Zostań w domu i zrób wiosenny przegląd rynien

W drugiej części cyklu „Vademecum okładzin ceramicznych” ekspert Grupy Tubądzin odpowiada na wiele trudnych pytań związanych z prawidłowym montażem płyt ceramicznych, w tym np. o to jaką najmniejszą fugę można zastosować do płyt wielkoformatowych.


Grupa Tubądzin rozpoczęła w lutym prezentację cyklu skierowanego do profesjonalistów oraz dla wszystkich osób pragnących pogłębić wiedzę techniczną związaną z układaniem okładzin ceramicznych. Zwłaszcza w przypadku dużych formatów praca ta wymaga bowiem wprawy i doświadczenia. Dlatego product manager i ekspert Grupy Tubądzin Krzysztof Kulig, który przeprowadził szkolenia z ponad 5000 glazurników w Polsce i na świecie, zaprasza do kolejnej części cyklu o okładzinach ceramicznych, w którym dzieli się swoją fachową wiedzą.

W sytuacji w której sytuacja zmusza wszystkich do pozostania w domach, wiele osób wykorzystuje ten czas na domowe remonty, konkretna wiedza na temat domowych napraw, montażu i remontów okazuje się bardzo przydatna. W drugiej części cyklu odpowiadamy na pytania o to co to jest dylatacja, jakie zastosowanie ma mata kompensacyjna pod płytki (a także mata drenażowa i rozdzielająca), jakie zasady dotyczące fugowania płytek warto poznać przed rozpoczęciem prac oraz na jakie czynniki należy zwrócić uwagę podczas fugowania płytek.

Z artykułu, który można przeczytać na https://www.tubadzin.pl/vademecum-okladzin-ceramicznych , dowiesz się:

Dylatacja ścian lub posadzki
– czym jest dylatacja i dlaczego przysparza ona tak wielu kłopotów
– czy jest konieczność przenoszenia dylatacji na fugi
– czy można dylatacje całkowicie zakryć płytką
– czy wystarczy samo użycie tzw. kleju elastycznego
– jakie rodzaje dylatacji można spotkać podczas kładzenia płytki

Maty drenażowe, kompensacyjne, rozdzielające
– do czego służą i w czym pomagają
– jakich mat należy użyć kładąc płytki
– czy stworzone zostały wyłącznie z myślą o płytach wielkoformatowych
– jak montować maty

Fuga epoksydowa, cementowa i inne
– jakie są metody oraz normy tworzenia spoin
– czy można położyć płytkę bez fugi
– jakie są rodzaje fug dostępne na rynku
– czy można określić optymalny rodzaj spoiny i kto o tym decyduje
– jaka jest minimalna bezpieczna szerokość spoiny dla różnego rodzaju płyt
– na jakie czynniki należy zwrócić uwagę podczas dobierania szerokości spoin

Zapraszamy do lektury II części „Vademecum okładzin ceramicznych”!

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.
Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.
Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.