Technologia Baumit ALL IN – mieszaj z workiem i gotowe

Czy możesz sobie wyobrazić beton, z którym przygotowanie zaprawy odbywa się bez rozrywania worka, a po pracy nie trzeba wywozić i utylizować opakowań? Choć brzmi to futurystycznie, to właśnie staje się realne za sprawą innowacyjnej technologii pakowania zastosowanej w nowym betonie Baumit ALL IN Beton B25. Od teraz nie musisz wysypywać zawartości z worka, po prostu wrzucasz całość do betoniarki lub pojemnika do mieszania, a opakowanie rozpuszcza się podczas mieszania z wodą.

Przygotowanie zaprawy betonowej w technologii Baumit ALL IN korzystnie wyróżnia się od tej z wykorzystaniem standardowych produktów – proces jest znacznie łatwiejszy, szybszy i tańszy. Wszystko to za sprawą nowatorskich worków, które mieszamy razem z zaprawą. Worek wykonany jest ze specjalnego papieru, który rozpuści się w całości podczas przygotowania betonu, wzmacniając go naturalnymi włóknami. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu sam proces jest o wiele prostszy i bardziej komfortowy dla pracowników, bo generuje mniej pyłu i zero odpadów.

Oszczędzaj czas i pieniądze

Przy przygotowywaniu tradycyjnej zaprawy proces jest wieloetapowy – każdy worek trzeba rozciąć lub rozerwać, wsypać suchą mieszankę do betoniarki lub pojemnika z wodą, wreszcie wyrzucić opakowania i je zutylizować. Przy większych realizacjach ilość powtórzeń jest zwielokrotniona, a nakład pracy – bardzo duży. Stosując Baumit ALL IN Beton B25 zmniejszamy liczbę czynności niezbędnych do wykonania zaprawy, tym samym oszczędzając czas, siły i energię. Lista korzyści jest długa, a jednocześnie otrzymujemy beton o bardzo wysokiej jakości.

Fotoshooting Baumit in Wopfing.

Przygotowanie zaprawy betonowej w technologii ALL-IN | Fot. Baumit

Chroń zdrowie – mniej pyłu o 40%

Praca w technologii Baumit ALL IN jest nie tylko mniej czasochłonna, ale także przyczynia się do poprawienia komfortu pracy i warunków na placu budowy – mamy do czynienia z mniejszym aż o 40% pyleniem, co ma pozytywne przełożenie na zdrowie wykonawcy. Jednak to nie wszystko – produkt dodatkowo wyróżnia się bardzo niską emisyjnością lotnych związków organicznych (LZO), co potwierdza certyfikat GEV EMICODE® EC1 PLUS dla produktów premium.

Utylizacja opakowań to przeszłość – worek staje się częścią produktu!

Czy to rozwiązanie jest przyjazne środowisku? Tak! Ponieważ produkt w technologii Baumit ALL IN pozwala na przygotowanie zaprawy w bezodpadowym procesie. Dzięki rozpuszczaniu się worka, opakowanie zostaje maksymalnie wykorzystane i staje się częścią gotowej zaprawy. To pierwsze i jedyne na rynku opakowanie nie wymagające utylizacji! Baumit ALL IN doskonale wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju.

Gdzie można stosować Baumit ALL IN Beton B25?

Cechą wyróżniającą mieszanki betonowe Baumit jest uniwersalność zastosowania. Podobnie jest w przypadku betonu w technologii ALL IN. Jest on przeznaczony do różnego rodzaju prac betoniarskich prowadzonych zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz – jest wodo- i mrozoodporny. Możemy go wykorzystać np. do wykonania murków, obrzeży i krawężników oraz wielu innych elementów małej architektury. Doskonale sprawdzi się również podczas montażu słupków, pergoli czy elementów ogrodzeń lub prac naprawczych. Jest polecany także do wykonywania podkładów betonowych w pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach czy garażach.

Baumit ALL IN Beton B25 ma wiele zastosowań | Fot. Baumit

Wykorzystanie Baumit ALL IN Beton B25 o gwarantowanych i stabilnych parametrach nie tylko gwarantuje trwałe efekty, ale także czyni pracę z betonem szybszą i łatwiejszą, a przy tym zdrowszą i przyjazną środowisku. To nowy wymiar betonowania na miarę budownictwa przyszłości.

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska

Marka Baumit powstała w 1988 roku. Należy do austriackiego koncernu Schmid Industrie Holding i jest jednym z najbardziej znanych i cenionych brandów na światowym rynku budowlanym. Oddziały Baumit znajdują się w 25 krajach Europy. Od 1994 roku firma jest obecna także w Polsce. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, zdobyła w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych materiały do renowacji zabytków, a także masy samopoziomujące, jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. Od początku siedzibą spółki jest Wrocław. Działalność podstawową przedsiębiorstwa realizują trzy zakłady produkcyjne: w Pobiedziskach k. Poznania, w Łowiczu oraz w Bełchatowie.