ThermaCompact IS od Thermaflex – nowoczesne rozwiązanie do izolacji instalacji w nowych i modernizowanych budynkach

Do instalacji sanitarnych zlokalizowanych w bruzdach ściennych i przestrzeniach podłogowych potrzeba wytrzymałych materiałów izolacyjnych, które zapewnią trwałą ochronę oraz stabilność parametrów. Z tego względu firma Thermaflex opracowała nowoczesne otuliny ThermaCompact IS w dwóch wersjach – IS oraz IS 10, doskonale nadające się do nowych instalacji oraz tych, które są wymieniane w ramach prac renowacyjnych.

Bez względu na to, czy instalacje sanitarne znajdują się w budynkach mieszkalnych i biurowych, czy w obiektach przemysłowych, warto zaizolować je tylko takimi systemami dedykowanymi do HVAC-R, które są bezpieczne, ekologiczne i trwałe. Z tego względu firma Thermaflex stworzyła linię otulin ThermaCompact IS, dedykowaną do zabezpieczenia instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz grzewczych w podłogach i ścianach. Są one niezastąpione w pracach izolacyjnych dotyczących nowych instalacji jak i tych, które poddawane są modernizacji.

 

ThermaCompact IS
 Fot. Thermaflex

Błękit i czerwień dla trwałości izolacji

ThermaCompact IS to elastyczne rozwiązanie stworzone z pianki polietylenowej o strukturze zamknięto-komórkowej, które stanowi wytrzymały akustycznie, termicznie oraz mechanicznie materiał izolacyjny do instalacji sanitarnych. Występuje w postaci otulin bez nacięcia, o przekroju okrągłym. Gęsta struktura zamknięto-komórkowa pianki PE gwarantuje, że rozwiązanie nie chłonie wilgoci, zapewniając trwałość i stabilność właściwości izolacyjnych. Co więcej, mocna powłoka w kolorze czerwonym lub niebieskim zabezpiecza instalację przed agresywnym działaniem zaprawy cementowo-wapiennej, chroniąc izolację właściwą przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Otulina doskonale izoluje i skutecznie ogranicza straty energii cieplnej na rurociągach. Instalacja pozostaje wolna od korozji oraz uszkodzeń mechanicznych, pracując efektywnie przez cały okres jej użytkowania. Wskaźnik Lambda przy temperaturze 40°C wynosi 0,040 W/mK a maksymalna temperatura pracy systemu ThermaCompact to 95°C.

Certyfikowana otulina

Co istotne, ThermaCompact IS posiada szereg certyfikatów, potwierdzających dbałość o ochronę środowiska, bezpieczeństwo oraz zdrowie. Otuliny w całości podlegają recyklingowi, redukują zużycie energii oraz emisję CO2 do atmosfery – nie posiadają w składzie halogenów oraz czynników (H)CFC. Są także zgodne z dyrektywą RoHS, ograniczającą stosowanie niektórych niebezpiecznych substancji i materiałów, które mogłyby przeniknąć do środowiska.

Rozwiązanie Thermaflex jest także zgodne z REACH – rozporządzeniem Unii Europejskiej, dotyczącym ochrony życia ludzkiego przed zagrożeniami, jakie mogą stwarzać chemikalia. Norma promuje także alternatywne sposoby oceny zagrożeń stwarzanych przez substancje chemiczne, co przekłada się na zmniejszenie liczby badań na zwierzętach. Oprócz tego, ThermaCompact IS posiada oznakowanie CE, deklarujące spełnianie wymagań dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej.

ThermaCompact IS10
 Fot. Thermaflex

Prosto, lecz wyjątkowo

ThermaCompact IS od Thermaflex to rozwiązanie wyjątkowo proste w montażu. Dzięki swojej elastyczności, bez problemu montuje się w trudno dostępnych miejscach – takich jak m.in. bruzdy ścienne i przestrzenie podłogowe. Rozwiązanie Thermaflex wyróżniają znakomite właściwości izolacyjne, stała wydajność oraz łatwość czyszczenia dzięki gładkiej powłoce.

Produkt dostępny jest w standardowej długości wynoszącej 2 metry. Jednak firma Thermaflex przygotowała także otuliny ThermaCompact IS 10 dostępne w 10-metrowych zwojach. Rozwiązanie wysyłane jest w zwiniętych krążkach, co ułatwia transport oraz zapobiega ewentualnym uszkodzeniom w czasie dostawy.

Warto wspomnieć, że stosowanie otulin Thermaflex gwarantuje wymierne korzyści finansowe podczas całego okresu użytkowania oraz jest przyjazne środowisku – w całości podlegają recyklingowi i redukują zużycie energii oraz emisję CO2 do atmosfery.

System ThermaCompact IS to rozwiązanie o doskonałej wytrzymałości mechanicznej i świetnych właściwościach izolacyjnych. Otuliny wykonane są z wysokiej jakości pianki polietylenowej o strukturze drobnych zamkniętych komórek, które skutecznie zabezpieczają termicznie, akustycznie i mechanicznie instalacje biegnące w bruzdach ściennych i podłogowych. To nowoczesne rozwiązanie od Thermaflex jest przyjazne środowisku, przy okazji przyczyniając się do większych oszczędności podczas całego okresu użytkowania.

Thermaflex Izolacji Sp. z o. o. to międzynarodowa firma założona w 1976 roku w Holandii. Gwarantuje inteligentne i trwałe rozwiązania dla dystrybucji ogrzewania, chłodnictwa oraz wody pitnej. W Polsce firma obecna jest od 1992 roku, zapewniając rozwiązania na bazie poliolefin dla branży instalacyjnej. Współtworzy rozwiązania ograniczające straty energii cieplnej oraz zwiększające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Znana jest dzisiaj  z wielu zrealizowanych projektów, blisko współpracując ze swoimi partnerami nad rozwojem innowacji, stawiając czoła aktualnym i przyszłym wyzwaniom.