W rytmie kolorów Tikkurila

Kolor wywołujący skojarzenia z dźwiękiem? Muzyka doświadczana w inny sposób niż zmysłem słuchu? To właśnie jest synestezja – zjawisko przenikania się zmysłów. Tikkurila przekształca dźwięki w barwne inspiracje wnętrz. Paleta Tikkurila Feel the Colour, którą tworzy 216 starannie wyselekcjonowanych odcieni, daje możliwość odczuwania barw domu wszystkimi zmysłami.

Salon oraz sypialnia to miejsca w domu, w których najczęściej szukamy wytchnienia i relaksu. Atmosferze odprężenia będzie sprzyjał stylowy zdecydowany błękit z domieszką szarości – V341 Sandman z kolekcji Tikkurila Feel the Colour. Z jego chłodnym odcieniem dobrze zagrają czysta biel klasycznych podwójnych drzwi oraz biało-granatowe grafiki w cienkich czarnych ramach. Utrzymane w odcieniach pasteli meble – beżowy miękki fotel oraz stół z jasnego drewna będą pełnić swoją funkcjonalną rolę bez przyciągania nadmiernej uwagi formą czy kolorem. Zrobi to za nie niewielka, ale efektowna szafka w wyrazistym brązie, godnie reprezentująca najlepsze wzorce duńskiego designu. Doznanie relaksu w takim otoczeniu dopełni muzyka płynąca z audiofilskiego sprzętu.

Charakter miejsc, które tętnią życiem, ciepłem i przyciągają mieszkańców domu, dobrze oddadzą melodyjne i rytmiczne czerwienie. Ciepły kolor N411 Madras z kolekcji Tikkurila Feel the Colour przywodzący na myśl gliniane naczynia czy egzotyczne przyprawy z powodzeniem sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w kuchni, przy okazji wprowadzając do tego pomieszczenia nowy, dynamiczny rytm. Na takim tle kolorowe pojemniki oraz drewniane akcesoria będą się harmonijnie komponować niczym w melodii, której chce się słuchać raz za razem.

Zieleń to kolor spokoju, którego odcienie pozwalają na stworzenie różnorodnych aranżacji. Pokój pomalowany chłodnym pastelowym kolorem G371 Crystal stanie się minimalistyczną oazą, w której zmysły znajdą ukojenie. Na tle tego delikatnego odcienia wybrzmi intensywność koloru brązowej stylowej komody oraz wyeksponowany zostanie gramofon podkreślający miłość do muzyki. Matowe wykończenie ścian uzyskane ekologiczną farbą Tikkurila Optiva Matt 5 podkreśli subtelność i otulający charakter wystroju. Jednocześnie, dzięki najwyższej klasie odporności farby na zmywanie i szorowanie na mokro, utrzymanie czystości ścian będzie bardzo łatwe, przez co długi czas będą one mogły cieszyć pięknym wyglądem.    

Więcej aranżacyjnych pomysłów z paletą Tikkurila Feel the Colour: https://tikkurila.pl/inspiracje/w-rytmie-kolorow