SZCZELNA ŁAZIENKA

Początek lata to idealny moment na generalny remont łazienki. Aby efekt był w pełni satysfakcjonujący, nie zapominajmy o zastosowaniu skutecznego systemu hydroizolacji oraz wykonaniu niezbędnych uszczelnień w newralgicznych miejscach. 

Remont łazienki jest kosztowną inwestycją, i nie chodzi jedynie o nakłady finansowe. Zaplanowanie i realizacja całego przedsięwzięcia są wyjątkowo czasochłonne i wymagają niemałego zaangażowania. Ponieważ łazienka należy do pomieszczeń o podwyższonym stopniu wilgotności, w pierwszym rzędzie należy zadbać o jej właściwe zabezpieczenie przed niszczącym działaniem wody. Z zadaniem tym doskonale poradzi sobie Soudal Hudro System – niezawodny system izolacji przeciwwilgociowej, którego główny element stanowi folia w płynie SOUDAGUM LM. Nakłada się ją na oczyszczone i zagruntowane podłoże dwiema warstwami, które tworzą barierę nieprzepuszczalną dla wody. Istotne jest przy tym wzmocnienie folii dodatkowymi elementami w postaci narożników wewnętrznych i zewnętrznych (do ochrony połączeń typu ściany-podłoga), taśm uszczelniających (do ochrony styku ścian lub ściany z podłogą) oraz kołnierzy (do uszczelniania rur wodociągowych i spustowych). 

Soudal Hydro System gwarantuje skuteczną ochronę ścian i posadzek w łazience podczas codziennego użytkowania tego pomieszczenia, a także w przypadku ewentualnych awarii hydraulicznych. Z kolei wszelkie szczeliny, w których może  gromadzić się woda, takie jak styki umywalki, wanny czy kompaktu WC ze ścianą – zabezpieczymy przy pomocy specjalnych silikonów sanitarnych firmy Soudal. Dzięki zawartości nowoczesnych substancji biobójczych silikony te przeciwdziałają rozwojowi grzybów i pleśni. Do spoinowania wanien i brodzików emaliowanych oraz muszli ceramicznych przeznaczony jest Silikon sanitarny o utwardzaniu kwaśnym.  Natomiast przy spoinowaniu wanien i brodzików akrylowych oraz kabin prysznicowych ze szkła lub PCV mistrzowsko zda egzamin Silikon sanitarny neutralny. 

 

Jeżeli ze względów estetycznych zależy nam na możliwości pomalowania spoiny uszczelniacza, to zamiast silikonu sanitarnego warto zastosować uniwersalny klej-uszczelniacz Fix All firmy Soudal. Podobnie jak silikony sanitarne, ma on idealną przyczepność do typowych podłoży sanitarnych i odznacza się podwyższoną odpornością na działanie wilgoci, grzybów i pleśni, a co więcej daje się malować różnymi rodzajami farb, w tym farbami na bazie wodnej.