TERMOIZOLACJA DACHÓW O SKOMPLIKOWANYM KSZTAŁCIE

Im bardziej skomplikowany jest dach, tym trudniejszym zadaniem może okazać się jego skuteczne ocieplenie. Izolacja natryskowa pianką poliuretanową Soudafoam SPF to nowoczesne rozwiązanie, które gwarantuje precyzyjne wypełnienie wszelkich szczelin i zakamarków, minimalizując straty ciepła w domu.

Kształt dachu w dużej mierze determinuje wygląd całego budynku. Oryginalny dach może przydać domowi indywidualnego charakteru, stwarza również interesujące możliwości aranżacyjne na poddaszu zaadoptowanym na cele mieszkaniowe. Stylistyczne wybory mają jednak swoje konsekwencje, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem prac termoizolacyjnych. Skomplikowany projekt dachu zazwyczaj oznacza dużą liczbę miejsc trudno dostępnych, a ich nieprawidłowe ocieplenie może skutkować powstaniem mostków termicznych i znacznym pogorszeniem komfortu użytkowania budynku. Materiałem termoizolacyjnym, który pozwoli nam uniknąć kosztownych błędów, jest pianka poliuretanowa firmy Soudal – Soudafoam SPF. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji, pianka ta dociera do wszelkich, nawet najdrobniejszych zakamarków, tworząc jednolitą, pozbawioną mikroszczelin powłokę. W ten sposób ryzyko powstania mostków termicznych zostaje praktycznie wyeliminowane.

Oferta firmy Soudal obejmuje dwa rodzaje pianek poliuretanowych do izolacji natryskowej: otwartokomórkową oraz zamkniętokomórkową. Pianka Soudafoam SPF

otwartokomórkowa została opracowana z myślą o wykonywaniu ocieplenia dachu od wewnątrz. Jest ona całkowicie paroprzepuszczalna, dzięki czemu na jej powierzchni nie skrapla się para wodna krążąca w powietrzu (zapobiega to powstawaniu pleśni). Do izolacji dachów płaskich oraz przemysłowych od strony zewnętrznej przeznaczona jest natomiast pianka Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa, która charakteryzuje się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i wysoką stabilnością wymiarową, a także wodoszczelnością i nienasiąkliwością. Pianka ta jest o wiele szybszym i tańszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy poddasze jest już zamieszkałe i wykończone, a dach nie został jeszcze ocieplony lub istniejąca izolacja utraciła swoje właściwości.

Pianki Soudafoam SPF odznaczają się perfekcyjną przyczepnością do typowych materiałów wykorzystywanych do budowy dachów, takich jak beton, drewno, folia paroprzepuszczalna oraz  płyty OSB/MFP. Są one wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych, skutecznie redukują hałasy dobiegające z zewnątrz, a ich aplikacja jest łatwa i szybka. Co istotne, pianki poliuretanowe do izolacji natryskowej firmy Soudal mają dożywotnią gwarancję, przy czym przeznaczone są do użycia wyłącznie przez certyfikowanych wykonawców.