Zmień piany na zimowe – Gun Foam Winter i Winter Foam PVC marki Den Braven

Większość ekip remontowo-budowlanych toczy walkę z czasem, aby skończyć prace na zewnątrz przed pierwszymi mrozami. Jeśli jednak uzbroimy się w specjalną broń, jaką są zimowe piany montażowe Den Braven, nie grożą nam przestoje, nawet ze względu na niesprzyjającą pogodę.
Największym utrudnieniem na budowie w czasie okresu jesienno-zimowego jest mróz. Większość produktów chemii budowlanej źle znosi niskie temperatury i zwykle nie powinna być stosowana poniżej +5oC. Zignorowanie zaleceń producenta w tym zakresie może przynieść poważne konsekwencje. Skutkować będzie nie tylko utrudnioną aplikacją czy zmniejszoną wydajnością, ale także utratą właściwości fizycznych i mechanicznych. Prowadzi to do braku trwałości, osłabienia połączeń czy utraty izolacyjności. Na szczęście na rynku dostępne są nowoczesne produkty stworzone specjalnie z myślą o zastosowaniu w trudnych warunkach pogodowych. Należą do nich piany Gun Foam Winter i Winter Foam PVC marki Den Braven.
Zimowe, czyli całoroczne

Piany zimowe to rozwiązanie, które pozwala skutecznie prowadzić prace budowlane przez cały rok
Fot. Bostik

Piany zimowe to rozwiązanie, które pozwala skutecznie prowadzić prace budowlane przez cały rok
Fot. Bostik

Uniwersalne produkty do wielu zastosowań
Gun Foam Winter i Winter Foam PVC Den Braven zasługują na miano uniwersalnych nie tylko z uwagi na wielosezonowość. To preparaty o bardzo dobrej przyczepności do większości standardowych podłoży budowlanych. Mogą być nakładane m.in. na beton, tynk, ceramikę, drewno, metal i plastik. Nie spływają, można więc aplikować je na powierzchnie poziome i pionowe. Po utwardzeniu są neutralne chemicznie oraz odporne na rozwój grzybów i pleśni. Znajdują więc wiele różnorodnych zastosowań. Z powodzeniem wykorzystuje się je przy montażu stolarki okiennej i drzwiowej, bram garażowych 
i rolet, a także osadzania parapetów, progów i schodów. Doskonale nadają się do wypełniania różnego rodzaju złączy, szczelin i bruzd w ścianach, stropach i dachach. Przy ich pomocy można wypełnić przerwy między płytami styropianowymi w systemach ociepleń, a także uszczelnić prefabrykowane elementy w budowalch szkieletowych. Warto podkreślić, że te dwa produkty doskonale się uzupełniają ze względu na różny sposób aplikacji. Winter Foam PVC marki Den Braven posiada standardowy aplikator wężykowy, natomiast Gun Foam Winter marki Den Braven nakładamy za pomocą pistoletu i warto sięgnąć po nią, kiedy zależy nam na wysokiej precyzji.
Jak widać, z wykorzystaniem odpowiednich produktów można skutecznie wyeliminować przestoje na budowie, nawet, kiedy pogoda za oknem nam nie sprzyja.
www.bostik.pl

————————————————————————————————————————————————————–

Bostik Sp. z o.o. to polski oddział międzynarodowej korporacji Bostik, stanowiącej część francuskiego koncernu Grupy ARKEMA, jednej z największych chemicznych firm w Europie. Wraz z początkiem 2018 roku nastąpiło formalno-prawne połączenie spółki Den Braven East oraz Bostik, które od marca występują pod wspólną nazwą Bostik oraz szyldem zielonego gekona. Nowa oferta obejmuje zarówno produkty marki Den Braven, jak i Bostik.

Den Braven to producent wysokogatunkowej chemii budowlanej, a zwłaszcza wyróżniających się pod względem unikatowych właściwości uszczelniaczy. Już od kilkunastu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości produkty chemii budowlanej, oferując nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Den Braven to marka uzna zarówno wśród profesjonalistów, jak i majsterkowiczów, a wysoka jakość i wyjątkowe właściwości sprawiają, że produkty te znajdują zastosowanie w wielu pracach remontowo-budowlanych, naprawczych,czy hobbystycznych.
Bostik, to z kolei światowy lider w dziedzinie klejów przemysłowych, budowlanych i konsumenckich. Już od ponad wieku dostarcza na rynek nietuzinkowe produkty w zakresie technologii klejenia, a jego kleje można znaleźć niemal w każdym obszarze od przemysłu, poprzez budowę i dom, a na szkołach i biurach kończąc. Od 1889 roku opatentowaliśmy ponad 9 000 technologii obejmujących wszystko, od lotniczych klejów do wnętrz, pionierskich wodoodpornych butów po wypuszczenie pierwszej pieluszki dziecięcej z elastycznym klejem, a na Blu-Tack kończąc.