Zanim pomalujesz, wygładź! Twoje ściany i sufity muszą być perfekcyjnie przygotowane

Żeby uzyskać jak najlepszy efekt planowanego remontu, nie wystarczy wybrać dobrej jakości farby lub tapety. Jeśli ściany i sufity mają idealnie wyglądać, trzeba je odpowiednio przygotować, m.in. poprzez wyrównanie 
i wygładzenie powierzchni. Świetnie do tego nadaje się super biała, gotowa gładź polimerowa ATLAS GTA. Dzięki niej uzyskamy spektakularny efekt i – co równie ważne – oszczędzimy czas, zarówno na samej pracy, jak i robieniu porządku. Bowiem dzięki gładzi ATLAS GTA nie trzeba obawiać się remontowego bałaganu oraz wszechobecnego pyłu.

GŁADŹ
fot.Dariusz Kulesza

Planowanie remontu, wykańczanie nowego mieszkania albo domu wiąże się nie tylko z odpowiednim doborem materiałów nadających wnętrzom charakter, które będzie widać na pierwszy rzut oka. Oczywiście to, jakiej użyjemy farby lub tapety, ma ogromne znaczenie. Jednak nie mniej ważne są inne detale, m.in. przygotowanie podłoża i szybkość z jaką będziemy w stanie zakończyć prace. Aby odpowiednio zaprezentować tapetę lub wyeksponować kolor farby, podłoże powinno być równe i gładkie. Do tego niezbędna jest gładź. Ale jaką gładź wybrać, aby prace były możliwe do wykonania w krótkim czasie i z zachowaniem najwyższej jakości?

GŁADŹ
fot.Dariusz Kulesza

Gładź polimerowa – dobra przyczepność i duża elastyczność
Obecnie na rynku gotowych gładzi największą popularnością cieszą się polimerowe. I to nie bez powodu. Przede wszystkim posiadają lepszą przyczepność do podłoża, wykazują się znacznie większą elastycznością. Pytanie tylko, jaką gładź polimerową wybrać?
Godnym polecenia produktem jest na pewno ATLAS GTA, czyli masa na bazie spoiw żywicznych, wypełniaczy mineralnych i dodatków modyfikujących. Jest odporna na uszkodzenia, a przede wszystkim bardzo dobrze się ją nakłada. Można gładzić nią ściany i sufity wewnątrz budynków, szpachlować całą powierzchnię płyt gipsowo-kartonowych oraz wykonać ich spoinowanie (z użyciem taśmy zbrojącej). Dzięki zastosowaniu wygładzania na mokro gładzi GTA można używać w pomieszczeniach, w których jednocześnie mieszkamy, ponieważ nie powoduje ono powstawania pyłu.

GŁADŹ
fot.Dariusz Kulesza

Szybko, łatwo i przyjemnie
Co sprawia, że produkt Atlasa cieszy się tak dobrymi opiniami korzystających z niego osób? Powodów można wymienić co najmniej kilka. Doceniana jest optymalna konsystencja gładzi, która pozwala na jej łatwą aplikację agregatem, pacą lub wałkiem. Skoro o wałku mowa – z żadną inną gładzią nie pracuje się tym narzędziem tak szybko i prosto. Poradzi z nim sobie nawet niewprawiona ręka. Masa GTA przede wszystkim dobrze się trzyma narzędzia, nie chlapie, nie spada i można rozprowadzić ją w równej warstwie. Nałożenie gładzi wałkiem o warstwie 1 mm z pewnością pozwoli uniknąć błędów wykonawczych i ułatwi ewentualną korektę. Pracę ułatwi specjalnie skonstruowane opakowanie produktu, czyli owalne wiadro. To właśnie prosto z niego można wałkiem aplikować gładź na powierzchnię, co znacząco ułatwia i przyspiesza cały proces. Całościowo gładź GTA można nakładać w warstwach do 3 mm grubości.


Aplikacja kolejnych warstw gładzi może być wykonywana za pomocą dwóch metod – „mokre na suche” i „mokre na mokre”. Szczególnie druga z nich jest bardzo popularna. Powód? Skraca to czas pracy i minimalizuje ryzyko powstawania pęcherzy. Po całkowitym wyschnięciu można przystąpić do właściwego wygładzania powierzchni – ręcznie lub mechanicznie. Jeśli zdecydujemy się na tradycyjne szlifowanie na sucho, ilość powstającego pyłu jest minimalna, ponieważ właściwości GTA powodują, że jest on ciężki i szybko opada. Problemów nie sprawia także szlifowanie „na mokro” – jest najbardziej rekomendowane w zamieszkałych pomieszczeniach. Nie będziemy musieli z takiego miejsca wynosić wszystkich rzeczy i unikniemy tumanów uciążliwego pyłu, bowiem dzięki tej metodzie praktycznie on nie powstaje. Dodatkowo gładź GTA jest tak biała, że bez problemów można ją pokryć jakąkolwiek farbą.

Mnogość zastosowań
ATLAS GTA można aplikować na powierzchnie betonowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne oraz płyty gipsowo-kartonowe. Gładź można stosować zarówno w budownictwie mieszkaniowym, handlowym i usługowym, jak i obiektach użyteczności publicznej, oświatowych, biurowych oraz służby zdrowia.
ATLAS GTA dostępny jest w owalnych wiadrach o pojemności 18 kg.
Więcej informacji na temat gładzi ATLAS GTA wraz z kalkulatorem zużycia materiału można znaleźć na stronie internetowej www.atlas.com.pl.