WOOD H200 – Uniwersalny klej do parkietu

Każdy, kto chciałby mieć w domu elegancką i trwałą podłogę na lata, powinien zastanowić się nad drewnianym parkietem. Wybierając rodzaj drewna, a także wielkość desek bardzo często zapominamy o mało widocznym, ale bardzo istotnym elemencie całej układanki, a jest nim klej do parkietu. Nowoczesny klej do podłóg drewnianych powinien być łatwy w aplikacji, wytrzymały i co bardzo ważne, wydajny. W końcu decydując się na solidną drewnianą podłogę, chcemy, by przetrwała wiele lat. W Bostik Polska mamy rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku większości powierzchni i rodzajów drewna. Poznajcie WOOD H200 ELASTIC, czyli hybrydowy klej do parkietu.

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów klejów do podłóg: poliuretanowe, dyspersyjne, rozpuszczalnikowe, czy hybrydowe, dlatego podjęcie decyzji co do wyboru kleju na pewno nie jest proste. Podstawowe kryteria, jakimi warto kierować się przy kupnie kleju do parkietu to rodzaj drewna, wielkość klepki oraz typ podłoża. Aby uniknąć problemów z dopasowaniem produktu, najlepiej zdecydować się na klej hybrydowy taki jak Bostik WOOD H200 ELASTIC. Jakie są kluczowe korzyści zastosowania naszego produktu? To preparat niezawierający rozpuszczalników, izocyjanianów oraz ftalanów, zapewniający szybkie wiązanie i odporny na wilgoć. To nowoczesny produkt o znakomitych parametrach mechanicznych i akustycznych, który jest kompatybilny z ogrzewaniem podłogowym. Nadaje się do podłóg z litego drewna o szerokości do 200 mm i grubości do 23 mm.

Łatwa aplikacja i krótki czas schnięcia to kolejne zalety, które przemawiają za zastosowaniem kleju do parkietów Bostik. Nasz produkt znakomicie sprawdzi się w przypadku podłóg drewnianych surowych, a także wstępnie obrobionych. Pasuje do podłoży chłonnych i niechłonnych, a lista gatunków drewna obejmuje większość spotykanych na rynku: dąb, bambus, grab, buk, brzoza czy drewno egzotyczne. Bostik WOOD H200 można zastosować na podłożach betonowych i mineralnych, jastrychach cementowych, starych płytkach czy sklejce. Bardzo dobre parametry akustyczne kleju mają wpływ na komfort podczas codziennego korzystania z parkietu.

Nasz uniwersalny klej hybrydowy do podłóg to produkt na miarę XXI wieku. Bostik WOOD H200 ELASTIC jest wysokowydajny, klei parkiet, deski lite i warstwowe. Parametry wytrzymałości i akustyczne (tłumienie odgłosów do 18 dB z podkładem podłogowym), a także odporność na wilgoć czynią go najlepszym wyborem do montażu podłogi drewnianej. Klej hybrydowy Bostik WOOD H200 ELASTIC to produkt, który nie wymaga stosowania gruntowania, natomiast przed aplikacją należy dokładnie odpylić podłoże. Warto również sprawdzić nośność posadzki.

www.bostik.pl

www.facebook.com/bostikpolska

Bostik jest wiodącym, globalnym producentem chemii budowlanej, specjalizującym się w opracowywaniu i wytwarzaniu innowacyjnych rozwiązań do klejenia i uszczelniania. Firma zatrudnia obecnie ponad 6000 osób w 49 krajach na 5 kontynentach. Dostarcza zróżnicowane produkty zarówno dla klientów indywidualnych, jak i odbiorców biznesowych z branż m.in. budowlanej i przemysłowej. Od momentu powstania w 1889 roku, firma opatentowała ponad 9000 technologii. Obecnie kontynuuje rozwój jako część Grupy Arkema – światowego lidera w dziedzinie chemii specjalistycznej i materiałów o wysokiej wydajności.