznej bariery przeciwko wilgoci to sposób na stworzenie trwałej i odpornej podłogi. System przeciwwilgociowy Bostik, w którego skład wchodzi żywica odcinająca wilgoć, grunt do powierzchni niechłonnych oraz masa samopoziomująca pomogą w realizacji prac budowlanych w nowych, jak i modernizowanych obiektach.

O firmie Bostik:

Bostik to wiodący na świecie specjalista w zakresie chemii budowlanej, rynku konsumenckiego i klejów przemysłowych. Od ponad stu lat opracowuje i dostarcza innowacyjne oraz inteligentne rozwiązania do uszczelniania i klejenia, które są dostosowane do potrzeb kształtujących codzienne życie. Firma Bostik obecna jest w 45 krajach, w których reprezentują ją 54 centra produkcji, dystrybucji, sprzedaży i administracji.