Aluminiowe okna do domów pasywnych od AWILUX

Odpowiednio dobrane okna z najlepszym parametrem współczynnika przenikania ciepła to niższe rachunki za ogrzewanie – co jest szczególnie ważne w obliczu zbliżającego się okresu grzewczego. Choć w Polsce wciąż najpowszechniejsze są okna PVC, z każdym rokiem rośnie popularność stolarki aluminiowej, również do domów pasywnych. Odpowiedzią na to rosnące zapotrzebowanie są dostępne w ofercie AWILUX okna Schüco AWS 90.SI+. To aluminiowy system okienny, który spełnia wymagania budownictwa pasywnego.

 Podczas budowy domu pasywnego szukamy rozwiązań, które zminimalizują zużycie energii. Odpowiednio dobrane okna pozwalają znacząco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, zapewniając jednocześnie komfort i bezpieczeństwo. Stosowanie innowacyjnych rozwiązań z branży stolarki otworowej umożliwia mieszkańcom domów pasywnych montaż dużych przeszkleń, które nie wpływają na straty energii. 

 Budynek pasywny musi mieć wysokie parametry izolacyjne oraz minimalizować zużycie energii. Pobiera ją nie tylko z zewnątrz, ale również z wewnątrz, czyli z działających sprzętów domowych, a nawet samych mieszkańców, którzy także są źródłem energii. Prostokątny kształt budynku oraz jedno- lub dwuspadowy dach, a także niskie koszty związane z utrzymaniem domu to niektóre z wyznaczników domów pasywnych. Podczas wyboru okien do takich budynków, należy szczególnie zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła U, który nie powinien przekraczać 0,8 W/(m2·K) – tłumaczy ekspert firmy AWILUX, Rafał Buczek. 

 Schüco AWS 90.SI+ (Super Insulation +) z oferty AWILUX to aluminiowy system okienny, który spełnia wymagania budownictwa pasywnego. Przy zastosowaniu pakietu trzyszybowego o współczynniku
Ug= 0,5 W/m2K oraz ramek dystansowych z tworzywa sztucznego, całe okno osiąga standard pasywny na poziomie Uw= 0,77 W/m2K.

Dobre okna zamiast wysokich opłat

 Aluminiowe okna Schüco AWS 90.SI+ z oferty AWILUX odpowiadają nie tylko na oczekiwania w zakresie maksymalnej izolacyjności cieplnej, lecz spełniają także najwyższe wymogi architektoniczne w zakresie wzornictwa i możliwości kształtowania wyglądu budynku przy głębokości zabudowy wynoszącej zaledwie 90 mm. Doskonałe parametry osiągnięto dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu uszczelnienia środkowego oraz optymalizacji strefy izolacyjnej z piankowymi przekładkami. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla modernizowanych, jak i nowych obiektów, w których dąży się do obniżenia zużycia energii do standardu niskoenergetycznego i pasywnego.

 Schüco AWS 90.SI+ z oferty AWILUX łączy smukłą estetykę uzyskiwaną dzięki niewielkiej szerokości czołowej profilu z wysoką ochroną termoizolacyjną na poziomie wymaganym przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt. Doskonałe parametry współczynnika przenikania ciepła gwarantuje płetwowe uszczelnienie środkowe i dodatkowa ochrona wrębu podszybowego. System pozwala także na wykonywanie skrzydeł o ciężarze nawet do 160 kg. Co więcej, zamontowanie rozwiązania spełniają kryteria ochrony antywłamaniowej w klasie RC3 – wyjaśnia ekspert AWILUX. 

Optycznie wąskie profile zaopatrzone w ukryte okucia pozwalają na optymalne doświetlenie pomieszczenia i dodatkowe oszczędności wynikające ze skrócenia czasu działania sztucznego oświetlenia. Dodatkową zaletą okien z tej serii jest dostępność w szerokiej palecie kolorystycznej RAL, kolorach anodowanych, drewnopodobnych, jak i lakierach strukturalnych. 

Zakup okien do domu pasywnego

  Rodzaj stolarki otworowej wybieramy już na etapie projektowania inwestycji. Natomiast zamówienia i zakupu okien możemy dokonać w momencie postawienia ścian – są one konieczne do wykonania precyzyjnego pomiaru. Jednakże pierwszym krokiem do zakupu właściwych rozwiązań jest wybór odpowiedniego salonu stolarki. Kompetentna obsługa oraz szeroki asortyment pozwoli nam wybrać system idealny dla naszego domu i taki, który odpowiada potrzebom wszystkich domowników. Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że okno nie zrealizuje swoich właściwości termoizolacyjnych, jeśli nie zostanie odpowiednio zamontowane, a miejsce styku nie będzie dodatkowo wzmocnione wielowarstwową izolacją – dodaje Rafał Buczek, ekspert AWILUX. 

Wraz z rozpowszechnieniem idei budownictwa pasywnego, wzrosła popularność rozwiązań gwarantujących najlepsze parametry izolacyjne. Stąd też rosnące zainteresowanie ciepłymi oknami – na przykład takimi jak Schüco AWS 90.SI+ z oferty AWILUX. Jest ono widoczne nie tylko w przypadku aluminiowych okien pasywnych, ale także innych, nieco tańszych, choć o zbliżonych parametrach izolacyjnych rozwiązań, oferowanych przez firmę AWILUX zarówno w technologii ALU, jak i PVC. 

Dodatkowe informacje o firmie Awilux:

Awilux Polska oferuje nowoczesne rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku. Duży nacisk kładzie na solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Do priorytetów należy terminowość i sprawne realizowanie zleceń, co zapewniają w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.: dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Awilux Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń. Dzięki temu Awilux dąży do tego, by pozostać ważny